Kavitacija

Ta tema vsebuje 66 odgovorov, ima 21 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of junija junija 3 let, 10 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Zadnje čase se kar veliko govori o tej kavitaciji in da tudi deluje.

Mene zelo mika, saj me jahalne hlače, rit(ka) zelo nervirajo. :ermm:

Sicer je velik krivec temu moje celodnevno sedenje v pisarni, neaktivnost in lenoba (priznam :blush1: ), a tudi dedna oblika postave – čeprav imam jaz še srečo če primerjam sebe z drugimi ženskami v moji družini).
    Sicer nisem močna, hlače dobro skrijejo postavo, a me vseeno moti, ker poleti pa nimam z ničemur skriti.

Ali ima katera še izkušnje s tem ali pa namerava iti?
    Vsaka info o tem mi je zelo dobrodošla.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

sicer nimam izkusenj, tako da kar se tega tice bo katera druga znala boljse odgovorit :thumbsup:
    ampak dvomim da kjerkoli obstaja kaksna stvar ki ti bo zares vidno in dolgotrajno pomagala, brez da imas poslihtano prehrano in dovolj primerne rekreacije. Nazalost :ermm: sploh ce imas ze samo obliko telesa bolj taksno

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Ja, res postava je dedna, no vsaj oblika. Prehrano imam kar v redu zasnovano, nič pretiranega, ampak vsaj polnozrnate testenine in kruh, zelenjava, brez sladkorja, Biotop kosmiči, malo krompirja, belo meso ….
    Moram pa spet uvesti to, da jem 5 x na dan po manj (tam na cca 3 ure). To je pri meni res delovalo.
    Kar se pa tiče telovadbe, sem se pa res polenila. Od kar imam otroke in pa hudo alergijo na cvetni prah, se zadržujem predvsem notri. Zato sem hotela začeti hodit spet v fitnes ali kam drugam, ampak so mi finance ponagajale in je vse padlo v vodo.

Bi bilo pa fino, če bi kljub temu kake cm dol šel po kaki lažji poti. Se res nebi branila. :no:

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

Baje pomaga, po netu že dost hvalijo.
    Je pa drugi problem, nekaj ur nazaj smo o tem debatirale pri teoriji kozmetičnih postopkov.
    Topi maščobo, ta maščoba pa gre v kri in se ne izloči vsa ven. In je tukaj takoj drugi problem.
    Če se boš že odločila za ta postopek, popij veliko ampak res veliko vode pred njim. In se dogovori za več majn intenzivnih tretmajev.
    Drugače pa sem se pogovarjala z eno zdravnico in kavitacijo odsvetuje.

Ker je to bolj novo bomo morali še počakati da izvemo vse negativne učinke, ki pa jih je pri intenzivnih anticelulitnih programih kar dosti.

anncheek
    Udeleženec

Kavitacija je kolikor je meni znano zelo drag program.

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Hvala!
    Ali je potrebno piti veliko vode prej, ali potem?
    Kaj točno (na hitro) pa maščoba v krvi lahko pomeni za telo? Holesterol? Joj, pojma nima o tem. :lashing:

anncheek
    Udeleženec

Prej, zato da malce prečisti telo med in po kavitaciji.
    Vem da za ultrazvok in elektrostimulator je priporočljivo popit vsaj 0,5L pred tretmajem, pa ni tako očitnega rezultata kot pri kavitaciji.
    Mislim da to ne pomeni holesterola ampak maščobo v krvi.
    Verjetno nekaj podobnega kot je z mlekom ki vsebuje 0,5 maščobe- Pri tem mleku maščobo tako zminimirajo na tako majhne delce da lahko napišejo 0,5 maščobe, čeprav je vsebuje isto kot mleko 3,5. In zaradi tako majhnih delcev gre direkto v kri.
    Kaj pa se naredi z maščobo v krvi ki se ne izloči pa ne vem, mogoč začne mašiti žilo.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Js prvič slišim za to. :blush1:
    Kako pa izgleda ta kavitacija?

anncheek
    Udeleženec

Napredna tehnologija kavitacije omogoča koncentracijo energije na točno določeni globini v tkivu, kar omogoča selektivno razbitje maščobnih celic v podkožju. Površina kože, žile, živci in mišice ostanejo nedotaknjeni. Maščoba iz razbitih maščobnih celic se v obliki trigliceridov izlije v medcelično tekočino, kjer se pod vplivom encimov razgradi v glicerol in proste maščobne kisline. Vodotopni glicerol prodre v krvni obtok in se porabi za energijo, netopne proste maščobne kisline pa potujejo v jetra, kjer se razgradijo kot vsaka druga prosta maščobna kislina, vključno s tistimi iz hrane.

Takole kavitacijo opišejo proizvajalci.

komu gre verjeti presodite sami

anncheek
    Udeleženec

Izbrskala sem še približno ceno.
    1 ura kavitacije stane okrog 100€.Odvisno od salona.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Hvala anncheek za razlago :flower1:

In kako to v praksi izgleda? Kaj ti delajo? :ermm:

anncheek
    Udeleženec

Z sondo ti krožijo po problematičnih predelih. Je pa neboleče.
    Tega še v živo nisem videla sem pa bila na predavanju o teoriji.
    Mislim da je neka mešanica ultrazvoka, vakuma in še ene zadevce.

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Maščoba se izloči v kri oz. limfo in jetra jo morajo predelati, zato je ta poseg kar obremenjujoč za telo, predvsem seveda za jetra. Treba je biti zdrav, odsvetuje oz. ne dela se npr. srčnim bolnikom. Jaz sem se zanimala in mi je moja terapevtka takoj povedala, da odpadem in da mi sploh ne bi delala tega posega.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Aha :thumbsup:

Hvala! :flower2: Samo drago je pa zelo :verymad:

anncheek
    Udeleženec

@kristina wrote:

Maščoba se izloči v kri oz. limfo in jetra jo morajo predelati, zato je ta poseg kar obremenjujoč za telo, predvsem seveda za jetra. Treba je biti zdrav, odsvetuje oz. ne dela se npr. srčnim bolnikom. Jaz sem se zanimala in mi je moja terapevtka takoj povedala, da odpadem in da mi sploh ne bi delala tega posega.

Si imela srečo da ti je odsvetovala, ker nekatere ki niso dovolj izobražene bi to kar naredile samo da zaslužijo.

@tassa wrote:

Samo drago je pa zelo :verymad:

Se strinjam, jaz takoj pomislim da imam rolanje, tek, sprehod kar zastojn(če odštejemo nakup opreme) pa še za telo je bolj zdravo kot pa tole ali kaj podobnega.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico