Kreme z UV zaščito

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA KOZMETIKA ZA SONČENJE Kreme z UV zaščito

Ta tema vsebuje 398 odgovorov, ima 60 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of mademoiselleT mademoiselleT 2 let, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of ally
    ally
    Član

Kakšne so kaj Avonove Bronz Sun protection kreme, spreji oz. losijoni? Je katera kaj preverjala?

Profile photo of Lissa
    Lissa
    Član

Jaz si mislim naročiti kremo za obraz(za sončenje)na tej strani;
    http://shop.crawfordpharma.com/acatalog/Sunsense.html#a276_2d4017

Sunsense Daily Face SPF50+ (75g) Ref: 276-4017

The benfits of a moisturiser with the protection of an SPF 50+ sunscream, to help prevent premature ageing of the skin through sun exposure

Contains a sheer tint, invisible on the skin and gives a matt finish

Ideal for daily use, as a protective all year round moisturiser and suitable for under make-up

a je ok?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Lissa – imaš mogoče sestavine?

Profile photo of Lissa
    Lissa
    Član

ne.
    tole je vse, kar sem izbrskala..
    http://www.netpharmacy.co.nz/65/group/243/page/1/style/SUNdailyfacematt/Sunsense+Daily+Face+Matt+Formula+Cream+SPF30+75g

meni se zdi ok…ampak nimam pojma o teh sestavinah. :lol1:
    najbolj me je pritegnil mat videz , ki ga daje ta krema (po drugih kremah sem čist mastna tja v faco…pa svetim se…)in pa tudi cena, ki je za ZF 50 zelo ugodna.

kaj meniš, gejba?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Navedeni so samo faktorji (pa še to ze SPF 30), pri čemer je :
    – TiO2 mikroniziran;
    – Octyl methoxycinnamate UVB filter;
    – 4-methlbenzylidene camphor je pa tudi še na tehtnici, če je OK ali ne;
    – Oxybenzone zna biti foto-nestabilen.

Če bi se jaz odločala zase, je ne bi vzela.

Profile photo of Lissa
    Lissa
    Član

ja, vem, da gre za kremo z ZF 30, namreč sestavin ali kaj podobnega za kremo z ZF 50 nisem našla..pa sem to prilepila…

hvala.

zgleda, da je tudi jaz ne bom vzela… :wink2:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Želela sem povedati (a pustila stavek nedokončan :blush1: ), da je v SPF 50 kremi verjetno še višja koncentracija filtrov, torej je SPF 50 meni še bolj nevšečen izdelek.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Katere kreme za sonenje (za telo) nameravate uporabljat letos?
    Jaz si moram umislit novo kremo, ker je bilo lansko Hawaiian tropic olje tudi delni krivec za alergijo…mogoče ga porabim zadnje dni na morju, ko bom že imela kaj barve…

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz vedno kupim Avene 50 in Vichy 50. Avene uporabljam, ko ni tako močno sonce, Vichy pa če res moram ven sredi najhujše vročine.

Profile photo of Lissa
    Lissa
    Član

@gejba wrote:

Jaz vedno kupim Avene 50 in Vichy 50. Avene uporabljam, ko ni tako močno sonce, Vichy pa če res moram ven sredi najhujše vročine.

kakšna je cena za avene 50?
    lani sem imela vicy 50, pa nisem bila zadovoljna. :no:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

meni je pa 50 previsok faktor za telo…vseeno rada odidem z morja z malo barve

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz imam rada moj svetlo polt, tako da je SPF 50 must have. :lashing:

Lissa – kaj te je motilo na Vichyjevi? Mislim, da so cene zelo podobne pri obeh znamkah.

Profile photo of Lissa
    Lissa
    Član

@gejba wrote:

Jaz imam rada moj svetlo polt, tako da je SPF 50 must have. :lashing:

Lissa – kaj te je motilo na Vichyjevi? Mislim, da so cene zelo podobne pri obeh znamkah.

motil me je vonj.

jaz pa nimam rada svoje svetle polti, vendar jo uporabljam zaradi vitiliga pod očmi.

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Uf, SPF 50… kaj je sploh to??? :lol1: Ah kje, meni je to čisto preveč… ja, saj se kesam, a tako pač je… zdaj sem s težavo vzela 20ko… bi raje 10 ali 15, a bom preživela… v končni fazi se ne grem sončit :lashing:

Aja, po tem prebiranju testov, sem se odločila, da vzamem kar neko poceni varianto… Sun Dance mleko za sončenje 20ka. V kombinaciji z losjonom za po sončenju je bilo nekaj pod 5€.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mene pri Sundance kremah moti, da se jih težko razmaže.

Lissa – to je pa res subjektivno tako da ti ne morem pomagat. Meni imajo sicer Avene kreme boljši (ne)vonj, ne vem pa kako bi bil tebi všeč.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico