Kraje fotografij, vodni žigi …

Ars Cosmetica Forum OSTALO "KOFETKANJE" Kraje fotografij, vodni žigi …

Ta tema vsebuje 49 odgovorov, ima 22 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 4 let, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of cupcake
    cupcake
    Član
    Profile photo of okarina
    okarina
    Član

So, ja, ampak enim se ne da dopovedat lepo, da se tega ne sme delat.

Hvala za opozorilo.

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

O ti pujsa grda, a kr tvoje fotke je ponucala? :veryangry:

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Tudi meni je to ful grdo… :no: :roll: Ko bi ji vsaj kaj ponudila v zameno…npr. a lahko uporabimo tvoje fotke, v zahvalo pa ti pošljemo npr. eno izmed sleek paletk. :naughty5: Tko pa copy+paste v smislu sej ne bo noben opazu.. :P :verymad:

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

Okarina prvo sprejmi to kot veliiiik kompliment! Potem pa ji piši mail, da naj napiše vir teh slikc, kar bo tebi velika reklama in ker slike pripadajo tebi napiši, da ti naj pošlje sleek paletko, ker je slike porabla in ker se ti ne ljubi denarno/kazensko/what ever ukrepat… Hehe

Profile photo of okarina
    okarina
    Član

Ni tako nedolžno kot samo copy paste.
    Ta oseba si je vzela čas, da je skrbno in namerno ODREZALA vse moje vodne žige in naredila svoje kolaže, tako da verjemite, da ve, kaj dela.

Zdaj dajem na očesno zrklo žig :D
    Potem človeku postane jasno, zakaj Parokeet ekipa ”uniči” svoj foto material s tisoči žigi preko vse fotke – ker edino tako ostane vir.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Hm, a pa si morda kontaktirala ebay? Če oni lahko kako ukrepajo?

Profile photo of okarina
    okarina
    Član

To bo naslednji korak.
    Vem, da sem že pisala zasebno sporočilo v zvezi s tem, ampak očitno ga nisem odposlala,
    ker ga nimam nikjer shranjenega. Vmes sem pa na vso stvar popolnoma pozabila med izpiti.

Sporočim, kaj bo imela za povedat v zagovor.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Večina dojema fotografije, ki jih najdejo na spletu, kot free for all. Tisti, ki pa poznajo avtorske pravice, jih pa ponavadi ne spoštujejo. :roll:
    Blogerke ste verjetno slišale za afero, ki je izbruhnila prejšnji teden, ko je Sinful Colors (v lasti Revlona) uporabil v letakih kar fotografiji dveh blogerk. Jaz sem shranila linke … bodo prišli prav naslednjič, ko bo spet kdo spraševal zakaj imamo toliko WM. :devil:
    http://blognailedit.blogspot.com/2012/07/popular-polish-company-borrows-bloggers.html

Profile photo of Artemida
    Artemida
    Udeleženec

OMG, ta zadnja je pa res huda kršitev :hairup:
    Jaz sem tudi že pred časom našla v enem oglasu na Bolhi svoje fotke mineralnih senčk, ki so bile prvotno objavljene tu na portalu. Najbrž si jih je ena arsovka malo sposodila… :P Nisem pa nič ukrepala, ker se mi ni dalo ukvarjat še s tem.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Meni je ena punca redno kradla fotografije iz FB-ja in jih objavljala na svoji strani… se je pa vedno potrudila in zbrisala iz fotke wm… ko sem jo opozorila zakaj briše wm (to me je bolj zmotilo kot to, če jih že objavlja :roll: ) me je zablokirala in verjetno fotke uporablja še naprej… :ermm:

Profile photo of okarina
    okarina
    Član

Elf USA je vzel Christine (TEMPTALIA!!!) slike in naredil promo kolaž in ga razpošiljal v svojih e-novičkah naročenim po elektronski pošti :)
    Pa še rekla je, da na tistih konkretnih fotografijah ni uporabila niti enega Elf izdelka :lol1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

ironija je, da že itak kozmetičnim znamkam, ki prodajajo dekorativo (sploh laki in senčke), vsi blogerji in forumaši s svojimi fotkami delajo/delamo ogromno reklame in precej ljudi od prodaje tega živi – potem pa kot za nameček še kradejo slike in jih “še za povrh” izrabijo..

@cupcake^^ wrote:

okarina , kaj niso tole tvoji swatchi? :lol1:
    http://www.ebay.com/itm/Sleek-i-Divine-CHAOS-palette-BNIB-Sleek-Makeup-/330757502630?pt=UK_Health_Beauty_Make_up_Cosmetics_Eye_Shadow_PP&hash=item4d02aef6a6

na tem linku zdaj vidim fotko od nihride

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

@nina wrote:

@cupcake^^ wrote:
    okarina , kaj niso tole tvoji swatchi? :lol1:
    http://www.ebay.com/itm/Sleek-i-Divine-CHAOS-palette-BNIB-Sleek-Makeup-/330757502630?pt=UK_Health_Beauty_Make_up_Cosmetics_Eye_Shadow_PP&hash=item4d02aef6a6

na tem linku zdaj vidim fotko od nihride

:yes: Je pa že to veliko, da je še wm gor… :nono:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

jaz na ebayu ne bi dovolila, tud z wm-jem ne, razen če mi plača. :)

a katera od vas počekira spletno stran, če je napisana na fotki? jaz tega namreč še niti enkrat nisem nardila :P

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico