Kombinacija vitamina C in E

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Kombinacija vitamina C in E

Ta tema vsebuje 11 odgovorov, ima 3 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of amisa amisa 7 let, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

V iskanju krem/serumov s kombinacijo- veliko vitamina C in nekaj vitamina E (tukaj je LINK, zakaj to sploh iščemo), sem naletela na Oriflame kapsule, ki se mi zdijo okej glede na sestavine:

SESTAVINE: cyclopentasiloxane, dimethicone crosspolymer, c12-15 alkyl benzoate, ascorbic acid, methyl methacrylate/glycol dimethacrylate crosspolymer, dimethiconol, tocopheryl acetate, trimethylsiloxysilicate, tetrahexyldecyl ascorbate, citrus aurantium dulcis extract, parfum, maltodextrin, bht

Bom verjetno naročila (redna cena 20.99, trenutno 12.49; 28 kapsul)- se javim za poskusnega zajčka :angel2: , nanašala pa jih bom zjutraj pod kremo z zaščitnim faktorjem..katera bo ta krema pa še sporočim :)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Tako dolgo sem mučkala oz. nisem imela časa, da je zdaj že novi katalog in so te kapsule dražje :verymad:
    ..sem iskala kaj podobnega pa še nič nisem našla :no: ..če katera najde- naj prosim sporoči :angel3:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Kaj praviš na tole?

Avalon Active Organics Vitamin C

Krema:

Magnesium Ascorbyl Phosphate (stabilized Vit. C)*. Ingredients: Certified organic lavender floral water(lavendula officinalis), certified organic extracts of green tea(camellia sinensis) and aloe barbadensis, vegetable glycerin, octyl palmitate, glyceryl stearate, certified organic plant oils of sunflower(helianthus annuus) and sweet almond(purnus amygdalus dulcis), evening primrose(oenothera biennis)oil, tocopherol and tocopheryl acetate(Vit E) panthenol(pro-Vit B5), cucumber(cucumis sativus) extract, methyl/propylparaben, and pure essential oils.

Serum:

Stabilized Vitamin C* (Magnesium Ascorbyl Phosphate). Other ingredients: Certified organic lavender floral water, certified organic extracts of green tea and barbadensis, vegetable squalane, plant oils of certified organic borage seed and evening primrose, papaya and cucumber extracts, vegetable glycerin, panthenol (pro-vitamin B5), vitamin E, sodium hyaluronate(vegetable), methyl/ propylparaben, and pure vegetable oils.

Tonik:

Certified organis lavender floral water (lavandula officinalis), certified organic extracts of chamomile (chamomilla recutita) echinacea (echinacea purpurea) ginkgo biloba, green tea (camellia sinensis) and lavender (lavandula officinalis) popaya (carcia popaya) and cucumber (cucumis sativus) extracts, vertified organic aloe barbadensis, NaPCA, vegetable glycerin, salicylic acid, panthenol (pro-vitamin B5) allantoin, castor oil (ricinus communis), methyl/propylparaben, and pure essential oils. Active Ingredient: Magnesium ascorbyl phosphate (stabilized vitamin C).

Če odštejem sivkino vodico in obvezne konzervanse, me je tale kolekcija kar očarala. Bom v naslednjem postu prilepila še nekaj zanimivih zadevic.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Vlažilna krema:

Organic lavandula angustifolia (lavender), chamomilla recutita (chamomile), camellia sinensis (white tea) and organic arnica montana extracts (aqueous), organic aloe barbadensis, vegetable glycerin, cetearyl alcohol, magnesium ascorbyl phosphate (vitamin C), glyceryl stearate, octyl palmitate, tromethamine stearate, glyceryl laurate, sodium PCA, caprylic/capric triglyceride, camellia sinensis (green tea) extract, hyaluronic acid, melatonin lemon bioflavonoids, panthenol (pro-vitamin B5), allantoin, organic cucumis sativus (cucumber) and calendula officinalis extracts, tocopherol and tocopherol acetate (vitamin E), xanthan gum, dimethicone, corn starch modified, soy lecithin, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol, benzyl alcohol, organic citrus aurantiumdulcis (orange) oil and other essential oils.

Spf 15: sploh tole bi prosila, če komentiraš, ker nisem ziher o zaščiti.

Organic lavandula angustifolia(lavender) chamomilla recutita(chamomile) camellia sinensis(white tea) and organic arnica montana extracts (aqueous), vegetable glycerin, organic helianthus annuus(sunflower) oil, organic aloe barbadensis, glyceryl stearate, octyl
    palmitate,tromethamine stearate, dimethicone, glyceryl laurate, magnesium ascorbyl phosphate(vitamin C), cetearyl alcohol, tocopherol and tocopherol acetate(vitamin E), laminaria digitata (kelp) extract, olive squalane, allantoin, panthenol(pro-vitamin B5), organic calendula officinalis extract, hyaluronic acid, organic borago officinalis(borage) and linum usitatissimum (flax seed) oils, rosa canina (rose hip) oil, soy lecithin, organic cocos nucifera(coconut) oil phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, benzyl alcohol, organiccitrus auratium dulcis (orange) oil and other essential oils.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

KREMA: dobre sestavine, možna komedogenost na oktil palmitat, mogoče veš koliko je vitamina C?; sicer ni velik minus-vendar če naredijo precej naravno kozmetiko bi lahko dali tudi konzervanse, ki se običajno uporabljajo v naravni kozmetiki (namesto parabenov), drugače pa poleg vit. C in E še velik plus za svetlinovo olje, čajevec, aloe, meni tudi ustreza sivka.

SERUM: mi je bolj všeč kot krema :thumbsup:

TONIK: tudi tonik je dober (čeprav imam osebno raje bolj preproste tonike z manj sestavinami

VLAŽILNA KREMA: boljša kot zgornja krema, možna komedogenost na oktil palmitat, majhna pripomba- mogoče malo premalo vitamina E (sploh zato, ker je mešanica prostega in vezanega- vezan pa je bolj učinkovit)

SPF15..jaz tukaj ne vidim zaščite :confused:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Tudi jaz ne vem kaj točno naj bi dalo SPF.
    Sem imela na sumu pomanjkljivo prepisane sestavine oz. starejšo verzijo, tako da sem malo pobrskala na netu.

Našla sem popolnoma drugačne sestavine.

SERUM

Organic lavandula angustifolia (lavender)(1), chamomilla recutita (chamomile)(1), camellia sinensis (white tea)(2) and organic arnica montana(3) extracts (aqueous), organic aloe barbadensis(2), emulsifying wax, magnesium ascorbyl phosphate (vitamin C), vegetable glycerin, hyaluronic acid, panthenol (pro-vitamin B5), olive squalane, organic helianthus annuus (sunflower) oil(2), tocopherol and tocopherol acetate (vitamin E), glyceryl laurate, lemon bioflavonoids, melatonin, organic borago officinalis (borage) and linum usitatissimum (flax seed) oils(2), rosa canina (rose hip) oil, soy lecithin, theobroma cacao (cocoa butter), laminaria digitata (kelp) extract, allantoin, organic calendula officinalis extract(2), cetyl alcohol, steareth-20, glyceryl stearate, amodimethicone, xanthane gum, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, benzyl alcohol, organic citrus aurantium dulcis (orange) oil(2) and other essential oils.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Serum zgleda super kar se tiče kombinacije vit. C, E, sicer je napisanih kar veliko naravnih izvlečkov- ampak te na začetku so bolj kot vodice, nekaj je rastlinskih olj (boragino :thumbsup: ), nekaj antioks., tako da vse skupaj ne znese toliko aktivnih naravnih učinkovin kot zgleda na prvi pogled. Je pa kakavovo maslo komedogeno.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Nekaj moram probat – me prsti srbijo. :wink1:
    :flower1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

A pri kremah in toniku pa so prave sestavine?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Ne vem, če so. Bom probala izbrskat nove sestavine.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Bom odprla temo za Avalon.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Nina a bi lahko priporocila kaksen izdelek, ki vsebuje vitamin e in vitamin c v zadostnih kolicinah? lahko tudi iz tujine, ni nujno da se izdelek dobi pri nas.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico