Karitejevo (shea) maslo

Ars Cosmetica Forum SPLOŠNE TEME O KOZMETIKI SESTAVINE V KOZMETIKI Karitejevo (shea) maslo

Ta tema vsebuje 2 odgovora, ima 2 glasova, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 4 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of 1_girl
    1_girl
    Udeleženec

Zivjo punce!
    Katera tukaj morda uporablja karite maslo? Maslo naj bi bilo nekomedogeno, hkrati pa bilo namenjeno suhi kozi, odpravlanju brazgotinic. Ima pa tudi kar nekaj vitaminov notri Smile

Glede na to, da imam sama suho kozo,izsuseno povrhnjico in mozolje, sem razmislala, da pa bi le morda znala kremica meni ustrezati.

Meni namrec ne ustrezajo ravno vlazilci(te se mi sploh ne vpijejo dobro v kozo ampak naredijo plast), ampak bolj kaksna olja(ta pa kar izginejo, sploh ce jih primesam h kremici).

Imate katera pozitivne/negativne izkusnje z njim?
    Kako je z mozolji ob uporabi le tega?
    Lp

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

jaz sem ga uporabljala že kar nekaj časa nazaj, je precej gosto in bo bolj za suho kožo pomoje. Sicer če se pogreje nastane tako gosto olje, pri sobni temperaturi ga je pa kar težko nanašati.

Katera olja pa si imela, da so ti bila premalo hranilna?

Profile photo of 1_girl
    1_girl
    Udeleženec

Uporabljala sem konopljino olje in mi je bilo premalo.
    No saj sedaj imam ze v uporabi to maslo od ponedeljka. Naredim tako da vzamem nekaj iz posodice ga segrejem med rokama da nastane olje in zmesam z ESI aloe vera.
    Mi trenutno kar pomaga, je pa sicer res kar precej tezko. Trenutno ni nekega ekstremnega poslabsanje koze, sicer bomo pa to videli na dolgi rok.

Sicer sem pa brala da naj bi to maslo imela antibakterijsko delovanje(zato naj bi bilo tudi za aknasto kozo), nekomedogeno(naj bi bilo po stopnji 0, vendar se da na internetu prebrati tudi nekaj neprijetnih izkusenj glede tega) in antioksidantno(A,E in F).

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico