Kuhanje

Ta tema vsebuje 63 odgovorov, ima 26 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 6 let nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of unsu
    unsu
    Član

Ker sem navdušena kuharica in pekarica, predlagam še eno temo, kamor lahko lepimo naše kuharske izdelke (sama rada namreč pofotografiram, kadar spečem kaj novega :silly: )

polnjene palačinke z mesom, bučkami in kalčki

edit: recept

spečeš palačinke brez sladkorja (soliš)

zmes

prepražiš čebulo, dodaš meso, malce dušiš in nato popečeš, dodaš korenje, nato bučke in kalčke, po želji česen, začiniš (sol, poper, kumina, morda vegeta, sojina omakca, šetraj)

Z zmesjo napolniš palačnike, zložiš v pomaščen pekač, preliješ z (kisla smetana, jajčka, sol, poper, po želji še kakšne začimbe), daš pečt na okoli 180, morda 200 stopinj.

Imam včasih kar problem napisat recept, ker ponavadi delam kar iz glave oz. s tistim, kar se znajde v hladilniku :roll:

Profile photo of S
    S
    Član

Super tema, predlagam, da se recepti pišejo kar zraven, da ne bomo navdušenke izgubljale časa z brskanjem med preostalimi prispevki.

Nekaj podobnega bom danes naredila, le da bodo brez mesa in z več zelenjave. :)

Profile photo of bloo
    bloo
    Udeleženec

waw unsu :D: super tema
    tole bi pa še jest jedla, pa sploh ne maram bučk :silly:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Ma, unsu, kaj mi delaš. Sedaj bom še kosila slikala, poleg vsake sladice, ki jo naredim :lol1:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Tudi jaz sem navdušena kuharica, ampak ne glede sladic, glavne jedi so tiste ki mi delajo ogromno veselja :cheer: ponavadi pa tako kot unsu delam že bolj na pamet, včasih pa tudi improviziram..bom pa poskusila kaj poslikati, če bo možno

je pa tako, da še kakšni 2-3 leta nazaj nisem znala pripraviti kaj drugega kot pa hrenovke, palačinke, jajca na oko in mogoče še kaj.. :lol1:

Profile photo of unsu
    unsu
    Član

darksome, potem pa kar recepti in slikce na plano :wink1:

Profile photo of unsu
    unsu
    Član

rižota z gamberi, bučkami in porom

Prepražiš čebulo, dodaš zmrznjene gambere in počasi dušiš, nato dodaš narezan por, sol, poper, lahko sojino omako (sama jo dam kamorkoli mi paše :silly: ), česen, kumino, origano, vegeto po želji, in nato še bučke. Riž sem skuhala v vodi in ga nato dodala k preostalim sestavinam (tak način je zelo hiter za pripravo rižot), pustimo na ognju še kakih 10-15 min, da se sestavine lepo prepojijo.

Pa dober tek :wink1:

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Hjoj, tale krožnik bi zdaj kar napadla!!
    Ful okusno izgleda!! :food:

Profile photo of manca1
    manca1
    Član

unsu, ti boš kriva, da bo naše današnje kosilo tudi tako kot pri tebi :thumbsup:

zraven pa še solata iz kumar ( jih tamala obožuje )

Profile photo of unsu
    unsu
    Član

hvala :flower2:

ni problema :wink1: je res dobro, mi smo imeli pa kar zeleno solato

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

unsu, res zgleda zelo “apetitlich”! :wink1:

:goodjob:

Profile photo of manca1
    manca1
    Član

unsu, moram povedat, da je bilo navdušenje ob hrani neizmerno. Tamala je prav z veseljem jedla, jaz in mož pa tudi :yes:

Se priporočam še za kakšen dober recept in seveda slikco.

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Vau, punce, vidim, da ste prave mojstrice. Jaz pa sodim med te, ki ne kuhajo preveč radi… :blush1:

Profile photo of unsu
    unsu
    Član

@manca1 wrote:

unsu, moram povedat, da je bilo navdušenje ob hrani neizmerno. Tamala je prav z veseljem jedla, jaz in mož pa tudi :yes:

Se priporočam še za kakšen dober recept in seveda slikco.

super :D: me veseli, da vam je bilo všeč

:flower2:

Profile photo of unsu
    unsu
    Član

današnje polnjene paprike

EDIT: recept

mleto meso
    riž (skuhaš posebej in nato dodaš masi)
    veliko čebule
    česen
    sol
    poper
    majaron
    šetraj
    lovor (ki ga kasneje odstraniš)
    kumina
    jajca
    začimbe po okusu

omaka

sladkor
    pasiran paradižnik (lahko tudi mezga)
    moka
    sol
    poper
    argo kocka

Prepražiš čebulo, dodaš česen, meso in začimbe, dušiš do mehkega. Nato odstaviš in dodaš kuhan riž in jajce ali dve, da se masa lepo poveže. Napolniš paprike in jih daš v omako.
    Za omako na olju karameliziraš sladkor, nato dodaš moko in pasiran paradižnik ter začiniš.
    Ko so paprike v omaki, jih kuhaš dokler se ne zmehčajo, ob tem pa konstantno mešaš, saj se zaradi omake rade ”primejo gor”.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico