Kalcij

Ta tema vsebuje 9 odgovorov, ima 7 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Kristina Kristina 5 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of scorpy
    scorpy
    Član

Razmišljam da bi kupila tablete Kalcija, katere mi priporočate?

Profile photo of S
    S
    Član

Ponudnikov je ogromno: Sensilab, Marifit, Kruger, Kneipp, Krka, Novartis, Pharma Nord, Biofar, Natural Wealt idr. Zanimiv je tudi koralni kalcij v obliki kapsul. :think:

Osebno še nisem jemala tega dodatka dalj časa, tako da o učinkih ne morem govoriti iz prve roke. Upam, da se najde katera članica foruma, ki bo povedala svoje izkušnje in tako zožala izbiro. :)

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Jaz jemljem kredo od QNT CaMg (v eni kredasti tableti). Jemljem ga, redno, dve tableti na dan, eno zjutraj in eno zvečer.

RAzlične raziskave pravijo različne stvari, sem pa po različnih virih izračunala, da naj bi jemala okoli 700 mg Mg dnevno (glede na težo in način življenja), z dvema kredicama se približam 500 mg dnevno …

Razmerje med zaužitim Ca in Mg, naj bi bilo vedno 2:1 … Zakaj, me ne preveč vprašati, tedva minerala sta meni totalna neznanka.

Sem pa imela (in imam še) velike težave s krči po daljših naporih, sploh poleti, ko se še bolj potimo, tako da se kar pridno držim tega dodatka.

Aja, moj odgoovr se bistveno bolj nanaša na Mg, ki pogosto nastopa v paru s Ca v komprimirankah, konkretno tega nisem nikoli jemala zaradi Ca, tako da ti o kakem učinku jemljanja Ca žal ne morem povedati iz prve roke :wink1:

Profile photo of S
    S
    Član

@nejko wrote:

… pijem tudi kalcijeve šumeče tablete, sem nekje prebrala, da ti primanjkuje kalcija, če se nohti cepijo :think:

@tassa wrote:

Ja, kalcij je tud fajn za nohte. :yes:

Profile photo of S
    S
    Član

Začela bom z jemanjem Kalcij šumečih tablet, me res zanima, če kaj vpliva na kvaliteto nohtov. Se mi malo cepijo, zato je potrebno nekaj ukreniti. Vam poročam. :yes:

Profile photo of Naima
    Naima
    Udeleženec

Moja mama jemlje že leta, vsak dan zjutraj, Ca tableto in ima blazno trde nohte. Se ne morem načudit! Še pri striženju ima probleme, ker so tk trdi, da se more precej namatrat preden ji uspe kaj odščipnit.
    Sicer si jih ne lakira, ima pa skoraj dnevno opravka z čistili in nikoli ne nosi rokavic (ji skoz težim, ma ne pomaga), pa tudi no, prehranjuje se precej nezdravo (ima rada mastno cvrto hrano, ne mara zelenjave, sadja tudi ne je pogosto..
    Ma naj omenim, da ma 50kil za 1.75cm..Lucky woman!). Tablete kupuje ali v dm-ju ali v Hoferju, ker sta ji najbolj okusni.
    Jst ji občasno ukradem kako, sam sem žal premalo disciplinirana. No, zadnje čase imam tko boge nohte, da menda že 2-3 tedne pijem tudi jaz te tablete in no, bomo vidli. :)

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Moja zaloga kalcija iz Healthspana gre h koncu. Zdaj gledam ponudbo na iHerb, pa sploh ne vem, kaj vzeti :ermm: . Kakšna je sploh razlika med posameznimi oblikami kalcija: ? Ali je boljše, da je dodano še magnezij + cink + baker + vitamin D3?
    Kaj pa tako opevani koralni kalcij, je res kaj boljši od ostalih oblik.
    Splošni zdravnik mi je sicer enkrat rekel, da je kalcij pač kalcij in da ta koralni ni nič boljši, da pa se bolje absorbira, če je v obliki šumečk. Ali to velja tudi za tekočo obliko (če sploh drži)?

Nina, pomagaj, prosim :flower2: .

Profile photo of okarina
    okarina
    Član

Tudi mene zanima glede kalcija to, kar sprašuje Kristina.
    (Izračun mi kaže, da ga s hrano zaužijem premalo, pa bi želela majčkeno dodajat)

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

No, še ena, ki jo zanima prav to. :yes:

Tudi jaz bom morala kmalu naročiti novo zalogo kalcija pri Healthspanu.

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

@kristina wrote:

Moja zaloga kalcija iz Healthspana gre h koncu. Zdaj gledam ponudbo na iHerb, pa sploh ne vem, kaj vzeti :ermm: . Kakšna je sploh razlika med posameznimi oblikami kalcija: ? Ali je boljše, da je dodano še magnezij + cink + baker + vitamin D3?
    Kaj pa tako opevani koralni kalcij, je res kaj boljši od ostalih oblik.
    Splošni zdravnik mi je sicer enkrat rekel, da je kalcij pač kalcij in da ta koralni ni nič boljši, da pa se bolje absorbira, če je v obliki šumečk. Ali to velja tudi za tekočo obliko (če sploh drži)?

Nina, pomagaj, prosim :flower2: .

Nina, ko boš imela kaj časa, a lahko, prosim, malo poveš o različnih oblikah kalcija? Tule je vse polno različnih in se je res težko odločiti, kaj je najboljše:
    http://www.iherb.com/Calcium

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico