Kontracepcija!

Ta tema vsebuje 37 odgovorov, ima 20 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Yulee Yulee 2 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Sillyblond
    Sillyblond
    Član

Odpiram novo temo, upam da takšna še ne obstaja!
    Punce pomoč prosim!!!
    Gin. mi je nedolgo nazaj zamenjal tabletke in sicer mi je dal Yaz (prej pa sem imela Diane)…ker mi Yaz niso odgovarjale sem šla po nov recept Diane tabletk. Torej sem sedaj šla z Yaz nazaj na Diane. Pri Yaz je tako da se jemljejo neprekinjeno notri pa so 4 placebo tabletke in v času njihovega jemanja naj bi dobila menstruacijo. JAz sem si hotela sedaj menstruacijo prestavit, ker grem na dopust in sem spila vse roza tabletke iz Yaz tablice in namesto belih začela naprej jemat Diane…tako je tudi gospa v lekarni rekla da bom lahko prestavila. No danes sem pa dobila krvavitev in mi ni jasno ali je to menstruacija ali vmesna krvavitev, ker če bi bila še na Yaz tabletkah bi danes dobila menstruacijo.
    Sedaj sploh ne vem če Diane kt delujejo, če sem zaščitena, če sem dobila menstruacijo in dejansko mi ni jasno kaj naredit. Jutir moj gin. ne dela in ne morem ga poklicat, tako pa ne vem kaj naredit. A se je že kateri zgodilo kaj podobnega? Kaj priporočate? Hvala!

Pomoje je to samo vmesna krvavitev…js bi na tvojem mestu naprej jemala Diane, da ne zmešaš telesa še bolj.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

tudi vmesne krvavitve niso za zanemarit – to je lahko znak, da so tabletke premalo močne zate

pa mislim da ni ravno pametno mešat tabletk med sabo, ker imajo različne znamke različne procente hormonov not

najbolj pametno bo, da pokličeš h ginekologu in vprašaš :thumbsup:

glede telih vmesnih krvavitev…a niso Diane ful močnejše od Yaz?

sicer pa se strinjam glede menjavanja teh tabletk…men jih je moja G menjala kt po tekočem traku, ker sem mela težave, da se mi je na koncu skoraj zmešalo. Probala sem od Yasminelle, Lyndinette (or smth) do Stediril M, k sm na koncu rekla da je dost vsega in sm prenehala z jemanjem. Če ne bi sama nehala bi mi jih pomoje predpisovala do onemoglosti :mistake:

Sillyblond
    Član

Jaz jih sploh nisem hotela menjat, ker so mi Diane ful odgovarjale in nikoli nisem imela nobenih težav. Potem pa je gin. nekaj težil in mi na silo dal Yaz, ki pa so bile preslabe in sem imela nonstop vmesne krvavitve…pa sem prosila nazaj Diane in tako je do tega prišlo. Sedaj ne menjam več, ker jih itak mislim jemat samo še kakšni dve leti potem pa misliva s fantom na otroku delat. :)

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Hm… ginekolog ti je kar menjal tabletke? Meni nic tebi nic? Mogoce ker je menil da so Diane premocne? Booh, ne vem cudno :o.

Upam, da se ti uravna tale vmesna krvavitev.

Sillyblond
    Član

JA saj nekaj je kao govoril da so premočne in ne vem kaj. Pa sem mu rekla da nočem menjat pa se ni dal prepričat. Kar nekaj res…in na koncu pa so ble Yaz preslabe, nastala pa je cela zmešnjava. Bi me poslušal pa bi bilo vse ok. :lol1:

Joj, res ne razumem kaj se grejo eni…tok težko je najdt tabletke ki bi ti ustrezale, ampak ne…oni jih grejo menjat.

Mene je moja celo uprašala katere bi js rada mela…k sm res tak strokovnjak. Eh, sej zdej sm jo zamenjala, je bila preveč ignorantska.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

CherryBlossom, meni se zdi super da te je vprasala katere bi imela ;).

Do sedaj sem vedno sama predlagala ginekologu katere tabletke bi imela, pa je on potem pretuhtal ce so ok ali niso.. Ampak glede na to, da nisem imela prav z nobenimi tezave bi rekla da je Ok. To da sem se zredila, sem pa sama kriva :P.
    :D:

Sej je blo uredu, ampak dejansko bi mi napisala karkoli bi hotla, brez pomisleka…ni me stehtala, niti zmerila pritiska, nobenih vprašanj če kadim ne nič. Če se sama ne bi prej pozanimala o vseh možnih tabletkah, bog ve ne čem bi pristala. No, sicer sm pa zdej itak clean :) haha…ta kemija mi ni dobro dela.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Aja tako o.O! Niti stehtala, zmerila pritisk? Wow…

Tudi sama razmisljam da bi prenehala ze kar nekaj casa….. Samo ne bi rada izgubila te ‘sigurnosti’..

Profile photo of Fleur
    Fleur
    Član

Jst sem imela tudi večne težave s kontracepcijo… Mela sem obdobje, ko sem zapadla v depresijo (ne zaradi kontracepcije) in so potem antidepresivi v kombinaciji s kontracepcijo naredili celo štalo :D Med drugim tudi 30 kil gor, čeprav je k temu pripomogla tudi čokolada :lol1:

Pred kakim letom sem se odločila da neham s kontracepcijo, ampak je bila sama groza, bolečine, krči, neverjetno močne menstruacije… Tako da sem se odločila, da nazaj uvedem tabletke. Mi je pa takrat ginekologinja predstavila NuvaRing, vaginalni obroček za kontracepcijo. Nisem strokovnjak, ampak kolikor si jaz to razlagam pač v tistem času, ko je vstavljen v nožnico, sprošča hormone, ko ga damo ven pa dobimo menstruacijo. Moram reči da mi odlično ustreza, nič več slabosti in glavobolov, mestruacije pa so se mi skrajšale na dva dni, kar je glede na prejšnjih sedem do osem prava milina, moti me pa tudi sploh ne, v bistvu ga redkokdaj sploh čutim :)

Ok, da ne boste mislile da dobim provizijo od prodaje :lol1: Tile obročki so zastojn na recept, tako kot tablete. Če katero zanima, je tu link do uradne strani: KLIK . Meni je to zaenkrat edina oblika kontracepcije, ki mi ne povzroča problemov, pa ni mi treba skrbet ali sem vzela tabletko ali ne.

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Ti ginekologi so včasih tako čudni. Moja je drugače v redu. Pač rekla sem ji, da bi rada začela jemati tablete in sem se normalno stehtala in zmerila pritisk. Ker sem imela takrat ravno prvi pregled, sem seveda bila pač živčna, posledica tega je bil visok pritisk. Zaradi pritiska mi ni hotela dati tablet, čeprav sem ji govorila, da imam drugače normalnega. Potem sva skupaj pregledali možne zaščite zame in je kar sama zaklučila in rekla, češ da sem že tako dovolj stara, da ne potrebujem zaščite in da je zdaj že res čas, da imam kakšnega otroka. Tedaj se mi je malo zamerila, ker mi nihče ne bo govoril kdaj ga bom imela. Na koncu mi je le predpisala neke nove tabletke Cerazette, ki jih jemleš vsak dan, ker drugih mi ni hotela zaradi pritiska. Jemala sem jih en mesec, vendar mi sploh niso odgovarjale. Sicer se nisem nič zredila, a so mi zelo udarile na razpoloženje in še krvavela sem vsak dan, tako da sem jih enostavno prenehala jemati, ker se mi ni dalo še enkrat z njo debatirat. Čeprav sedaj spet razmišljam, da bi šla na tebletke, a me včasih kar mine, ko se spomnem kako štalo so mi naredile prejšne.

Profile photo of ladybug
    ladybug
    Član

Ginekologinja mi je predpisala tabletke Yaz. Malo sem jih poguglala in našla tole:

http://www.youtube.com/watch?v=WlWAxLBPVf4

Trenutno sem v dvomih, verjetno jih sploh ne bom začela jemati. Je pa zanimivo, da se pri nas o tem ni nič pisalo.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Yaz, Yasminelle in yasmin vse vsebujejo etinil estradiol in drospirenon – ravno drospirenon je posebnost teh tbl. Etinilestradiol tako ali tako vsebujejo tudi vse ostale kontrac. tabletke (razen neestrogenske), drospirenon pa je novejša učinkovina v KT – ima določene prednosti, ima pa tudi stranke učinke. Stranske učinke ima vsako zdravilo..samo vseeno je pri teh KT zdravilo na trgu krajši čas in tako bo pojavnost neželenih učinkov in resnost le-teh še bolj podrobno znana čez leta.

Js sem malo skeptična do teh KT – ravno zato, ker se določeni učinki pokažejo šele po tem, ko pacienti nekaj časa jemljejo zdravilo. Ne vem…sem sicer enkrat sprobala za 14 dni Yasminelle pa sem se zelo slabo počutila, ampak mi na splošno KT ne pašejo – glavoboli, slabo počutje… Mogoče da so mi femoden bile še najbolj uredu – te imajo namesto drospirenona gestoden). Spet je pa to odvisno od posameznega organizma, kako prenaša kakšno učinkovino…

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico