Kava

Ta tema vsebuje 236 odgovorov, ima 41 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of rabarbara rabarbara 1 leto, 10 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Odpiram temo o kavi, kavnih mašinah..ker bi mi bilo škoda, da se pomembne info o pripravi in vrstah kave porazgubijo..sem pač ljubiteljica kave :blush1: :tongue2:

trenutno še nimam nobene fensi kavne mašine :P (shame on me..)
    Doma imam trenutno klasično bar cafe, lešnikovo kavo (iz tiste trgovinice v stari lj), klasični hoferjev kapučino, ledeno kavo v vrečkah barcaffe freeze.

Profile photo of ally
    ally
    Član

Od doma narejeni sta mi najljubši – ekspress (gejba v kafetjeri :lol1: ) illy, turška pa Monarh zelena…

Aja, pa na Hvaru mi je najboljša Lavazza – sem pa zadnjič v Šparu videla, da jo prodajajo tudi pri nas, bom naslednjič kupila to :D:

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Illy je meni najboljša, pa še cena je temu primerna :P Potem od ostalih Santana in Jacobs.

Drugače pa več al manj pijem Nescaffee.

Profile photo of anchy
    anchy
    Udeleženec

A sem potem jaz ena redkih, ki mi Illy kava sploh ni všeč??? :flower1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

ne vem anchy, meni je illy dobra :eyebrow:

..mogoče pa okus illy kave povezuješ s kakšno slabo izkušnjo :P ..na primer s kavno mašino illy na faxu :devil:

Meni zadnje časa postaja dobra tudi jacobs kava

Profile photo of tropicana
    tropicana
    Član

Meni je zelo cšeč Illy, hitro za njo pa je Mationi ta rdeč.

Jakobs pa mi je všeč zjutraj ko vsanem ob 5-tih, da si naredim jakobs instant kapučino mešano z vročim mlekom, ne pa vodo.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

jaz pa ne maram nobenih instant zadev…ne kapučinov, ne freezov, ne 2v1, še najmanj pa klasično instant neskafe al pa kej podobnega…

js sem usekana na tapravo turško kavo…kadar imam zjutraj čas, da si jo skuham in v miru popijem, je moj dan res lepši :cheer:

navajena sem na Barcaffe, ker ga pač moja mama že od nekdaj kupuje in sem se na to navadila. po resnici povedano, drugih niti ne poznam dobro. si pa ponavadi skuham veliko kavo (vsaj pol tavelike skodelice za čaj), malo rjavega sladkorja in veliko mleka! mmmmnjamiii

kava v lokalu pa…ma ni mi dobra (v primerjavi z mojo kavico), pa nagravžno draga je ratala. ampak kofetkanje je pač družabni dogodek, ki se mu ne odpovem :)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Jaz si v lokalih skoraj vedno naročim podaljšano s smetano :tongue2:
    Kofetkanje pa že skoraj postaja drag hobi :lol1:

btw..Dobrodošla Nati! :hi:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

hvala Nina :dance1: mi je v veselje :thumbsup: super forum

ja ful drag…v centru Lj je 1.5eur za dva požirka kave že čisto običajna cena

Profile photo of Andreja
    Andreja
    Udeleženec

@nati wrote:

js sem usekana na tapravo turško kavo…kadar imam zjutraj čas, da si jo skuham in v miru popijem, je moj dan res lepši :cheer:

Ooo, jaz tudi…!
    Ampak mora biti grenka in močna, brez sladkorja… :)
    (Se pa navadno vsi čudijo, kako lahko to pijem… :lol1: )

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

OMG – to je pa kofein direkt v žilo. :lol1:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Prava turška kava..zadnje čase samo še iz ekološke pridelave :yes: .
    Trenutno imam doma Sparovo Bio – Kaffee od Natur pur. Odličnega okusa. Sicer pa sem ugotovila, da imajo vse kave iz ekološke pridelave drugačen – boljši okus.
    Sredi dneva si je skuham kar za velik lonček, dodam čisto malo javorjevega sirupa, kanček kardamoma in/ali cimeta in jo srkam počasi par urc – če sem doma seveda :) .

Profile photo of Andreja
    Andreja
    Udeleženec

Oo, to moram pa probat! :)
    Cimet sicer večkrat dodam v kavo, javorjevega sirupa pa v tej kombinaciji še nisem uporabila…

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

pa kakšna je kava s cimetom? za to sem že večkrat slišala, ampak si kar ne upam probat…glede na to, da me cimet čisto preveč asociira na jabolčni štrudelj :)

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Tudi jaz nisem marala cimeta..ker so nas v osnovni in srednji šoli futrali s štrudljem, ki je imel več cimeta kot jabolk :lol1:

Kava mi je res super..se ne čuti toliko prav cimet kot cimet, ampak da kavi en tak malo drugačen okus. Poskusi ga za začetek dati čisto čisto malo, pa še kanček kardamoma, pa bo :yes: .

Sporoči, kako ti bo všeč.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico