Komedogene sestavine v kozmetiki

Ars Cosmetica Forum SPLOŠNE TEME O KOZMETIKI SESTAVINE V KOZMETIKI Komedogene sestavine v kozmetiki

Ta tema vsebuje 17 odgovorov, ima 10 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of kresnicka kresnicka 7 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

Mislim, da bo tole zelo uporabna tema.
    Med pospravljanjem starih zapiskov sem našla to temo. Mislim da sem jo nekje na internetu našla in dala malce prečikirati profesorci.
    Če boste naslov vpisale v google, vam bo vrglo kar nekaj podobni ali istih seznamov in to sem ugotovila šele ko sem vse na roke prepisala v word :veryangry: .
    Nimam vira upam da ni nič narobe.

A
    Aceytlated Lanolin
    Acetylated Lanolin Alcohol
    Almond Oil
    Anhydrous Lanolin
    Apricot Kernel Oil
    Avocado Oil

OPOMBA: lanolin (in sestavine v lanolinu) nekaterim ne dela težav, večinoma ima komedogen potencial. Mandljevo, avokadovo in marelično olje imajo nekje srednje komedogen potencial. Izvlečke alg sem pobrisala, ker je težko reči, kateri izvlečki mašijo pore. Nina

B
    Butyl Stearate

OPOMBA: Večina stearatov je komedogena. Nina

C
    Caprylic/capric trygliceride
    Caaragenans
    Cetearyl Alcohol – Ceteareth 20
    Cetyl Acetate
    Cetyl Alcohol
    Cocoa Butter
    Coconut Butter
    Coconut Oil
    Corn Oil
    Cotton Seed Oil
    Crisco

OPOMBA: cetilni alkohol, cetil acetat..niso zelo komedogeni. Med bolj komedogene spadajo kokosove in kakavove maščobe. Nina

D
    Decyl Oleate
    Diocetyl Succinate
    Disodium Monocleanido PEG 2 Sulfosuccinate

OPOMBA: barvila sem pobrisala – v izdelkih jih je tako malo (če izvzamemo dekorativo), da nima smisla pisati o njihovem komedogenem potencialu (ki je odvisen tudi od deleža)..pa tudi glede kredibilnosti informacije nisem najbolj prepričana.. Nina

E
    Ethoxylated Lanolin
    Ethylhexyl Palmitate

G
    Glyceryl 3 Distearate
    Glyceryl Stearate SE

H
    Hexadecyl Alcohol
    Hydrogenated Vegetable Oil

OPOMBA: komedogeni potencial hidrogeniranega rastlinskega olja je odvisen tudi od kemijske sestave, ki je odvisna od vira surovine in dobavitelja sestavin.. Nina

I
    Isocetyl Alcohol
    Isocetyl Stearate
    Isodecyl Oleate
    Isononyl isononanoate
    Isopropyl Isotearate
    Isopropyl Lanolate
    Isopropyl Linoleate
    Isopropyl Myristate
    Isopropyl Neonpentanoate
    Isopropyl Palmitate
    Isostearyl Neopentanoate
    Isostearyl Isostearate

OPOMBA: Večinoma delajo probleme omenjeni estri – glejte na drugi del imena sestavine!..primer – tudi če ni izopropil miristat in je npr. Myristyl Myristate, ima ta sestavina komedogen potencial. Nina

J

OPOMBA: Jojobino olje večinoma ni komedogeno (med olji najmanj..). Se pa olja med sabo razlikujejo..tako da je tudi tukaj odvisno od kemijske sestave – ta pa je odvisna od vira surovine, postopka pridobivanja, dobavitelja… Nina

L
    Lanolin Alcohol
    Laureth 23
    Laureth 4
    Lauric Acid

M

Mink Oil
    Myreth 3 Myristate
    Myristic Acid
    Myristyl Lactate
    Myristyl Myristate

O
    Octyl Palmitate
    Octyl stearate
    Oleth-3
    Oleyl Alcohol
    Olive Oil

P
    Peach Kernel Oil
    Peanut Oil
    PEG 100 Distearate
    PEG 150 Distearate
    PEG 200 Diluarate
    PEG 16 Lanolin
    PEG 8 Stearate
    PG Dipelargonate
    PG Monostearate
    Polyglyceryl-3-Diisostearate
    PPG2 Myristyl Propionate
    Propylene Glycol Monostearate

OPOMBA: sojini steroli niso komedogeni, komedogeni potencial ima sojino olje. PEG (polietilen glikoli) načeloma se spadajo med zelo komedogene. Nina

R
    Red Algae

S
    Sandalwood Seed Oil
    Sesame Oil
    Sorbitan Sesquinoleate
    Solulan 16
    Soybean Oil
    Steareth 10
    Steareth 2
    Steareth 20
    Stearic Acid
    Stearyl Heptanoate
    Sulfated Castor Oil
    Syearyl Heptanoate

T
    Titanium dioxide

OPOMBA: trietanolamin in vitamin E nista komedogena. Titanijev dioksid ima komedogen potencial takrat, ko ga je več v izdelku (večinoma maši pore nad ok.4%). Nina

W
    Wheat Germ Glyceride
    Wheat Germ Oil

X
    Xylene

OPOMBA: xantan gum se dodaja v majhnih količinah kot zgoščevalec, skrb glede komedogenosti je odveč. Nina

Z
    OPOMBA: cinkov oksid načeloma ne maši por (alternativa titanijevemu dioksidu, ki je bolj komedogen). Nina

2-Elyhyl Hexyl Palmitate

Pobrisala sem sestavine, ki nimajo komedogenega potenciala, nekaj sem dodatno obrazložila in popravila nekaj kemijskih oz. INCI imen. Nina

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Super! :thumbsup:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

anncheek, dober seznam :thumbsup:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Tole bo prišlo zelo prav..najbolje da si sprintam mini kopijo in dam v denarnico :thumbsup:

anncheek
    Udeleženec

Mhm. Pa v drogeriji plonkič ven pa pregledat vse. :wink1:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

O, hvala! Sem ravno hotela pogledat če je na forumu kakšen tak seznam.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mislim, da bi tale seznam najprej potreboval Ninin žig. :wink1:
    Meni vit. E ni komedogen.

Bolj bi potrebovali mogoče seznam najbolj komedogenih sestavin (tukaj se najdejo tudi take, ki to niso) in bi lahko ta seznam vzele kot izhodišče. :think:

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Se mi je zdelo, da mi je znan seznam: tole je vir (zbrisano)

Vir sem pobrisala, ker je sedaj ta seznam popravljen (imel je zelo veliko napak). Ta seznam originalno izvira iz te strani KLIK – vendar je omenjena članica drugega foruma, ki ga je prepisovala, naredila pri tem kar nekaj napak. Na omenjenem kliku je veliko informacij okej, nekaj pa tudi ni zanesljivih.
    Hvala Willow, da si opozorila, da se prejšnji podoben seznam pojavlja tudi drugje – če še katera kaj takšnega najde, prosim, da sporoči, da tukaj ne bomo imeli napačnih informacij. Nina

anncheek
    Udeleženec

to definitivno ni pravi vir, ker tega nisem dobila na forumu, ker takrat nisem sodelovala na nobenem. In tudi tega foruma do sedaj nisem poznala. Ce pa vpises moj naslov v googla ti bo pa vrglo ven povno forumou, ki imajo taksno temo in vsaka avtorca napise da ga je sestavila. Ne vem kako je sedaj s tem linkom ampak mislim da je bolje da se odstrani, ker ni pravi vir.

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

No, sej se ni treba razburjat :ermm: Je pa tvoj seznam njen seznam – sestavila ga je ona (izgleda, da leta 06), kasneje je zaokrožil po slovenskih forumih – saj še pišejo spodaj komentarji, kako se je potrudila itd.

anncheek
    Udeleženec

saj se ne razburjam samo povem. Pri kozmetologiji sem v 2 letniku mogla za nalogo poiskati nekaj komedogenih stvari in na internetu nasla seznam, ampak ne na forumu ampak na eni strani, ki nimam pojma kateri. Ta vir pac ni pravi.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

S tem seznamom komedogenih sestavin se ne bi najbolj strinjala – bomo iz tega seznama napisali tiste, ki imajo komedogen potencial :wink1: (ostale bom zbrisala)…tako da tudi težav z virom ne bo več..

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Superca! :yes:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@gejba wrote:

Meni vit. E ni komedogen.

Se strinjam..

Seznam sem popravila, dodane so opombe, bomo še kaj sproti dopolnjevali..ker pri teh komedogenih sestavinah je težko potegniti jasne črte med tem, kaj, kdaj in v kakšnih količinah je posamezna sestavina komedogena. Me pa veseli, da smo začeli temo o tem :wink1: ..večni problemi s temi komedogenimi sestavinami.. :roll: :)

anncheek
    Udeleženec

Nina super :thumbsup:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico