Kreme za okrog oči- (ne)smiselne?

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Kreme za okrog oči- (ne)smiselne?

Ta tema vsebuje 426 odgovorov, ima 60 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 10 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Večkrat sem že zasledila izjave, da so kreme za okrog oči popolnoma nepotrebne in da naj za ta predel uporabljamo kar običajno kremo za obraz.
    To seveda ni čisto res..

Po pravilniku o mikrobiološki ustreznosti kozmetičnih izdelkov namreč za kreme okrog oči veljajo drugačna merila kot za kreme za obraz. V vzorcih krem za obraz je zgornja meja glede dovoljenega števila živih aerobnih mikroorganizmov 10-krat višja kot pa v kremah za okrog oči. Za dosego takšne ustreznosti pa je poleg primernih sestavin, ki ne smejo dražiti občutljivega področja okrog oči, potrebna tudi ustrezna čistost sestavin, tehnologija in nenazadnje tudi embalaža.
    Vse našteto pa tudi vodi do višje cene- čeprav osebno mislim, da se kljub višjim zahtevam za kreme okrog oči, tistih 10-15 ml kreme velikokrat preplača.

Če že nanašate kremo za obraz na predel okrog oči, priporočam da naj ima ta čim večji delež lipofilnih komponent- “bolj mastne kreme” so namreč manj dovzetne za mikrobiološko kontaminacijo, ne uporabljajte je čez rok uporabe, v lonček/tubo posegajte s čistimi rokami.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Ravno to sem te hotela vprašat (in potem pozabila), ko sem študirala uporabo konzervansov, ker sem opazila, da so kriteriji pri kremah za okoli oči precej strožji.
    Zdaj sem si na jasnem. :thanks:

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Katere kreme potem priporočate?
    Jaz trenutno uporabljam Alverde Augentrost

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

..kolikor se spomnem, mislim da ima ta okej sestavine

jaz nameravam sprobat LRP redermic eyes

glede sestave: ima vitamin C, silikone, madecasoide, hialuronsko
    ta madecasoide je zelo učinkovita zadeva pri preprečevanju staranja in pri obnovi kože..bom o tem (ko bom mela čas) malo več napisala pod temo Posamezne sestavine kozmetičnih izdelkov.

pravkar sem imela na testu immortelle precious eye serum…pa mi je malo dražil oči

to od LRP bom imela za čez noč (za regeneracijo in proti gubam), čez dan pa si bom nabavila stik za oči- zadnje čase imam pod očmi zjutraj kar zatečeno, tako da bom ta stik imela v hladilniku, da mi bo zjutraj zmanjšalo zabuhlost- nisem se še pa odločila, katereg bom nabavila :think: ..še čekiram

proti podočnjakom sem imela vichy thermal fix (za okrog oči)- učinkovita zadeva proti zabuhlosti, vendar je mene ta krema pekla po nanosu

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Do zdaj sem uporabljala tudi jaz Alverde Augentrost, pred nekaj dnevi pa sem kupila od Logone Eye Wrinkle Cream.
    Moram reči, da je občutek fajn, krema se nanaša zelo lepo, hitro se tudi vpije.

Kako pa kaj sestava Nina?

Sestavine: Aqua, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Cera Alba, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glyceryl Citrate/Lactate/Linoleate/Oleate, Behenyl Alcohol, Parfum (Essential Oil), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet) Almond Oil*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Bambusa Arundinacea Stem Powder, Euphrasia Officinalis Extract*, Lupinus Albus Seed Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil Unsaponifiables, Bisabolol, Tocopherol, Limonene, Linalool

ufff…nisem sigurna, da sem vse prav napisala :stars:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Krema je sestavinsko okej, glede na malo konzervansov verjetno nima dolgega roka uporabe in je odprtina kremice majhna. Po delovanju: vlažilna, vsebuje veliko koristnih lipidnih sestavin (sploh za suho kožo), pomirjevalna, euphrasia – smetlika deluje tudi adstringentno (za kratek čas napne kožo) in obnovitveno. Kakšnega posebnega antiaging učinka nima – razen tega kolikor k temu pripomorejo olja, ki obnavljajo in izboljšujejo hidro-lipidni plašč. Na gubice v prvi vrsti deluje tako, da dobro navlaži in nahrani suho področje okrog oči.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Nina, kakšna je tale krema?

Alverde Vital Augencreme Passionsblume

Krema za zrelo kožo okrog oči, z ekstraktom pasijonke. 15 ml.

Sestavine: Aqua, Glycine Soja Oil*, Glyceryl Oleate Citrate, Glycerin, Butyrospermum Parkii*, Cera Alba, Glyceryl Citrate /Lactate /Linoleate /Oleate, Parfum**, Behenyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Bambusa Arundinacea Stem Powder, Euphrasia Officinalis Extract, Passiflora Incarnata Seed Oil*, Hippophae Rhamnoides Oil*, Hydrolyzed Hibiskus Esculentus Extract, Camelia Sinensis Leaf Extract, Glycine Soja Germ Extract, Bisabolol, Tocopherol, Dextrin.

* ingredients from certified organic agriculture
    ** from natural essential oils

Hvala za komentar :))

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Podobna kot zgornja krema od Logone – bogata s hranljivimi lipidnimi snovmi, vlažilna, izvleček smetlike kožo malo napne, pasijonka ima pomirjevalne in protivnetne lastnosti, izvleček rakitovca pomirja in obnavlja. Kakšne posebne učinkovine, ki bi imela spečifično antiaging delovanje ni..spet je to tako, da je čisto odvisno kaj točno posamezni izvlečki vsebujejo.
    Na splošno okej, jo pa izdatno uporabljaj, da se ti prej ne pokvari (na splošno to itak velja za vse kreme za oči, ker jih ponavadi uporabljamo v zelo majhnih količinah in jih imamo dolgo časa).

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Ah, saj je nisem kupila zaradi antiageing učinka, ampak kar tako, ker sem rabila eno kremo, ker ugotavljam, da se mi čisto preveč poznajo smejalne gubice :))

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Pomembno je, da se mažeš..na koži okrog oči se velikokrat manjše gubice pojavijo tudi zato, ker je koža okrog oči preveč izsušena in takrat bogata hranljiva krema za oči lahko veliko pripomore :yes:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Hja, tudi leta pripomorejo :no:

Profile photo of Katja
    Katja
    Član

Tudi jaz se že en teden mažem kot norec okoli oči. So me slikali od blizu, pa mi področje okoli oči ni bilo prav nič všeč. Saša, EMŠO, a ne? :mistake:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Leta pa itak :P ..zato pa jaz že dva tedna (zaenkrat še neuspešno :angry: ) skačem po lekarnah in gnjavim za tester LRP redermic..da bi dobim še malo anti-age nege :devil:

Katja, ne skrbi..z vztrajnostjo in dobrimi izdelki se da kar precej narediti :thumbsup:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Ja, EMŠO :no:

Pišuka, ko se zjutraj pogledam v ogledalo, je še posebej očiten tale EMŠO :lol1:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz pa sploh nimam nobene kreme. :no:
    Že vidim, da bo naslednja runda naročanja krema za okrog oči z vit. C. :cool:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico