Kakšno kožo sploh imam

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Kakšno kožo sploh imam

Ta tema vsebuje 9 odgovorov, ima 5 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 7 let, 3 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Tasana
    Tasana
    Član

Trenutno ne vem kam bi se lahko uvrstila. Koža na obrazu je malo mastna, na otip ne preveč mehka, se mi zdi, da ji tudi vlage manjka. Na nosu imam pikice za ogrce, drugače sem brez mozoljev. Aja lezem pa proti 30im :P

Potem tudi ne vem kakšne izdelke gledati. Pa zdajle sploh nimam energije, da bi preiskala ponudbo počez in podolgem, vsega itak ne morem poznat. Ve punce se spoznate, pa kdaj pa kdaj kiksnete pri nakupu, kako bom potem šele jaz našla nekaj zase.
    Zmanjkuje mi čistila za obraz in vem da bi rada nekaj drugega in bom paniko zagnala šele ko bo tuba res v zadnjih izdihljajih :mistake: Da ne povem, da sem že en mesec brez tonika :P
    Sem pristaš tega, da pred nakupom dobro premislim in nisem impulzivni nakupovalec. Ker dobim kar ošpice, če se mi doma valjajo več kot tri tubice … ena za čistilo, tonik in krema. Za kremo imam trenutno Raw Gaio, zadovoljna sem bila z Artistry (samo ne vem kok je kaj naravna), malo bolj sem uporabljala tudi celoten sistem od Hauschke.
    Ogrevam se za Suki, Balm balm, Esential care, vse kar ima Orca.
    A bi bilo smiselno, da se jaz najprej oglasim pri kakšnemu strokovnjaku, ki je res strokovjak, da mi pove kaj sploh potrbujem? Upam da dobre kozmetičarke ne skrivate kot “slovenc zobarja” (malo šale, malo zares, ampak to vsak zase varuje kot največjo skrivnost, če hodi k dobremu zobozdravniku :unsure: ).
    Vem da ima Hauschka spisek, kdaj gostuje na kakšni lokaciji. Samo ne vem na katero kozmetičarko naletiš. Kaj pa Nati studio ali pa Spa Babšek? … sem iz Ljubljane. Kakšne so pa kaj cene, da se že v naprej pripravim? Me je sram povedat, da še nikoli nisem bila na negi obraza, kozmetičarka me vidi enkrat na leto, ko je generalka, kar se dlak tiče :tongue3:

Upam da sem temo prav uvrstila, drugače se lahko prestavi kam drugam ali pa cenzurira, samo jaz bi res rada vedela kakšno kožo imam :yes:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Hm, to sprašuješ za tip kože? Boš mogla pa malo bolj opisati… kakšno je čelo, kakšna lica? Te po umivanju kaj zateguje koža?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@Tašana wrote:

A bi bilo smiselno, da se jaz najprej oglasim pri kakšnemu strokovnjaku, ki je res strokovjak, da mi pove kaj sploh potrbujem? Upam da dobre kozmetičarke ne skrivate kot “slovenc zobarja” (malo šale, malo zares, ampak to vsak zase varuje kot največjo skrivnost, če hodi k dobremu zobozdravniku :unsure: )

To sem pa že tudi jaz slišala…pa se mi je zdelo skoraj nemogoče :)) …ampak zgleda da to ni tako neobičajno :unsure:
    Nai studio je kolikor je meni znano trgovina..in ni več kozmetični salon.
    V SPA k Darji pa tudi js hodim na občasna čiščenja :) ..kakšen tretma bi potrebovala in koliko je cena lahko vprašam pa ti sporočim…ali pa če sama pokličeš.
    V spaju se dela z izdelki Essential Care, tako da je fajn da sprobaš tudi nego preden se odločiš za nakup..sploh če maš namen kupiti organske izdelke..
    Če bi rada zamenjala nego je vseeno fajn, da prej kaj stestiraš – sploh kadar so testerji na voljo. TUKAJ je link do treh znamk, ki jih lahko stestiraš preko foruma.
    Balm Balm ti za mastno ali mešano kožo po obrazu ne bo najbolj koristil – razen za kakšne bolj suhe predele.
    Jaz imam mešano do mastno pa se mi zdaj v jesenskem letnem času že malo spreminja na mešano do suho…tako da tudi sproti zase poiščem najbolj ugodno kombinacijo. Trenutno uporabljam Sophyto serum plus normalising kremo in sem zelo zadovoljna. Za čiščenje MU kokosovo mleko od EC in peno Sophyto, okrog oči in ustnic Suki kremo (oz. mazilo) za okrog oči in občasno jojobino olje in Suki serum s kamilico. Kadar mam več mozoljev pa ali lurči ali Essential Care losjon za prvo pomoč ali polifenolne kapljice namesto omenjenega seruma v kombinaciji s kremo.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

@nina wrote:

Jaz imam mešano do mastno pa se mi zdaj v jesenskem letnem času že malo spreminja na mešano do suho…tako da tudi sproti zase poiščem najbolj ugodno kombinacijo. Trenutno uporabljam Sophyto serum plus normalising kremo in sem zelo zadovoljna. Za čiščenje MU kokosovo mleko od EC in peno Sophyto, okrog oči in ustnic Suki kremo (oz. mazilo) za okrog oči in občasno jojobino olje in Suki serum s kamilico. Kadar mam več mozoljev pa ali lurči ali Essential Care losjon za prvo pomoč ali polifenolne kapljice namesto omenjenega seruma v kombinaciji s kremo.

Nina, a EC losjon za prvo pomoč se lahko uporablja tudi po obrazu? Nič ne maši por? :unsure: Jaz sem si predstavljala, da je bolj za nego telesa, kot obraza. :mistake:
    Kateri pa tonik uporabljaš?

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Tassa, jas uporabljam že celo poletje Losjon za prvo pomoč namesto dnevne kreme (EC vrtnične) – imam mešano kožo, s precej mastnim t-predelom in mi je super…

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Meni ta losjon ne maši por..Za nego telesa je skoraj mal majhna embalaža :silly: – za telo je za problematične predele, če so kje mozolji..
    Sem se zadnjič pogovarjala z Darjo (iz Spa-ja), kako uporablja ta losjon pri negi in je rekla, da pri mastni koži kombinira raje z vrtničnim tonikom kot s citrusnim, ker večini kljub mastni koži kombinacija s citrusnim tonikom skoraj malo preveč izsuši.

Tonik mam trenutno od Sophyto varianta purify&energise in mi je bil za poletje super (imam bolj mastno kožo poleti). Čeprav je v bistvu druga varianta tonika bolj za nečisto, občutljivo in mastno kožo, se je meni ta zdel čisto okej za mešano do mastno kožo.

Tašana – glede nege v SPA- ju…cena je 50 eurov, za članice našega foruma je 10% popust :lashing: (če se bo katera odločila, naj prej meni sporoči, da mamo neko evidenco..)

Profile photo of Tasana
    Tasana
    Član

No sem se malo bolj pogledala v ogledalo. Moja koža na obrazu ima izrazito mastno t-linijo, lička pa bi potrebovala izredno hranilno/hidrantno nego … so full izsušena. Na nosu imam vedno zamašene pore (torej polno tistih majhnih ogrcev, ki ne gredo nikakor ven, razen kadar si naredim glineno masko ali pa kadar grem v savno :roll: ). Nobena krema dosedaj mi teh por ni še čudežo zožila. Pred menstruacijo dobim mozolje :veryangry:, drugače pa je koža čista in brez podkožnih nepridipravov :tongue1:
    Kaj pa izdelki od Inlight-a? Mi postajajo všeč, ker so podobni temu kar sedaj uporabljam.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Te pore je čudežno težko zožat..najbolj pomaga redno čiščenje in ustrezna nega..
    Če so nepridipravi samo pred menstruacijo,potemše ni take panike :))

Od Inlighta izdelkov za obraz še nisem imela, so pa (razen tonika in olja) to mazila – tako da so večinoma bolj primerna za suho kožo. Najbolje da stestiraš.
    Čistilna krema, ki jo spereš, in tonik bi lahko bila okej tudi za tvoj tip kože…kremi se mi pa za masten T predel, torej za mešano kožo, zdita preveč..

Profile photo of Tasana
    Tasana
    Član

Sem ravnokar prebrala post o Esential care … vrtnična krema bi mi hkrati navlažila lička, t-predel pa se nebi mastil? Vse full pohvalite kremco :thumbsup:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Vrtnična krema je res zelo vlažilna in lahka krema in zato primerna tudi za mešano kožo…ko sem jo uporabljala, sem občasno na licih dodala jojobino olje – tako da če bi ti bila na suhih predelih premalo, je to ena izmed dobrih možnosti oz. kombinacij…

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico