Koren Maca

Ta tema vsebuje 12 odgovorov, ima 8 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of AnaMaria AnaMaria 4 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of S
    S
    Član

@gani wrote:

Kristina, poskusi Z korenom Maca v prahu. Jaz jo sedaj jemljem 1 teden in se prav pozna razlika :dance1: obenem pa še veselo grickam goji jagode in pijem kokosovo vodo :sendlove: :sendlove: razlika med prej in sedaj v energiji in počutju je očitna. :thumbsup:

Kaj pa je koren Maca?

Profile photo of gani
    gani
    Član

Oh koren Maca vsebuje velik delež hranil, ki so bistvenega pomena za življenje: kalcij, magnezij, kalij, fosfor, železo, cink, vitamine B1, B2, B12, C in E, riboflavin, tiamin, askorbinsko kislino in osnovne maščobne kisline. Bogata je tudi s streoli, alkaloidi, taninom in saponinom.
    In naj bi bila edina rastlina, ki se uporablja v prehrani ter raste nad morsko gladino na več kot 4.400 metrov. :P Nobena druga rastlina ne more preživeti v tako ekstremnih vremenskih razmerah, Maca pa iz bogate prsti visoko nad morjem načrpa minerale, s katerimi je bogat tudi prah iz njenega korena.
    Tole sem povzela po Planet bio.
    naj bi se jemalo od 1 do 3 žličk, jaz pa sem trenutno na prvi, ker sem na dosti forumih brala, naj bi se doza zelo zelo počasi zviševala, ker imaš drugače lahko probleme s kakšnimi bolečinami.

Jaz se res enkratno počutim :D: :cheer:

Profile photo of okarina
    okarina
    Član

To je meni z logiko skregano, da bi v ekstremnih pogojih že praktično v visokogorjih bila bogata prst. Morda me lahko kakšna geografinja popravi. :coffee6:

Profile photo of junija
    junija
    Član

Evo, tudi jaz sem jo začela piti. Za zdaj me je najbolj presenetil okus, že samo da pomislim nanj mi gre na bruhanje :lol1: moram pa rečt da kljub okusu komaj čakam, da zjutraj vstanem in si naredim eno lepo šalico tople vode z maco <3

Profile photo of S
    S
    Član

Ne vem, ampak mene tale Maca po okusus spominja na šparglje. :lol1:

Profile photo of junija
    junija
    Član

Mene pa vonj spominja na špargljevo in gobovo juho v prahu :lol1:
    Je pa zadeva odlična! Že dolgo se nisem počutila tako dobro! :D najbolj sem vesela, da nimam več nekih hudih živčnih izbruhov in niti žrem ne več toliko (toliko pa zato, ker si sladoled veselo privoščim tudi ko ni treba :naughty: ) :cheer:

Profile photo of S
    S
    Član

junija, ja se strinjam, direkt špargljeva juha! :lol1:

Profile photo of Lissa
    Lissa
    Član

@junija wrote:

Evo, tudi jaz sem jo začela piti. Za zdaj me je najbolj presenetil okus, že samo da pomislim nanj mi gre na bruhanje :lol1: moram pa rečt da kljub okusu komaj čakam, da zjutraj vstanem in si naredim eno lepo šalico tople vode z maco <3

Jaz sem si jo tudi naročila in jo bom začela piti.
    A začnem z eno žličko ali kar s tremi?

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Jaz pa moram priznati, da mi je po priporočilu ene od prodajalk acai v prahu veliko boljši. Mi je rekla, da ga dosti ljudi bolj pohvali kot maco, da da več energije in ga tudi športniki jemljejo in lahko samo potrdim.

Pri maci sem bila utrujena bolj kot ponavadi, na hormone mi očitno ni nekaj vplivala pa sem jo jemala več kot en mesec..acai je pa po moje prva stvar od dodatkov, ki sem jih preizkusila in da pri meni deluje :thumbsup:

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Jaz sem pila maco cca. 14 dni in sem jo zaradi groznih bolečin v želodcu prenehala.
    Teh 14 dneh pa je premalo, da bi opazila neke spremembe.
    Ta teden pa sem začela piti acai berry :yes:

Profile photo of gani
    gani
    Član

@lissa wrote:

@junija wrote:

Jaz sem si jo tudi naročila in jo bom začela piti.
    A začnem z eno žličko ali kar s tremi?

Prvi teden začni z eno, drugi dve nadaljuj do tri.
    :hiby:

Profile photo of junija
    junija
    Član

Jaz sem jo pila skoraj 2 meseca, samo sem prenehala, ker mi je predraga (v DM-u je 20€ mala posodica-sem pozabila koliko je noter in sem prelena, za it pogledat v kuhinjo :naughty5: ). Začela sem z eno žličko in prve tedne opazila, da mi deluje na živce, ful bolj mirna sem bila (nisem popenila zaradi vsake malenkosti, res je bilo grozno) pa tudi manj žrla sem. Ko sem kak dan pozabila spiti sem opazila, da razlike več ni. Mogoče bi morala povečat dozo, ampak kot sem že rekla, mi je malo predraga. Sem tudi razmišljala, da bi jo preko neta vzela, samo me ni prepričala, ker je ta varjanta FUL bolj poceni :think:
    Razmišljam o kakšni novi zadevi :think: Kako zgleda ta acai berry? :think: Imamo že omenjeno v kakšni temi ali lahko smetimo tukaj? Me namreč ful zanima ta reč :)

Profile photo of AnaMaria
    AnaMaria
    Udeleženec

@okarina wrote:

To je meni z logiko skregano, da bi v ekstremnih pogojih že praktično v visokogorjih bila bogata prst. Morda me lahko kakšna geografinja popravi. :coffee6:

Pregovor pravi približno tako, da “klobuk trave v hribih velja kot koš le-te v dolini”.

Na Maco me je opozorila prodajalka v Mullerju. Predlagala je, naj jo kupim v Merkatorju. Razmišljam, da bi si jo nabavila… ali pa Acai. :yes:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico