KOZMETOVIGILANCA – neželeni učinki kozmetičnih izdelkov

Ars Cosmetica Forum SPLOŠNE TEME O KOZMETIKI SPLOŠNE KOZMETIČNE TEME KOZMETOVIGILANCA – neželeni učinki kozmetičnih izdelkov

Ta tema vsebuje 16 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Kanna Kanna 6 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Tema KOZMETOVIGILANCA je namenjena beleženju, evidenci, spremljanju neželenih učinkov, alergij, senzibilizacij.. pri uporabi kozmetičnih izdelkov. Kakovost, varnost in v primeru navajanja specifičnega delovanja tudi učinkovitost morajo proizvajalci zagotoviti preden pride kozmetični izdelek na trg. Spremljanje neugodnih učinkov kozmetičnih izdelkov po tem, ko pridejo na trg in jih potrošniki uporabljamo, imenujemo kozmetovigilanca.
    Za razliko od zdravil, kjer pretehtamo delovanje in neželene stranske učinke, od kozmetičnih izdelkov pričakujemo izključno pozitivne učinke.

NAVODILA
    1. Če je možno, prilepite sliko izdelka (če jo najdete na netu, napišite zraven vir).
    2. Čimbolje opišete, kakšna je bila neželena reakcija, kje se vam je pojavila, je bilo to pri prvem nanosu ali po daljši uporabi, super bi bilo, če morebitne alergije na koži pofotkate..
    3. Zaželjeno je, da so napisane tudi sestavine kozmetičnega izdelka.

OPOMBA: V temi KOZMETOVIGILANCA se napišejo izključno samo neželeni stranski učinki pri uporabi določenega kozmetičnega izdelka pri uporabi za katero je namenjen. Vsa ostala mnenja in ocene se napišejo v CosmetoTest ali pod ustrezno temo na podforume o negi kože.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

[velikost_slike=133,309:2l8cewy2]http://www.essential-care.co.uk/images/rosemoist.jpg[/velikost_slike:2l8cewy2]
    VIR

Ingredients: aloe vera juice*, filtered water, rose flower water*, jojoba oil*, coconut oil*, shea butter*, rose extract*, cetearyl alcohol (plant origin), cetearyl glucoside (plant origin), rosemary extract*, levulinic acid (plant origin), sea buckthorn*, honeysuckle extract, lichen extract, xanthan gum (plant origin), rose essential oil*, eugenol* (in the rose oil).
    VIR

Kot kremo za obraz jo še vedno testiram – zaenkrat mi je zelo všeč.

Sem dobila pa zelo neprijetno reakcijo, ko sem jo uporabila kot kremo za predel okrog oči. Kmalu po nanosu me je začel celoten predel peči, zato sem jo tako sprala. Očitno prepozno, ker je danes koža še vedno zelo občutljiva na dotik in me prav skeli. Na zunaj ni opaziti nobenih zelo opaznih znakov – koža je mogoče le malenkostno bolj pordela.
    Torej za tiste, ki ste taki “občutljivčki” kot jaz, verjetno ne bo primerna kot krema za okrog oči.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Po prhanju s Palmolive gelom za tuširanje lubenica sem po celem telesu dobila lise intenzivno rdeče barve, premera nekje 5-7 cm. Srbelo me ni, na dotik je bila koža zelo vroča. Po dobre pol ure so rdeči madeži zginili.
    Nekaj podobnega se mi je zgodilo še z enim Palmolive gelom za prhanje – vendar se žal ne spomnim več s katerim. Sprobujem in eksperimentiram pa seveda ne več..

Sem iskala slike od tega gela po netu..in nič ne najdem..mogoče, da so ga dali iz prodaje?

Profile photo of sarchy28
    sarchy28
    Član

sama sm uporabila palmolive gel za prhanje, in dobila srbečico,ki je čez noč izginila.
    res ga ne priporočam.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Se mogoče spomniš, kateri gel od Palmolive je to bil?

Profile photo of sarchy28
    sarchy28
    Član

zdi se mi,da je bil palmolive naturales,navadni,.
    ampak sem ga kupila na hrvaškem,ker mi je enega zmankalo…

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@gejba wrote:

[velikost_slike=133,309:34d8qcz2]http://www.essential-care.co.uk/images/rosemoist.jpg[/velikost_slike:34d8qcz2]
    VIR

Ingredients: aloe vera juice*, filtered water, rose flower water*, jojoba oil*, coconut oil*, shea butter*, rose extract*, cetearyl alcohol (plant origin), cetearyl glucoside (plant origin), rosemary extract*, levulinic acid (plant origin), sea buckthorn*, honeysuckle extract, lichen extract, xanthan gum (plant origin), rose essential oil*, eugenol* (in the rose oil).
    VIR

Kot kremo za obraz jo še vedno testiram – zaenkrat mi je zelo všeč.

Sem dobila pa zelo neprijetno reakcijo, ko sem jo uporabila kot kremo za predel okrog oči. Kmalu po nanosu me je začel celoten predel peči, zato sem jo tako sprala. Očitno prepozno, ker je danes koža še vedno zelo občutljiva na dotik in me prav skeli. Na zunaj ni opaziti nobenih zelo opaznih znakov – koža je mogoče le malenkostno bolj pordela.
    Torej za tiste, ki ste taki “občutljivčki” kot jaz, verjetno ne bo primerna kot krema za okrog oči.

Jaz sem tudi očitno zraven občutljivih (predvsem kar se oči tiče) – danes sem jo prvič sprobala okrog oči in so se mi takoj po nanosu oči zasolzile in zelo narahlo zapekle. Po kakšnih 3-5 minutah je prenehalo.

Kar se obraza tiče, se mi zdi pa odlična – malo jo še moram stestirati..da vidim, kako bo po daljšem času.

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Po administratorski dolžnosti sem sprobal kremo za obraz Essential Care – Organic Rose Moisturiser. Žal moram poročati o negativnem odzivu moje kože.

Pri prvikratnem nanosu sem dobil male rdeče izpuščaje po licu nekaj minut po nanosu. Pravtako so se mi pojavile rdečine v obliki krogov po čelu in po licu pod očmi. Na koži tik pod očmi sem čutil blago skelenje. Alergična reakcija je izginila po kakšni uri po nanosu.

Na izdelku piše da je namenjen za nego obraza in okrog oči. Moja koža očitno slabo prenaša dotični izdelek, kar je še posebej čudno pa je to, da je deklarirana tudi kot krema za okrog oči in bi zato morala imeti še toliko manjši potencial za razne alergične reakcije.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Vse ostalo, kar se ne nanaša izključno na neželene učinke Palmolive gelov, se nadaljuje TUKAJ.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Vse ostalo, kar se ne nanaša izključno na neželene učinke, se nadaljuje TUKAJ in CosmetoTest.

Profile photo of kresnicka
    kresnicka
    Udeleženec

@ezz wrote:

Po administratorski dolžnosti sem sprobal kremo za obraz Essential Care – Organic Rose Moisturiser. Žal moram poročati o negativnem odzivu moje kože.

Pri prvikratnem nanosu sem dobil male rdeče izpuščaje po licu nekaj minut po nanosu. Pravtako so se mi pojavile rdečine v obliki krogov po čelu in po licu pod očmi. Na koži tik pod očmi sem čutil blago skelenje. Alergična reakcija je izginila po kakšni uri po nanosu.

Na izdelku piše da je namenjen za nego obraza in okrog oči. Moja koža očitno slabo prenaša dotični izdelek, kar je še posebej čudno pa je to, da je deklarirana tudi kot krema za okrog oči in bi zato morala imeti še toliko manjši potencial za razne alergične reakcije.

moram poročati o negativnem odzivu moje kože.

Po uporabi testerja te kreme je moja koža burno odreagirala … reakcija je bila na las podobna Ezzovi, le da so se meni rdeči lišaji in izpuščaji naredili bolj ali manj po celem obrazu (bolj ali manj enakomerno). In koža me je precej sklelela. Izprala sem, ampak to ni bilo zadosti, koža je kar nekaj časa potrebovala, da je prišla k sebi.

Moja koža zgleda slabo prenaša ta izdelek … če je le bilo s testerjem vse vredu.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Prejšnji vikend sem pri tuširanju (izdelek je sicer namenjen umivanju obraza) uporabila tale gel, za katerega sem kasneje izvedela, da ga ni več v prodaji. Rok uporabe mu še ni potekel.
    Po nogah (na stegnih) sem dobila rdeče izpuščaje.

vir
    Sestavine: aqua, sodium c12-15 pareth sulfate, cocamidopropyl betaine , peg-7 glyceryl cocoate, glycerin, disodium laureth sulfosuccinate, peg-150 pentaerythrityl tetrastearate, sodium chloride, peg-6 caprylic/capric glycerides, parfum (fragrance), propylene glycol, benzophenone-2, vaccinium angustifolium (blueberry fruit extract), citric acid, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, linalool, methylparaben ,ci 17200 (red 33),ci 42090 (blue 1).

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Če nisi dobila reakcije, ne skrbi – pri zelo naravnih/organskih izdelkih se to lahko dogaja prav zaradi zelo kvalitetnih izvlečkov, ki vsebujejo za nekatere preveč aktivnih učinkovin..ali pa jim kakšni izvlečki res ne ustrezajo.
    Meni je ta krema za obraz zelo všeč :yes: – samo je ne uporabljam okrog oči :wink1:

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Meni pa je tale krema najboljša in jo brez problema uporabljam tudi za predel okrog oči.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Po njemu se mi je koza pod pazduhami izsusila, vsakic ko sem ga nanesla me je peklo…
    Po par dnevih je koza postala RJAVA in sem komaj premikala roke od bolecine. Po tistem ko sem prenehala uporabljati se mi je v roku enih treh dneh zacela lusciti koza pod pazduho.
    Ni bilo lepo za videt in obcutit.. :no:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico