Kreme z UV zaščito za otroke in dojenčke

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA KOZMETIKA ZA SONČENJE Kreme z UV zaščito za otroke in dojenčke

Ta tema vsebuje 6 odgovorov, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 1 leto, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Članek: Kriteriji za nakup otroške kreme za zaščito pred soncem

Mustela mineralna krema za otroke SPF 50, sestavine:

Melvita SPF 20, sestavine:
    Caprylic/Capric Triglyceride, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Water [Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Water]*, Zinc Oxide, Helianthus Annuus Seed Oil [Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil]*, Titanium Dioxide, Aqua [Water], Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Glyceryl Isostearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Silica, Alumina, Stearic Acid, Glycerin, Benzyl Alcohol, Polyhydroxystearic Acid, Pongamol, Magnesium Sulfate, Parfum [Fragrance], Adansonia Digitata Seed Oil, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Passiflora Edulis Seed Oil, Tocopherol, Dehydroacetic Acid, Sodium Phytate, Linalool**, Passiflora Incarnata Seed Oil, Citronellol**, Limonene**, Alcohol.

Sante sensitive losjon 20, sestavine:
    Aqua (Water), Silica, Titanium Dioxide, Alcohol, Zinc Oxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Glycerin, Lysolecithin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Polyglyceryl-3 Stearate, Sucrose Stearate, Isoamyl Laurate, Polyglyceryl -10 Laurate, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Sodium Lactate, Magnesium Aluminium Silicate, Dipotassium Glycyrrhizate, Parfum (Essential Oils), Lycium Barbarum Fruit Extract, Xanthan Gum, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, PCA Ethyl Cocoyl Arginate

Če najdete še kaj uporabnega, lahko postate v to temo;)
    ko enkrat začneš iskat ustrezno kremo, ki ustreza kriterijem v članku, vam povem da ostane res samo peščica… vsepovsod se nekaj najde..
    tiste znamke, ki se jim niti INCI sestavin ne da na splet napisat, pa nisem gledala (razen če sem kaj imela doma posebej zabeležno). sem kar jezna, ko vidim izdelke brez sestavin, hvale oh in sploh, zraven pa samo kakšen dopis paraben-free … sej ne vem kaj bi rekla. :P

Lani sem že nekaj spraševala glede nanodelcev okrog razne znamke in kolikor sem dobivala odgovore se mi zdi, da če ni posebej napisano ali navedeno, da res ni ziher. Čakam, če bom našla oz. dobila kak odgovor glede Mustele – krema je drugače super za dojenčke in kolikor imam povratnih informacij jo malčki zelo dobro prenašajo. pusti pa belo sled .. kar je vsekakor dober znak.
    mogoče sem že kje napisala, vprašala sem tudi glede eucerinovih krem in nanodelcev (na enem izdelku piše, da so mikropigmenti). odgovor je bil v smislu, da ni dokazano, da bi taki delci bili škodljivi. vsekakor pa plus, da so sploh odgovorili (ker servis odgovarjanja na vprašanja kozmetičnih znamk pri nas je na podnu).

Profile photo of Ice
    Ice
    Član

Nina, kaj meniš na tole?

La Roche Posay, mleko za otroke s faktorjem 50 – ANTHELIOS DERMO-PEDIATRICS SPF 50+ MLEKO

AQUA / WATER
    TITANIUM DIOXIDE
    C12-15 ALKYL BENZOATE
    GLYCERIN
    BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE
    ALCOHOL DENAT.
    DIISOPROPYL SEBACATE
    BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
    PROPYLENE GLYCOL
    DIMETHICONE
    ETHYLHEXYL TRIAZONE
    STEARIC ACID
    POTASSIUM CETYL PHOSPHATE
    ALUMINUM HYDROXIDE
    AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE
    CAPRYLYL GLYCOL
    DISODIUM EDTA
    DROMETRIZOLE TRISILOXANE
    GLYCERYL STEARATE
    HYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSE
    ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE
    PALMITIC ACID
    PEG-100 STEARATE
    PENTYLENE GLYCOL
    PHENOXYETHANOL
    TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID
    TOCOPHEROL
    TRIETHANOLAMINE

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

malo me moti denaturiran alkohol (boljše bi bilo, če bi bil navaden alko) in pa za titanov dioksid je treba preverit, če je v nano obliki ali ne. ostalo je ok, primerno tudi za otroke.

poročilo s terena – pregledala sem vse kreme za dojenčke in otroke v dm-u in vsi, razen ene, imajo titanov dioksid v nano obliki.
    edina, ki sem jo našla brez, je ambre solaire baby krema za dojenčke spf 50, sem jo tudi testirala po obrazu in pušča belo sled.. tako da mislim da res titanov dioksid ni v nano obliki:) se pa kljub temu lepo vpije, ni zelo mastna. vsebuje tudi kemijske filtre in žal tudi denaturiran alkohol (glede na INCI mislim da ga je bolj malo), tako da za dojenčke bi še kaj drugega poiskala z izključno mineralnimi filtri, za otroško kožo je pa ok. ena redkih brez nanodelcev – to poiskat je skoraj misija nemogoče :hurteye:

me je pa skoraj kap pri coopertone liniji za otroke – vse so imele benzophenone-3 in to visoko na seznamu :hairup:

Profile photo of anchy
    anchy
    Udeleženec

Kaj pa tale kremica za malčke?

Soleo organics spf 30
    Zinc oxide (22,3%, brez nano delcev) Neaktivne sestavine: vse sestavine so organskega izvora, Vitis vinifera Seed Oil (Grapeseed), Helianthus Annus Seed Oil (sunflower), Capric/caprylic triglyceride, Vegetable oil, Candelilla cera, Cera alba (Beeswax), Macadamia ternifolia Seed Oil, Theobroma grandiflorum Seed Butter, Camillia sinensis Leaf Extract (Green Tea), Anthemis nobilis Flower Extract (Roman Chamomile), Lecithin, Carthamus tinctorius Seed Oil (Safflower), Cucumis sativus Fruit extract (Cucumber), Tocopheryl Acetate.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

malo so mi sumljive sestavine, ne vem, če je vse napisano :think:
    po evropski zakonodaji je od mineralnih filtrov kot UV filter klasificiran samo titanov dioksid, čeprav tudi cinkov oksid ščiti pred UV žarki – jaz bi vseeno raje izbrala nekaj, kar ima TiO2 ali pa oboje.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Če vam kaj pomaga – jaz sem izbrala Mustelini SPF kremi. Tukaj si lahko preberete celotno klobaso … pa še Nina jo je “požegnala” … itak, kot da bi jo drugače kupila. :lol1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

poleg mustele sem danes gledala še sebamed za dojenčke, zelo dobra :thumbsup:
    na hitro so se mi zdele ok tudi garnier kids kreme za sončenje (v belih plastenkah)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico