Kaj za nego kodrastij las

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA IN OBLIKOVANJE LAS Kaj za nego kodrastij las

Ta tema vsebuje 4 odgovori, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of darksome darksome 6 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of tigressa
    tigressa
    Član

Živjo,

Tole stran sem čisto po naključju odkrila malo nazaj in jo še intenzivno berem. Če je že kje napisano kaj o šamponih, balzamih, maskah, …. za suhe, skodrane lase, ki radi stojijo vsak zase, prosim za link ali namig, kje naj najdem.
    Drugače pa prosim za nasvete. Lase imam svedrasto skodrane, vendar ne tako, da bi bili v lepih svedrih, če me razumete. Če se še češem med umivanji las, sem kot regratova lučka. Imam pa zelo dolge lase
    Hvala za nasvete in za to stran:) Uživam v branju.

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Imam podobne lase-no vsaj na začetku so bili takšni, potem pa sem jih tako zmučila z barvanjem itd., da so po pranju samo grdo puhasti in nič drugega-kar je še hujše :mistake: ..moje lasišče je pa drugače ful občutljivo, hitro se mi zmasti, lasje pa zeloo tanki, rastejo mi ful počasi, v glavnem sama žalost..

Trenutno uporabljam tole:
    šampon: Alverde – zelena kava – ta mi je fajn, ker nima tako močnega vonja kot drugi pa še ustreza mi
    balzam: Joico K-pack intense hydrator – ta mi je krasen, mislim da ga ne bom več menjala :))

Zdaj me pa nekaj zanima..po pranju jaz nanesem na mokre lase Klas Revital silikone-sicer mi naredi lase super saj se bolj svetijo, sploh ne cukajo(drugače moji lasje ZELO cukajo in se trgajo-kljub krtače s svinjskimi ščetinami) dajo se fajn razčesati+zglajene imam-ne maram kodrastih las-najraje imam čisto ravne. To se sliši vse super..ampak nekako po daljšem času občutek ni enak..lasje so postali mrtvi..v glavnem čudni. 1x na mesec jih vedno očistim z bolj močnim šamponom-alverde žajbelj, pa se mi zdi, da vseeno ni to to..
    V bistvu hočem povedati, da nad svojimi lasmi nisem niti malo navdušena, ker so samo še čudni..plus tega se mi na vrhu glave-tam kjer silikonov ne nanašam vidijo puhasti laski-kar je groozno :mistake:

Ve katera s čim bi se dalo tele silikone zamenjat in kaj naj naredim, da ukrotim tiste majhne laske-iščem nekaj takega, kar mi nebi zmastilo še dodatno lasišča..

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Oh… jaz imam velikokrat (oziroma sem imela) ‘naelektrene’ lase.. in me je vedno ful motilo, ker sem izgledala neurejena pa ceprav sem bila ustimana v nulo..

Tako, da jaz za tole naelektrenost uporabljam nek sprej, ki se ga pospreja po krtaci in potem pocese (ampak bodimo realni, jaz si posprejam po rokah in potem povlecem po naelektrenih laseh).

Trenutno imam L’orealov sprej (ne vem kako tocno se klice, vem da se ga dobi pri frizerjih za malo manj kot 16€).
    Drugace silikone uporabljam samo na konicah, pa se to zelo redko ker mi je prevec packanja..

Sampon uporabljam od Eco-Nature Care (+balzam) in potem po tusiranju se jojobino olje na 2/3 laseh… (dam zelo malo olja v dlani in nanesem na konice, potem dobro razcesem – tako se samo lepo razporedi).

Kar se krtac tice imam tangle teezer in ga ne menjam vec. Imam tudi tiste krtace z dlako od divjega prasica pa.. .a-a!

Maske uporabljam tu pa tam, pa se to bolj na random ker sem lena..

Lasje se mi hitro zamastijo (2 dneva, s tem samponom 3je dnevi).. obcasno dobim prhljaj (pozimi).

Tako, da to je zaenkrat to kar se moje ‘kure’ tice. Imam pa valovite lase, barvane ze nestetokrat, tanke in zelo goste..

Profile photo of ladybug
    ladybug
    Član

Meni za kodraste lase najbolj ustreza šampon od L’occitane z eteričnimi olji za suhe lase. Ponavadi uporabim še Tigi After party.

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

tigica hvala :flower2: , sem ugotovila, da imam te majhne puhaste laske veliko manj opazne, če na mokre lase nanesem mešanico kokosovega masla in silikonov, kot pa če nanesem samo silikone :dance1:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico