Izsušena koža in srbečica

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA Izsušena koža in srbečica

Ta tema vsebuje 78 odgovorov, ima 22 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of luncaa luncaa 1 leto, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

Punce imam grozen problem, vsako leto pozimi dobim na nogah zelo suho in srbečo kožo. Letočnje leto je pa najhujše. imam grozno izsušeno kožo in srbi obupno, polna sem krast ker se skrempim in nikakor ne zgleda. za novo leto grem v toplice in ne morem takšna v kopalke.
    Poiskusila sem že svašta proizvodov, pomaga za 15 min potem pa je isto.
    Ima katera kakšen predlog kaj naj naredim? ali pa predlog za ekstra vlažilno in hranilno kremo?

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

anncheek, imela sem podoben problem, ampak pri meni verjetno ni bila tako huda oblika.
    Meni je pomagal Garnier body repair for extra dry skin.
    :luck:

vir

Profile photo of S
    S
    Član

Kaj pa kakšno olje, mandljevo, olivno? Mogoče karitejevo maslo? To je res zelo hranilna zadeva, primerna za zaščito pozimi. :thumbsup:

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Verjetno bi tudi pomagalo, če zamenjaš tuš gel za kakšnega bolj nežnega. Tudi kako olje za tuširanje lepo navlaži kožo. Si noge briješ ali depiliraš?

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Karite tudi jaz priporočam. Je super hranilen.

anncheek
    Udeleženec

Willow, sem že menjavala pa je isto. Bom poskusila še z oljem za tuširanje, imaš kakšen predlog? Brijem si jih ampak ne redno, samo takrat ko je potrebno. Torej če si jih bom 4x v zimi bo dost.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Jaz za zelo suho kožo še vedno prisegam na olja. :thumbsup:

Zakon mi je Bübchen ognjičevo olje.

VIR

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Kaj pa svetlinovo olje, in mogoče prehranski dodatki s svetlinom? Poglej še TUKAJ :flower2:

Profile photo of muffin
    muffin
    Član

anncheek jaz imam popolnoma isti problem!
    lani sem zato odšla k dermatologu, ki mi je rekel da moram pozabiti na britvico in dejansko je to že dokaj pripomoglo, čeprav si tudi jaz ne brijem nog zelo pogosto ker si ne rabim. dal mi je sicer neke kremice ampak brez posebnega učinka. zato ti lahko povem kaj je pri meni pomagalo da ni tako neznosno. po tušu si ne obrišem nog do suhega in si z olivnim oljem namažem noge- ker imam tako suhe se takoj vpije in ni problema da bi še dolgo imela mastne noge. tuširam se izključno samo s trdim milom iz olivnega olja, in če le lahko nosim bombažne žabice, ker mi tiste iz najlona res full ziritirajo kožo :confused:
    sicer je res da me noge še vedno full srbijo ampak use to pa useeno malo pomaga. upam da bo tudi tebi če boš poizkusila :thumbsup:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

@darksome wrote:

Kaj pa svetlinovo olje, in mogoče prehranski dodatki s svetlinom? Poglej še TUKAJ :flower2:

tut js sem takoj pomislila na to :thumbsup:
    to naj bi bila rešitev…meni je malo pomagalo, ampak priznam, da sem neredno jemala te dodatke…za probat je no

Profile photo of Anamarija
    Anamarija
    Član

Anncheek, za umivanje ti predlagam, da v lekarni kupiš Dr. August Wolff Linola Fett kopel in jo vsakič malo dodaš gelu za prhanje.
    Po umivanju pa Kneipp Losjon za telo z 10% uree (tudi dobiš v lekarni). Ima super sestavine in res pomaga pri suhi koži.

Profile photo of ally
    ally
    Član

Meni je pomagal tudi Eucerinov losijon z 10% ureo in umivanje z milom samo na ”smrdečih” predelih, drugje pa samo z vodo.

anncheek
    Udeleženec

Punce hvala, zdaj že par dni jem kapsule svetlinovega olja in se zjutri namažem z baleinim q10 za napeto kožo, ki je super hranilno, zvečer pa z afroditinim oljem za suho kožo in proti strijam-makadamija. Pomaga. Srbečica je dosti manjša. Koža pa tudi bolje izgleda!

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Super, da so vidni rezultati :thumbsup:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Če je poleg izsušene kože prisotna še srbečica, bi jaz vedno priporočala tako kapsule olja (svetlinove, boragine..) kot prehransko dopolnilo + olje za nego (pazite, da je rastlinsko!!…js še vedno naletim na situacijo, ko kakšna prjatlca, ki ji rečem naj si kupi rastlinsko olje – pride in mi pokaže baby olje od Johnson&Johnson :P )

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico