Krastice na lasišču

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA IN OBLIKOVANJE LAS Krastice na lasišču

Ta tema vsebuje 13 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 7 let, 10 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of smrketa
    smrketa
    Član

Pozdravljeni!

Pred 2 letoma so se mi na lasišču začele pojavljati majhne krastice. Sprva je bila samo ena, sedaj pa jih imam kar nekaj. Bila sem že pri dveh dermatologih, pa mi nihče ne zna pomagat. Dobila sem neke kreme, ki pa nobena ni pomagala! Lasje se mi hitro mastijo, pa lasišče imam tudi vneto. Občutek je boleče srbeč. Kaj mi svetujete???

Hvala

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

katere sampon in balzam uporabljas?

Profile photo of smrketa
    smrketa
    Član

Trenutno uporabljam NIVEIN šampon pure balance, proti mastnim in poškodovanim lasem. Uporabljala sem tudi Nivein šampon proti prhljaju pa ni blo nobene izboljšave.Prej sem imela od Panten, tudi neki proti mastnim, lasem, ni blo učinka.

Preiskusila sem tudi različne maske pa nič ne pomaga.

Profile photo of smrketa
    smrketa
    Član

aja, balsam pa Protein Repair tud nivea

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

jaz bi ti najprej svetovala da zamenjas sampon in balzam za kaksnega neznega, naravnega. Lahko probas alverde zajbelj (za obcutljivo lasisce) ali alverde marelico. Za kaksnim dobrim balzamom malo pobrskaj, v vsakem primeru pa ga uporabi samo na konicah in nikakor ne na lasiscu. Prav tako ne uporabljaj nobenih lakov, pen, gelov,….ce se le da.
    Lahko da so hrastice in celotno stanje reakcija na kaksno sestavino, ki jo vsebujejo agresivni samponi ki jih uporabljas. Probaj torej najprej spremenit lasno nego in bos videla kako bo, ce se bo stanje kaj izboljsalo, recimo po parih tednih. Lahko probas tudi s kaksnimi prehranskimi dodatki za kozo in lase, recimo svetlinovo olje v obliki kapsul ali kaj drugega (na forumu je posebna tema namenjena prav temu).
    Katero mazilo pa ti je predpisal dermatolog?
    Ce po vsem tem stanje ne bo nic boljse oz. normalno bi ti pa svetovala da poisces res dobrega dermatologa in skupaj resita :thumbsup:

Profile photo of smrketa
    smrketa
    Član

jap

Profile photo of smrketa
    smrketa
    Član

Diprosalic 0,5 mg/g mazilo

Betrion mupirocinum

pa še neko rastopino

Profile photo of smrketa
    smrketa
    Član

Najlepša hvala za nasvet! Bom sprobala upam, da bo pomagalo. Kje pa najdem te šampone, v kaki domači lekarni?

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

DM :wink1:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

pa se zelo ugodni so, nekaj cez 2€ :wink1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Poskusi res kakšen zelo nežen šampon..k omenjenima Alverdinima dodajam še Essential Care blagi zeliščni šampon (če boš nabavila tega, ti priporočam, da ga ne shranjuješ na toplem in da ga skrbno zapiraš, ker se zaradi večinoma organskih sestavin lahko hitro pokvari)..

Vsekakor pa pri tako vzdraženem lasišču ne uporabljaj Pantene in Nivea šampona – nista dovolj nežna :no:

Profile photo of Anamarija
    Anamarija
    Član

Lavera Plavica (Cornflower) šampon je tudi fajn za pomiritev lasišča. Prvotno je sicer namenjen za lasišče s prhljajem. Meni je lepo odstranil nekaj malega prhljaja in srbečo kožo.

Pozabila sem napisati, da mi je prhljaj in srbečico in na splošno razdraženo kožo na lasišču naredil prav Alverde žajbelj. Nekaj časa je bil ok, potem pa je nenormalno izsušil lasišče :confused:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Alverde žajbelj je tudi meni bil malo preveč izsuševalen, tako da ga uporabljam občasno kot prečiščevalnega.. meni pa je super Laverin mandljevo mleko :thumbsup:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mogoče še kak Sebamedov šampon za pogosto pranje las. :think:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico