Kako pofotkati?

Ars Cosmetica Forum DEKORATIVA LAKI ZA NOHTE Kako pofotkati?

Ta tema vsebuje 203 odgovori, ima 30 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of CoolGirl CoolGirl 5 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Tanja76
    Tanja76
    Udeleženec

Upam, da ta tema še ni odprta…

Jaz bi dala na forum tudi kakšno slikco več tako nohtkov kot tudi makeupa, ampak mi ne rata in ne rata dobro poslikati. Nekatere od vas (še posebno Maestra) pa ste za to prave strokovnjakinje… Rabila bi kakšen nasvet o nastavitvi fotoaparata, problem je tudi v tem, da nimam vedno možnosti slikati pri sončni svetlobi…

:thanks2:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

za nastavitev vem, da moraš dat na makro (tista rožica mora bit gor)

o tem, kako poslikat lak na ne-dnevni svetlobi, pa tut js nimam pojma…moje slike pridejo čisto rumene

Profile photo of Tanja76
    Tanja76
    Udeleženec

Za makro vem…
    Problem je v tem, da mi ne rata realna slika. Tudi blešččast lak postane kremast na slikah… da o barvi sploh ne govorim.

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Jaz pofotkam, potem pa v programu za slike popravljam, dokler se mi ne zdi najbolj relana barva. Če je okolica in drugo čisto mim barva me ne moti, saj želim ujeti pravi odtenek tistega, kar je bistvo slikanja.

Vsak predlog dobrodošel. :yes:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Da slika izpade rumeno na umetni svetlobi, je kriva žarnica. Večina “običajnih” žarnic namreč oddaja rumeno svetlobo. Nevtralizirati rumeno na fotografijah se da s pomočjo ustreznega programa na fotoaparatu ali z nastavitvijo beline (white balance) na fotoaparatu. Nekaj (oz zelo veliko se da narediti tudi poten na compu).

Druga varianta pa je nakup ustrezne žarnice, ki oddaja bolj belo svetlobo oz. nekako posnema naravno svetlobo (daylight žarnice).

Naslednji korak pa je še light-box. Gre za škatlo iz različnih materialov, ki je večinoma bela znotraj in ki pripomore da je svetloba ujeta v notranjosti in s tem bolje izkoristi svetlobo.

V glavnem teorije je ogromno in jaz sem še vedno takšen laik na tem področju, da je kar kriza… sem v fazi, ko že celo vem, da nič ne vem :blush1:

Tanja, pri barvah je velik problem in nekatere so sploh muhaste. Potem naslednja fora je to, da pač nobena barva ni enaka pod vsemi različnimi žarnicami. In kaj je zdaj prava barva? Hmm… težko je odgovoriti…

Zakaj pa pride lak krem, kljub temu da je bleščičast pa je več možnosti…. ali ne držiš fotoaparata dovolj pri miru in je v bistvu slika zmigana. Ali se pač detajli izgubijo, ker slikaš prevče od daleč in tvoj aparat ne premore dovolj pikslov za detajle (če zoomiraš sliko). Hmm… pri slabši osvetlitvi fotoaparati uporabljajo večji ISO, kar pa pri teh “navadnih” fotkičih večinoma pomeni,da je na sliki več šuma in slika izgleda zrnasta in tudi na takšnih slikah so detajli popačeni…

Hmm, to je moja uber laična razlaga… še 1x poudarjam, da nisem čisto noben strokovnjak za te reči!

Profile photo of Tanja76
    Tanja76
    Udeleženec

Tvoje slikce so strokovne, mislim take kot morajo bit, torej… :thumbsup:

Bom probala še danes kej začarat. Hvala za izčrpno razlago!

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Predvsem se je treba spoznati s fotoaparatom. Morda ponovno prebrati navodila za uporabo. Potem dalje prebrati kaj teorije o fotografiji, da sploh vsaj malo veste, kaj neke funkcije pomenijo ipd. Potem pa delaš naprej… in vedno ugotoviš, da bi lahko še izboljšal in še izboljšal… veliko pa je res odvisno od osvetlitve… sploh pri hobi fotoaparatih… in seveda od samega fotoaparata ;)

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Imam problem – kako dobro fotografirati podrobnosti, kot je npr. konad na nohtih?
    Nikakor mi ne uspe, pa čeprav imam na makro, z flešem, brez, na svetlobi, pod lučjo…
    Aja, nisem vedela, v katero temo naj to napišem, pa prosim prestavite, če ni v redu. :blush1:

Profile photo of anchek
    anchek
    Udeleženec

meni gre ponavadi pod kakšnokoli svetlobo z makrom brez fleša.
    če pa nimaš super makro pa probaj malo od dlje slikat (15cm) bi znali biti boljši rezulati :thumbsup:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz sem nastavila razdaljo za makro na fotoaparatu, ne smem uporabljati zooma, imam dobro osvetlitev, pa gre. :yes:

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

A mi katera lahko svetuje, kako najbolje poslikati podrobnosti, kot npr. poslikava s konadom?
    Imam grozne probleme in mi moje slike niso všeč, pa sem poskusila že vse – na soncu, v senci, pod lučjo, s flešem, brez, makro imam pa itak vedno nastavljen.

Npr. te slike so še najboljše.
    Pa so grozne, ostalih 99 sem pa itak takoj izbrisala.
    Kakšen nasvet?

P.S. Že stampy set mi ne uspeva, potem ga pa še poslikati ne znam. :lol1: Sej vem, za med polomije. :lol1:

EDIT: No, pa sem spet zgrešila. Sem mislila, da sem ponesreči izbrisala prejšni post… :mistake: Pardon!

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

meni uspe na dnevni svetlobi in na makro, ampak ne uporabim zooma in ne približam fotoaparata čist – slikam torej celo roko in še mal ozadja, potem pa izrežem

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Aha, no pri meni pa ne gre. Očitno je kaj narobe s fotoaparatom, ali pa je toliko star…
    Sem pod konad objavila še 3 slikice, pa še nisem videla, da je to prava tema. :mistake: Pardon!

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

kvacka, meni se tiste tvoje fotke zdijo čist v redu :thumbsup:
    edino zdi se mi, da si to fotkala na soncu – poskusi še v senci

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Ne, tista prva je s flešem, ostali dve pa ne. Ampak so pa bile te 3 vse v senci. Vedno slikam vsaj 15, 20 cm oddaljene nohte, pa pri samem laku ni takega problema. Zdaj, ko pa probavam ujeti res male podrobnosti, me pa zeza. Zooma tudi praktično ne uporabljam oz. če ga, potem 100% ne uspe.
    Ma, si bom jutri še atijev aparat sposodila. Mogoče bo pa s tistim uspelo kaj bolj… :wink1:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico