Kreme za sončenje za otroke

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OTROŠKE KOŽE Kreme za sončenje za otroke

Ta tema vsebuje 65 odgovorov, ima 21 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of S325 S325 1 leto, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of tropicana
    tropicana
    Član

Mene zanima katera krema je najboljša za nežno otroško kožo. Takšna da ni škodljiva.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Za zaščito zelo majhnih otrok so primerne kreme, ki vsebujejo mineralne filtre (titanov dioksid).
    Od nekje treh, štirih let dalje pa pridejo v upoštev tudi kreme, ki vsebujejo organske filtre- vendar tiste, ki res zelo redko izzovejo kakšne senzibilizacije in spadajo med bolj varne.
    Na konkretnih primerih bi ti najlažje odgovorila, če bi imela pred sabo sestavine kreme, ki te zanima- tako da če boš želela izvedeti kaj več o posameznem izdelku, bi bilo fajn, da napišeš sestavine. Bom pa tudi jaz napisala še več primerov otroških krem in jih pokomentirala :read:

Primer kreme za sončenje za otroke Sundance Sonnen Creme Kids SPF 50:
    Sestavine: Aqua, Octocrylene, Cetearyl Isononanoate, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Polyglyceryl 2-Dipolyhydroxystearate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Oleate, Magnesium Sulfate, Cera Alba, Zinc Stearate, Aluminium Hydroxide, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Bisabolol

Ta krema se mi zdi dobra (ne sicer za dojenčke)- ima učinkovito in visoko zaščito, primerne filtre, je brez konzervansov in dišav, število sestavin je zmanjšano na tiste nujno potrebne (brez odvečnih izvelčkov in drugih spojin, ki bi na soncu samo potencirale možnost fototoksičnih reakcij), vsebuje pa tudi vitamin E in pantenol, ki sta zaradi svojih blagodejnih lastnosti že skorajda nujna v kremah za sončenje.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Tole je še LINK na temo ocenjevanje kozm. izdelkov, kjer sem napisala komentar Weledine kreme Edelweiss Sonnencreme SPF 20, ki je primerna tudi za otroke- vendar ne za močnejše sončne žarke.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Zelo dobra: Babylove sonnencreme SPF 50+ (dm)
    LINK do sestavin in komentarja

Profile photo of Plain Jane
    Plain Jane
    Član

Hvalabogu za tole temo, mene mami že en teden prosi naj se pozanimam za kakšno dobro kremo za pamža. :))

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

”Pamž” je verjetno mlajši bratec? :silly:

Profile photo of Plain Jane
    Plain Jane
    Član

Ja, ja. To je pri meni ljubkovalno za njega. :silly:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Še eno otroško sem našla

Losjon z mikropigmenti za sončno zaščito kože majhnih otrok ZF 25

vir

Sestavine: Aqua, Dicaprylyl Ether, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Caprylic/Capric Triglyceride, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Panthenol | Magnesium Sulfate, Glycine, Phenoxyethanol, Sodium Corn Starch Octenylsuccinate, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Trimethoxycaprylylsilane, Hexamidine Diisethionate, Lanolin Alcohol.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

a ni to malo nizek faktor za otroke?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Kaj so pa mikropigmenti? :dontknow:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ta Eucerinova je sestavinsko dobra – mene tudi zanima, kaj točno mislijo z mikropigmenti…na njihovi strani je navedeno:
    Sistem odsevne zaščite z najfinejšimi mikropigmenti, ki odbijajo UV-žarke s površine kože
    Mineralni filtri itak odbijajo sončne žarke..

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Pojma nimam, verjetno so s tem mislili mineralni faktor…
    Bi bila pa tale pomoje dovolj pozimi za vsak dan, za na morje ravno ni.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Verjetno res..je pa bilo kar nekaj polemik okrog velikosti delcev mineralnih filtrov – bolje, da so malo večji delci…sploh za otroke :ermm:

Nekaj več o tem: KLIK1 in KLIK2

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Aha, sem že na večih koncih o tem brala… Ne vem no, težko je najti kakšno dobro sončno kremo.

Sem se spomnila, Lavera ima tudi za otroke sončne kreme:

Lavera – Baby & Kinder Neutral sončni sprej SPF 30
    nudi zelo močno 100% mineralno zaščito pred soncem z enostavnim nanosom s pomočjo spreja za alergično kožo dojenčkov in otrok. Olje svetlina & učinkovina iz korenine sladkega korena negujejo kožo in delujejo protivnetno.
    • UVB-zaščita, testirano po Colipa/Euro-Normi.
    • UVA-zaščita po avstralskem standardu.
    pH 5,0-5,5 · olje v vodi · vegan · BDIH
    Pakiranje:200 ml

Sestavine: Aqua, Glycine Soja*, Titanium Dioxide, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Lysolecithin, Glyceryl Stearate, Sodium Lactate (Lactat nicht aus Milch, enzymatisch hergestellt), Oenothera Biennis*, Dipotassium Glycyrrhizate, Hippophae Rhamnoides*, Xanthan Gum, Hydrogenated Palm Glycerides, Hydrogenated Lecithin, Betaglucan, Tocopherol, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Alumina, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Stearic Acid.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

tale alko me moti :confused:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico