konkretni primer sončne kreme

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA KOZMETIKA ZA SONČENJE konkretni primer sončne kreme

Ta tema vsebuje 17 odgovorov, ima 5 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 1 leto, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of juma
    juma
    Član

Pozdravljena ga. Nina!

Ob prebiranju vse te teorije o primerni sončni kremi, sem že pošteno zmedena. :( Zato res prosim za pomoč …

Kaj menite o tem Laverinem mleku za sončenje z INCI:
    Sestavine (INCI): Aqua, Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Titanium Dioxide, Alcohol*, Sodium Lactate, C14-22 Alcohols, Helianthus Annuus Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil*,Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Tocopheryl Acetate, C12-20 Alkyl Glucoside, Calendula Officinalis Flower Extract*, Stearic Acid, Alumina, Microcrystalline Cellulose, Algin, Xanthan Gum, Beta-Carotene, Capsicum Annuum Fruit Extract, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Limonene**, Linalool**, Geraniol**, Citronellol**, Citral**, Coumarin**, Eugenol**, Benzyl Benzoate**, Benzyl Alcohol**
    * ingredients from certified organic agriculture
    ** natural essential oils

Morda mi lahko vi svetujete par konkretnih sončnih krem, ki bi najbolj ustrezali naslednjim željam:
    * čim manj “škodljivo”
    * dobro razmazlljivo (kljub temu da vem da je bela sled znak za dobro kremo)
    * primerna za vso družino (tudi otrok cca 1,5-2leti)
    Torej iščem nek kompromis med primernim in dobro razmazljivim.

Hvala

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Laverino mleko je za odrasle z normalno kožo ok, vsebuje pa alergene iz dišav (kar za otroke ni primerno, prav tako ne za tiste z zelo občutljivo kožo), alkohol pa je pri kremah za sončenje bolj problematičen pri res najmlajših.

težko bi naštela konkretne primere iz dveh razlogov: ker se sestavine sončnih krem glede na izkušnje res precej spreminjajo (veliko znamk vsako poletje sestavinsko prenovi svoje izdelke), drugi razlog pa je ta, da na netu ni update-anih sestavin .. oz. jih sploh ni.
    konkretno bom lahko povedala, ko bom sama šla v iskanje. iz prejšnjih izkušenj se splača za sončno otroško kozmetiko pogledali musteline izdelke, za odrasle pa linijo dm-ovih sončnih krem; zadnja leta se sestavinsko izboljšujeta tudi vichy in la roche posay.

Profile photo of juma
    juma
    Član

Hvala za odgovor in se priporočam za konkreten primer, ko boste tudi letos šli sami v iskanje.

Imam pa še 3 podvprašanja…
    1) Lavera ima tudi kremo za dojenčke in otroke 30+ z naslednjimi sestavinami:
    Sestavine (INCI): Aqua, Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Titanium Dioxide, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Dodecane, Alcohol*, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter*, Sodium Lactate, Hydrogenated Castor Oil, Calendula Officinalis Flower Extract*, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Daucus Carota Sativa Root Extract*, Capsicum Annuum Fruit Extract, Behenyl Beeswax, Stearyl Beeswax, Stearic Acid, Alumina, Xanthan Gum, Beta-Carotene, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Limonene**, Linalool**, Geraniol**, Citronellol**, Citral**, Coumarin**, Eugenol**, Benzyl Benzoate**, Benzyl Alcohol**
    * ingredients from certified organic agriculture
    ** natural essential oils
    Je ta brez alergenih iz dišav?
    Je pa verjetno spet težko razmazljiva?
    So pa na njihovi uradni strani očitno nehali proizvajati to linijo?!

2) Pri LRP in Vichy pa me “moti” da le faktor 50+, ker berem da ni potrebe po takem faktorju, češ da je za razliko le dodatna “kemija”?!

3) Mercator reklamira neko novo zadevo “SUN JOY”, ki naj bi “delovala takoj po nanosu, brez mineralnih olj, parabenov in dišav, zaščita celic z inovativnim sistemom trisolar-Complex” … škoda ker vam ne morem poslati INCI, ker kreme še nisem videla v živo, ampak le v reklami. Sliši se dobro, a mi je vseeno malo sumljivo?!

Hvala in se priporočam.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

1. ne, ni brez alergenov, vse sestavine, ki so naštete za PARFUM-om, spadajo v kategorijo alergenov in niso primerne za dojenčke (sploh pa ne za na sonce). Glede na to, da bazira na mineralnem filtru, je verjetno malo težje razmazljiva in pušča nekaj bele sledi.

2. res je, da faktor več kot 50 v praksi ne pomeni nič večje zaščite kot recimo faktor 30 in s tem res dobimo več filtrov nase in vase. argument za take visoke faktorje je ta, da običajno tako nanesemo manj kreme kot pa bi jo morali, da bi dosegli deklariran faktor – pri tankem nanosu kreme s SPF 50 lahko dobimo pol manjšo zaščito.

3. sun joy – sem pogledala na netu in sem našla samo eno majhno slikco, kjer pa ne morem nič razbrati kaj to je in kdo te izdelke proizvaja. gre mogoče za mercatorjevo blagovno znamko in zanje dela kakšno kozmetično podjetje?

Profile photo of juma
    juma
    Član

Še 1x hvala za odgovor.
    Sama sem našla kremo sunjoy v mercatorju, a žal pozabila slikati sestavine, da bi vam poslala, a mislim da ne bo ok, ker se mi zdi da piše nekje v oklepaju “nano”. Kar verjetno ni ok ali je izvzeto preveč iz konteksta da bi lahko to zaključila?!
    Sem malo pogledala Mustelo, Vichy in La roche posay in se bom najverjetneje odločila za eno od zadnjih dveh, ker ima tudi večje pakiranje. Upam da bo izbira vsaj približno prava kar želim.

Se pa še vedno priporočam za vaše letošnje ugotovitve, ko se boste podali v izbiro.
    Hvala!

Profile photo of juma
    juma
    Član

Pozdravjeni.
    Vidim da je nekaj raziskovanja 2014 tudi že za vami, saj sem prebrala vaše ugotovitve glede krem v DM-ju.
    Ste raziskovanje že zaključili in šli v nakup?
    Sama ne najdem INCI za to LRP kremo, ste morda vi preverili letošnje sestavine? Če prav razumem uporabljalo ta dva filtra (Mexoryl SX in XL), ki sta sicer kemična (zato verjetno ni bele sledi?) a med “bolj varnimi”?
    http://www.lekarnar.com/izdelki/lrp-anthelios-otrosko-mleko-za-obraz-in-telo-zf-50-300-ml
    Ali morda že lahko predlagate katero drugo, boljšo varianto za letos?
    Hvala

Profile photo of juma
    juma
    Član

Aja, pozabila sem dodati še to Vichy…
    http://www.lekarnar.com/izdelki/vichy-capital-soleil-mleko-za-otroke-zf-50
    Tudi ne najdem INCI na netu in me zanima podobno kot prej za LRP.
    lp

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

omenjena kemijska filtra sta med bolj varnimi in zelo učinkovitimi.
    Pripravljam članek o izdelkih, ki sem jih nabavila … za Vichy-jevo z linka pa ne vem, kakšne so sestavine.

Otroška sončna kozmetika na splošno me je zelo razočarala, omenjena ambre solaire baby in the shade je še najbolj prepričala (ampak za otroke, ne za dojenčke).

Profile photo of juma
    juma
    Član

Pozdravljeni,
    leto je naokoli in sem se ponovno spomnila na vaše nasvete o sončni kremi (za otroke cca 3 leta).
    Ste se morda še kaj ukvarjali s to temo? Odkrili kako novo dobro kremo?
    Hvala in lep pozdrav!

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz sem letos spet kupila Mustela SPF50 mineralno kremo, ker se je izkazala kot popolna za mojo občutljivo hčerkico.
    Sem sicer začela gledat sestavine krem po lekarnah/drogerijah, ugotovila da ni večjega napredka kot lani in se mi potem sploh ni dalo več ukvarjat s tem. :blush1:

Profile photo of Artemida
    Artemida
    Udeleženec

Tole ni ista krema, kajne?

Sem jo danes kupila v Dm-u. Upam, da nisem preveč falila in da bo ok…

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mislim, da ne. Bela je mineralna. Čeprav jih poznam kar nekaj, ki so izbrali to verzijo in so zadovoljni.

Profile photo of NikiM
    NikiM
    Član

Lepo prosim za mnenje glede sestavin za sledečo kremo (SPF 50 za obraz, SPF 30 za telo):

GamArde krema za sončenje
    Sestavine: Zinc oxide, caprylic/capric triglyceride, glyceryl isostearate, polyhydroxystearic acid, dicaprylyl carbonate, Titanium dioxide, zinc oxide, aluminium hydroxide, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, caprylic/capric triglyceride, stearic acid, Sesamum indicum (Sesame) seed oil*, cocoglycerides, Simmondsia chinensis (Jojoba) seed oil*, sorbitan olivate, Butyrospermum parkii (Shea) butter*, glyceryl undecylenate, Argania spinosa (Argan) kernel oil*, Lavandula latifolia (Lavender) herb oil*, Cananga odorata (Ylang Ylang) flower oil*, Cinnamomum camphora bark oil, tocopherol (Vegetal Vitamin E), hydrogenated castor oil, parfum (natural fragrance) et ingrédients naturellement présents dans les huiles essentielles: benzyl benzoate, benzyl salicylate, eugenol, farnesol, geraniol, limonene, linalool.

Navedeno je, da so mineralni filtri v kremi brez nanodelcev, ampak tudi, da ne pušča belih sledi. Do sedaj sem uporabljala Aubrey Natural Sun SPF30, vendar bi želela malce zamenjati, ker mi ta pušča bele madeže ter ima (zame) moteč vonj :blush1: Iščem pa nekaj za občutljivo kožo.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

To pa tudi mene zanima kako gre skupaj – ni nano, a ne pušča bele sledi.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

po zakonodaji mora za mineralnim filtrov v oklepaju pisati nano, če je v nano obliki .. tako da če ne piše in je še posebej navedeno, da niso, potem sklepam da je ok. Malo me samo bega, da je cinkov oksid dvakrat naveden na seznamu … :think:

drugače pa po sestavinah ok, zaščita je z mineralnim filtrom, vsebuje pa dišave eteričnih olj, ki za občutljivo kožo (sploh na soncu) včasih znajo predstavljati težave (je pa to zelo odvisno od posameznika)

kar se tiče puščanja belih sledi – po moje sta dve varianti: ali jih dejansko pušča, pa pišejo, da jih ne .. teoretično pa je možno, da bi razvili kakšno posebno tehnološko obliko, ki je lepo mazljiva (in bi recimo puščala občutno manj sledi kot jih mineralni filtri običajno). A to, da je brez nano delcev piše na original embalaži?

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico