Kupovanje parfumov

Ars Cosmetica Forum DEKORATIVA PARFUMI Kupovanje parfumov

Ta tema vsebuje 28 odgovorov, ima 13 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of nejko nejko 2 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

meni se že nekaj časa dogaja, da za parfum, ki ga nameravam kupit, tolk časa primerjam cene po spletu in po vsaj še 2-3 trgovinah, da me potem že vse skupaj mine. se mi je že večkrat zgodilo, da sem kupila parfum in naslednji dan/teden naletela na kakšne 20% popuste istega parfuma in sem od takšnih incidentov dalje izgubila voljo do nabavljanja…in to se mi dogaja samo pri parfumih!
    zgleda da sem nekaj motena kar se tiče popustov in parfumov :lol1: ..ima še katera “take probleme”?

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Ne, ker se zapičim v en vonj in ga potem toliko časa sledim in ovohavam, da ga na koncu tudi kupim. Tako mi včasih ostane kakšen parfum na WL tudi leto ali dve, saj so parfumi eden redkih kozmetičnih produktov, pri katerih se racionalno odločam za nakup in imam hkrati le dva ali tri parfume.

Se je pa dosedaj za najugodnejšo varianto vedno izkazal Cheapsmells (četudi so naše fizične trgovine ponujale popuste), čeprav je očitno sedaj konec ugodnih nakupov tam. :verymad: Res pa je, da naših spletnih trgovin nisem nikoli preverjala.

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

M-hm..tudi meni se zgodi, da si ogledujem parfum toliko časa (na različnih koncih), da ga potem sploh ne kupim. :lol1: Kar je pa po eni strani dobro za mojo denarnico – ker jih imam itak vedno preveč v uporabi. :blush1:

Profile photo of Ursaa
    Ursaa
    Član

Tiste bolj srednji rang cene grem preverit v kak dm pa Muller, pa se potem odločim in kupim, ker se mi je že parkart zgodilo, da sem kupla in potem vidla kje drugje kako akcijo. Dražje parfume pa kr primerjam cene, pa oklevam, pa čakam na kake akcije, ker ko pomisliš, da daš za en parfum 60 e :roll:.

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Jaz pa imam en drug problem. Dejansko poznam večino bolj znanih vonjev, ki so na tržišču in nikakor ne morem priti do mojega “signature” vonja.

Večina svežih vonjev ima meni preveč vonj po kumaricah, cvetlični so mi zelo delikatni, ker me hitro kaj spominja na plastiko, ali pa so mi prekisli, zatohli na moji koži. Sladki so mi nekateri presladki ali pa se jih kaj hitro naveličam, orientalski pa so mi pretežki ali pa zatohli. :lol1: Dejansko se še najbolj najdem nekje med sladko cveltičnimi ali pa orientalsko sladkimi. Ampak, spet je izbor tako zelo zožan, ker sem se nekaterih naveličala, drugi pa mi enostavno ne dišijo, ker imam razne neprijetne asociacije ko jih povoham. Kot primer. od Christine Aguilere (bel s črnimi čipkami) mi je na začetku ful dišal, ampak mi gre na živce, ker je bila takrat takšna norija za njim (to mi po pravici povedano parfum naredi neatraktiven, ker ga potem zavohaš na vsaki drugi :blush1: ). Kakšni ultra sladki so mi pa tudi grozni, npr. kakšen Thierry Mugler, ali pa Alien, brrrrr.. Ali pa zatohli Kenzo Jungle – zame zatohel, grozno starinski vonj.. Torej dejansko sploh nevem več kaj naj še preizkusim. Edina stvar, ki mi noro lepo diši je fantov Givenchy Pi. To je pa res krasen vonj, vendar ne želim ravno dišati identično njemu :lol1: Vem ja, skomplicirana sem :mistake:

mademoiselleT
    Udeleženec

Potem bi pa morda morala v eno izmed tistih parfumerij, kjer si lahko sam namešaš parfum. :lashing:
    Se pa strinjam, tudi mene odbijajo tisti parfumi, ki so zelo razširjeni in ga zavohaš na vsaki drugi mimoidoči. Ampak sem nekako sprejela dejstvo, da itak ne morem imet edina določenega parfuma, tako da zdaj bolj gledam, da ne nosim takšnih parfumov, ki ga imajo punce v mojem “ožjem” krogu. :))

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Jaz pa apriori odklanjam in sploh ne povoham (dobesedno :lol1: ) parfumov raznih zvezdnic in “zvezdnic”. Edini, ki sem ga celo v parfumeriji špricnila na roko, je bil eden (najbrž taprvi) od Cindy Crawford, ker mi je še vedno zelo všečna ženska/manekenka. Kake dišave od Victorie Beckham, Britney Spears, Rihanne (sej nabrž imajo vse te svoje dišave :wink1: ) me odbijajo že od daleč. Pa mogoče celo kaj dobrega zamujam, vem, ampak ne morem si pomagat. Mika me edino povonjati White Diamonds od Elizabeth Taylor.

MT, katere parfumerije imaš to v mislih – da si namešaš parfum?

Profile photo of Plain Jane
    Plain Jane
    Član

@kristina wrote:

Jaz pa apriori odklanjam in sploh ne povoham (dobesedno :lol1: ) parfumov raznih zvezdnic in “zvezdnic”.

Enako.

Meni so Chloe parfumi pisani na kožo, Chloe EDP je moj signature scent (in YSL Elle za zimo). Zdaj največ uporabljam še Chloe Love, Chloe Intense in Chanel Mademoiselle.

mademoiselleT
    Udeleženec

@kristina wrote:

MT, katere parfumerije imaš to v mislih – da si namešaš parfum?

Mislim, da pri nas tega (žal) ni. Vsaj ne da bi vedela.
    Drugače sem pa prvič to zasledila pri blogerki/YT AModelRecommend in sicer Floris London, kjer si sam izbereš posamezne “sestavine”. Kmalu za tem sem podobno zadevo opazila v seriji Made In Chelsea, ampak ne vem če gre za isto parfumerijo ali drugo (sumim, da gre za isto, ker se MIC dogaja v Londonu). Drag špas. :ermm:
    Sem pa malo na hitro pogooglala in našla tole spletno stran: Perfume Lab. Če sem si prav zapomnila, gre za francosko parfumerijo in si lahko naroči “kit” v katerem je nekaj osnovnih sestavin in si sam namešaš. Ampak spet, precej drago (v Floris London imaš vsaj svetovanje in zagotovo večjo izbiro). Morda enkrat/nekoč za kakšno res posebno priložnost. :lol1: :parfume:

darksome
    Član

V Nemčiji imajo to v ponudbi, kolikor sledim TV.. Ampak jaz mislim, da je vseeno najboljši parfum takšen, ki ga zmeša izurjen nos :)), čeprav mi je koncept sam po sebi všeč :yes:

Glede Chloe parfumov pa Chloe EDP sem preizkusila pa mi je bil krasen – prav ženstven, nežen in ogromno spominov na otroštvo mi prikliče zaradi prevladovanja vrtnice, ker so takrat vse spominske knjige, dnevniki dišali podobno :lol1: (vem ja silly me, haha). Je pa res, da na meni čez čas deluje zatohlo, zato se nekako ne morem odločiti za nakup :no: Vonji z vrtnico so tako klasa zase, ker balansirajo med tanko linijo ženstvenega senzualnega vonja in bica style parfumom (na meni se razvijejo v ta drugo varianto) :lol1: tako, da imam z njimi en tak love/hate relationship :silly:

Lep mi je tudi Versace Bright Crystal, ki je pisan sestri na kožo, meni pa spet nekaj “manjka”, čeprav so mi poglavitne note krasno izbrane. Pa tudi Versace Crystal Noir mi je zanimiv.. ampak spet ne toliko, da bi se odločila za nakup :lol1:

Je pa zanimivo, da je moj najljubši ženski parfum (ne pa tudi signature, ker se ga hitro naveličam), ki ga imam tudi doma poceni Oriflame Visions Miss Punk :)) ( mošus, vanilija, potonika). Je pa zelo težak vonj, primeren samo za zimo.. Iščem pa nekaj bolj overall..

Profile photo of summertime
    summertime
    Član

Jaz tudi sploh povoham ne parfumov zvezdnic! Jaz imam pa problem, da odkar sledim novostim, da mi dejansko marsikater parfum diši, pa si ne morem privoščit vseh, sploh ker jih nikoli ne porabim :(.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@Plain Jane wrote:

@kristina wrote:
    Jaz pa apriori odklanjam in sploh ne povoham (dobesedno :lol1: ) parfumov raznih zvezdnic in “zvezdnic”.

Enako.

še ena. očitno smo glede tega zelo polarizirani – eni, ki jih ravno to privlači (sklepam, ker naj bi imele kar precejšnje dobičke od tega) in eni, ki jih to blazno odbija.
    Jaz mislim, da si parfuma s podpisom zvezdnice ne bi kupila, tudi če bi mi bil med top 3 ever :P izbira dišave je preveč osebna stvar, da bi se sprijaznila s tem, da se nekdo drug, v tem primeru nek celebrity, istoveti z njo in je nekomu drugemu pisana na kožo.

Lahk rečem, da tukaj v negativnem smislu “padem” na embalažo – če bi mi recimo britney spears parfum dišal in bil zapakiran v škatli od guerlaina, bi ga brez problemov nabavila. :parfume:

mademoiselleT
    Udeleženec

Tudi js padem na embalažo. :lol1: Zato si parfume ponavadi naprej “ogledam”, če me prepriča steklenička, ga ponavadi tudi povoham. :))
    Drugače pa tudi mene parfumi zvezdnic ne prepričajo v nakup -dva takšna parfuma, ki sta trenutno v moji zbirki (oba Naomi Campbell) sem dobila kot darilo od oseb, ki sicer ne poznajo mojega okusa pri parfumih. Zato tudi sama ne poklanjam dišav oziroma jih podarim samo v primeru, da vem točno kateri parfum si oseba želi (in je to tudi ta oseba izjavila, da si ga želi :lol1: ). Ker se mi zdi, da drugače zelo hitro “fališ”. :lashing:

darksome
    Član

Jaz bom pa rekla tako. Embalaža je tudi meni v 99% primerov sila pomembna. In sanjski parfum je zame takšen, ki ima krasen vonj in tudi krasno embalažo. Pa da nekaj pove (ima neko ozadje, zgodbo), ali da ga s čim povežem. Glede zvezdniških parfumov je pa čisto odvisno. Če bo vonj tako krasen (pa embalaža vsaj znosna) mi je pravzaprav vseeno ali je zvezdniško poštempljan ali ne. Bolj me moti to, da potem vonj povsod zavoham :lol1:

Pa še eno vprašanje.. a obstaja kakšna stran z testerji parfumov, ki bi jih lahko kupil? V Müllerju se nekaterih parfumov, ki izgledajo po sestavinah sila zanimivi zame ne dobijo, pa bi jih seveda rada prej preizkusila..

mademoiselleT
    Udeleženec

@darksome wrote:

Pa še eno vprašanje.. a obstaja kakšna stran z testerji parfumov, ki bi jih lahko kupil? V Müllerju se nekaterih parfumov, ki izgledajo po sestavinah sila zanimivi zame ne dobijo, pa bi jih seveda rada prej preizkusila..

To je tudi že mene enkrat (no, večkrat :lol1: ) zanimalo, ampak zaenkrat je še nisem našla/nikjer zasledila. Občasno to “težavo” rešim z iskanjem testerja na eBay-u. Če ni cena preveč visoka. :ermm:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico