Kaj pomaga pri žuljih?

Ars Cosmetica Forum OSTALO ZDRAVJE IN PREHRANSKA DOPOLNILA Kaj pomaga pri žuljih?

Ta tema vsebuje 18 odgovorov, ima 12 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of emanuela emanuela 6 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Mogoče katera ve kaj bi bilo najbolje za ožuljke? Imam dva na vsaki nogi v razmaku enga cm. :ermm: Sedaj imam kar obliže, sam se mi kar odlepijo in potem boli. :no: Ima katera kakšen boljši predlog? :flower2:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

jaz ti priporočam da si s sterilno iglo predreš mehur, če ga še maš, in potem pustiš da se zaceli….pa prej razkuži z alkoholom. meni se preventivno kar dobro obnese silikonski hansaplastov gel, kaj pa compeed obliže si že sprobala…?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

A se da kje kupit sterilne igle? :think:

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Vse igle, ki jih kupis zapakirane so sterilne :wink1:

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Mehurja sploh imela nisem, ker me je že takoj na začetku do krvi ožulilo. :unsure: Nisem še sprobala compeed obližev. Jih bom sedaj. Hvala! :flower2:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

@timnala wrote:

Vse igle, ki jih kupis zapakirane so sterilne :wink1:

Kje pa kupiš igle? :lol1:

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Mislim, da Sanolabor ni problem..al pa gres do kaksnega veterinarja, ce ga poznas :lol1:

Mogoc jst tole res pisem bolj na izi, ker mam veterinarja doma in igle res niso problem..ce jo rabis, ti jo tud posljem pa prosim dragega za eno :wink1:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Compeed (ali Hansaplast) obliži za žulje ali hitro celjenje so zakon. Meni definitivno pomagajo in ful se obdržijo na koži in še praktično nevidni so. Same pohvale imam za njih in že veliko izkušenj. Ravno kakšnih 14dni nazaj sem imela ogromen žulj. Ampak res ogromen. Čisto okrog pete. In strgal se je v nulo in bolel kot hudič in zatekel in vse. Torej, zadevo sem najprej razkušila (in tulila zraven). Nato pa sterilno odstranila kožo. Na koncu sem na žulj prilepila en tak obliž in to je to. Po nekaj dnevih (3 ali 4), ko se je obliž začel sam malo dvigati, sem ga previdno odstranila in spodaj je bilo vse suho in celo. Le rahlo občutljivo, ker je koža še čisto tanka, ampak super zaceljeno in vse.

To je to… elchy, upam, da se ti žulja čim prej pozdravita.

Ja, sezona žuljev se je sigurno že dobro začela. :lol1:

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Maestra, hvala za izčrpno poročilo. Potem jih definitivno potrebujem. :lol1:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Maestra tole je super porocilo, bom vedela po kaj it, ce dobim zulje… :lol1:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Ah, ti žulji, imam ene čevlje, ki me zmeraj ožulijo (poletni), zaenkrat imam žulj samo na enem mezincu.
    Mi je pa nekako uspelo pridobiti kakšen mesec nazaj dva velika žulja (na vsaki peti enega), sta se potem še strgala in je šla seveda koža stran… skeli kot hudič. Jaz sem dala čez samo vato in tisti beli medicinski selotejp in je bilo ok, sedaj je že lepo zaceljeno.
    Ja, ne bi bilo slabo enkrat sprobat tele posebne obliže za žulje…

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Danes sem si jih kupila od Hansaplasta. Morem pohvalit, ker takoj, ko sem ga dala gor na žuljka, me je nehalo pečt. Kljub temu, da sem nonstop dajala gor sandale, ki se zadaj zapirajo, se mi ni odlepil. :thumbsup: Kupila sem pa neko LE izdajo, v katerem so štirje obliži v kovinski škatlici, zanje sem dala skoraj 4€. Odprem in vidim, da so notri samo trije obliži. :verymad: Zadnjič sem pa prav tako kupila od Hansaplasta obliže za herpes na ustnici in sta bila 2 obliža več koker je pisalo na škatlici. :think: Očitno ne znajo štet, ker druge razlage ne vidim. :lol1: Se je že kateri zgodilo kaj podobnega? :)

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

@timnala wrote:

Mislim, da Sanolabor ni problem..

Sanolabor jih ima … čeprav jih danes niso imeli na zalogi. :flower1:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Jaz svetujem tudi, da predel, kamor nalepite obliž kot preventivo pred žuljem, razkužite z alkoholom, ker tako to področje razmastite in se tudi obliže lepše prime (in zato dlje časa drži).

Z žulji je treba ravnati sila previdno. Če se vam samo malo začne gnojiti, spreminjati barvo, ipd., pojdite k zdravniku. Žal poznam gospo, ki so amputirali spodnji del noge, začelo pa se je z zagnojenim žuljem in z odlašanjem z obiskom zdravnika.

Profile photo of luncaa
    luncaa
    Udeleženec

Ojoj…zdaj me je pa kar malo strah ratalo.. Ufff

Hvala za nasvete tudi iz moje strani..ko pridejo, jih bom pregnala… :D
    Amm.. kako pa kaj tisti stick od compeeda? Kao za preprečevanje? Je že katera sprobala kaj?

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico