komarji in ostala golazen

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA komarji in ostala golazen

Ta tema vsebuje 84 odgovorov, ima 33 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Sasa Sasa 2 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Poleti je komarjev in žužkov, ki pikajo, malo morje! Mene imajo blazno radi ponavadi…

zanima me, kaj uporabljate za odganjanje le teh (repelenti) in kaj za zdravljenje pikov?

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

haha, golazen :lol1:
    na mene se letos še niso spravil, hvalabogu :) me pa vseeno zanimajo ideje glede nakupa repelentov, ker ponavadi sem vsa bulasta :veryangry:

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Tudi mene je pošteno nasmejal tale naslov… :lol1:

Drugače za odganjanje ne uporabljam nič, po piku pa Fenistil gel.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

@nati wrote:

zanima me, kaj uporabljate za odganjanje le teh (repelenti)

Običajno vzamejo mene s sabo :lol1: :lol1: :lol1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

:lol1:

Jaz sem se naučila, da na morje vedno vzamem s sabo zadevo za v šteker – strup za komarje…ki ni najbolj fajn za človeka, ampak jaz celo noč ne spim, ko me enkrat komar prebudi :no: ..potem pač raje ponoči diham tist strup 10 dni ..pa mam vsaj normalne počitnice.
    btw – lani na Lošinju jih je bilo na tone :scared: ..tigrastih komarjev..

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sem že vprašala, kako kaj deluje Mosimix od Essential Care – baje, da je fajn, samo je potrebno ponavljat nanos..ker ko se enkrat eterična olja razdišijo, golazen lahko ponovno navali :lol1:
    Zdaj že resno premišljujem, da bi to sprobali :think: ..a ma katera velik komarjev ob sebi trenutno?
    Mi je ljubše pri teh zadevah iskat čimbolj naravne alternative…ki so pa hrati seveda tudi učinkovite..

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

@Saša wrote:

@nati wrote:
    zanima me, kaj uporabljate za odganjanje le teh (repelenti)

Običajno vzamejo mene s sabo :lol1: :lol1: :lol1:

Saša, kaj delaš 2. teden v juliju? :lol1:

Tale Mosimix sem tut js že gledala…
    pa Aubrey Organics Gone!, ki btw tut krasno diši (pa saj Mosimix najbrš tut)
    js trenutno še nimam težav s temi hudiči, ampak rabim nekaj za na morje

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Nati, nič :lol1: :lol1:

Joj, Nina, jaz tisto zadevo za v vtičnico uporabljam kar nekaj mesecev na leto … Letos še nisem začela (zato sem pa že cela popikana), potem jo pa ponavadi uporabljam do pozne jeseni … Lani sem komarja odkrila še novembra!!

Priznam pa, da nikoli nikoli ničesar ne nanašam na kožo, ker to mi je pa totalno odveč.

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Meni je tudi tista stvar za v vtičnico še najbolj všeč..ampak jo zadnji čas opuščam- vsaj doma, zaradi papige- baje je še bolj kot za človeka strupeno za razne hišne ljubljenčke :no: , enaka pesem je pri kuhi v tefal loncih (strup za papagaje)

Profile photo of Fleur
    Fleur
    Član

O ne, komarji so moja nočna mora… Živim blizu napol stoječega potočka in je prava žurka poleti:) Letos sem že cela popikana kak teden :hairup:

Drugače pa uporabljam za odganjanje autan v stiku, za po pikih pa after-bite “svinčnik”. Pa mreže na oknih :thumbsup:

Profile photo of bolha
    bolha
    Član

Jaz imam okoli sebe ogromno komarjev, sem lahko testni zajček :naughty:

Profile photo of Fleur
    Fleur
    Član

Sem spregledala da iščemo testne zajčke :lol1: Se tudi jaz javim. Imam izbor navadnih in tigrastih komarjev vsak večer na terasi :silly:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Nina jaz imam malo morje komarjev tu. Ce grem z elektricnim loparjem po sobi jih ziher 20 ubijem naenkrat…
    So pa tisti nadlezni, tigrasti ki so ful agresivni :(
    Repelenti pa so bolj kot ne neuporabni oz nisem se nasla nobenega ki bi res pomagal…

Za po piku pa… Eh karkoli si dam me srbi… Tudi ce si dam pravo aloe vero ali pa nek gel iz aloe… Tako da poskusam ignorirat.. Pa ne gre.

Tak da se javim za testnega zajcka.

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Tudi meni električni lopar še najbolj pomaga.

Tisti razni spreji, so na meni neučinkoviti.
    Za po piku pa ali Fenistil gel ali pa kaj drugega z aloe vero.

Z veseljem bi namešala nekaj, kar bi jih odgnalo. :potion:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Katere zadeve za v vtičnice pa uporabljate? vsako leto grem to kupovat, pa nikoli ničesar ne kupim, ker je preveč izbire in enostavno ne znam izbrat – ne vem kaj bi res delovalo. Tako da kaka ideja (ne predraga) bi mi prav prišla :thumbsup:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico