Knjižni kotiček

Ars Cosmetica Forum OSTALO GLASBA, KULTURA IN MEDIJI Knjižni kotiček

Ta tema vsebuje 488 odgovorov, ima 54 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of mademoiselleT mademoiselleT 2 let nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Zadnje čase prebiram bolj strokovno literaturo (večinoma nemške knjige o kozmetologiji in farmacevtski tehnologiji- vse za forum :bow1: )..ta vikend pa se nameravam lotiti knjige Pod svobodnim soncem- prebrala v 8. razredu osnovne..zdaj bo čas za obnovo :yes:

Profile photo of Andreja
    Andreja
    Udeleženec

Ko zvečer zaprem študijsko literaturo, me na nočni omarici trenutno čakata:

Cesarica Orhideja (Anchee Min) in Plesalec (Colum McCann).

:lashing:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Tolstojevo Vstajenje – ponovno… :read:

Pred tem pa Ženske od Bukowskega. :cool2:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Jaz, pravi knjižni molj, pa vse od dopusta (ki se je zaključil pred več kot mesecem dni) najdem inspiracijo le v Men’s Healthu, Playboyu, Cosmopolitanu in L&Z :blush1:

Pojma nimam, kaj mi je, rabim pa ka en teden, da preberem vsako revijo :)) :))

Saj se ne hvalim, da ne bo katera mislila ;)

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Pri meni kraljuje študijska literatura – boring. :read:

Profile photo of ally
    ally
    Član

Jaz pa berem Zmešano petdesetletnico, taka lahkotna …

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Poleg umiranja ob strokovnih člankih v zvezi z diplomo :sick: sem vsaj vsak drugi večer po kake 3/4 ure bral leposlovje.

Na zahodu nič novega, Remarque – stilsko dovršena in filozofsko lahkotna o fronti v 1.svetovni vojni.
    Srce teme, Conrad – dosadno. Knjiga po kateri so posneli Apocalypsa Now.
    Smrt v Benetkah, Mann – junak je artikulirani gej/pedofil in napiše slavospev o dečku, ki ga obožuje.

Na zahodu nič novega priporočam tudi forumašicam :yes:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Meni je bila Smrt v Benetkah všeč. Kljub temu, da govori o ljubezni do dečka, kar je pač pedofilsko, je zgodba opisana tako tenkočutno in nič kaj pokvarjeno ali nagnusno – že skoraj nedolžno.

Madona, sem se razpisala.

V vednost Nini: na koncu sem seveda jokala. :blush1:

Profile photo of anchy
    anchy
    Udeleženec

Jaz pa trenutni poleg študijske literature uspem vsak dan prebrati kakšno stran Hiše na Tari.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@nejka wrote:

..V vednost Nini: na koncu sem seveda jokala. :blush1:

..v vednost forumašic in forumašev..nejka je jokala tudi v šest-urni predstavi Bratje Karamazovi, ko smo ostali še komaj svojo zadnjo plat čutili :lol1: :hug:

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Ja Nejka, glede Smrti v Benetkah; saj je lepo napisano, pa tista nedolžna ljubezen pisatelja do dečka iz katere se res vidi, da se ga stari pedofil nebi dotaknil v nobenem primeru. Za moj okus se premalo stvari zgodi in tiste, ki se dogajajo, so izključno iz pisateljevega notranjega sveta, sveta starega umetnika, ki v glavnem razmišlja kaj je dal svetu in po čem se ga bo le-ta zapomnil.

Ne vem, še enkrat jo ziher nebi šel brat :dance4:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Jaz jo bom pa sigurno še vzela v roke…vse to, kar si napisal, je še kako res…samo, da tebi to ni bilo všeč, meni pa ravno to. :yes:

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

…ja no, stari bi v spominih lahko omenil vsaj kakšno afero z žensko, on pa je ves ponosen na svojo vzdržnost, abstinenco, na umetniško zvišenost… Stari je dosaden :eyebrow:

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Prebral novo knjigo;
    Naslov: Generalov beg
    Avtor: Bernard Frizell

Komu in čemu:
    Knjiga je namenjena vsem trem moškim uporabnikom najboljšega kozmetičnega foruma :lol1: . Napeta vojna kriminalka, ki bazira na resnični štoriji iz 2. svetovne vojne.

The Ljubezenski moment:

Kozarec, ki ga je držala, je odložila na posteljno omarico in odšla k vratom.
    Maudet (to je ime glavnega kerlca), ki je bil potrt in omamljen, si je želel, da bi jo mogel kako zadržati. “Kaj mi ne boste rekli niti lahko noč?” je vprašal.
    Obrnila se je na vratih in se zastrmela čez sobo z istim jasnim, trdnim, modrookim nasmehom.
    “Luč bom ugasnila,” je naznanila. :inlove:

Zaključek najstniškega zaljubljenca:
    Oj, kje so dobri stari časi.. :wink1:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Nekatere ARSovke bi knjiga tudi znala zanimat … kot recimo kako zgodovinarko. :P

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico