Izpadanje las

Ta tema vsebuje 31 odgovorov, ima 21 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of romanab romanab 2 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Pozdravljene!
    Meni grozno izpadajo lasje. Res je da sem 4,5 mesecev po porodu in da naj bi bilo to normalno ampak kaj se res nič ne da narediti proti temu? Las imam še tako malo da se bojim da bom kmalu plešasta :no: dolžina je nekje do sredine hrbta in vsi mi govorijo naj se postrižem, ampak 3 leta sem se trudila priti na to dolžino, kajti lasje mi zelo počasi rastejo :verymad:
    Ko si vse lase spnem v čop je obseg čopa manjši kot kovanec za 2centa :sad3:
    Tako da če imate kakšno idejo kaj pomaga ali pa bi naj pomagalo kr na dan z njo ker sem zdaj pripravljena probat vse :help:

Profile photo of gani
    gani
    Član

Lyra nič ne pomaga žal, ker ti to izpadajo lasje, ki bi ti morali izpasti že med nosečnostjo, samo si bila takrat pod vplivom hormonov in se to ni zgodilo. :ermm:

Za tolažbo, kmalu boš začutila polno novih malih laskov kako rastejo, dodatno pa lahko ješ malo več prosene kaše, ker vitamini ne vem kako bi se obnesli, če slučajno dojiš, pa bi lahko škodovali otročku.
    Punca potrpljenje :wink1:
    tudi meni se je to dogajalo

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Prosena kaša je bla že prezkušena, pa ni bilo nekega učinka. Vitamine pa jem takšne ki so namenjeni za doječe mamice. Po celi hiši so samo moji lasje. Vsaki dan ko se počešem mam polno krtačo las, ko si perem lase pa zamašim odtok :confused:
    Upam da to čimprej mine ker sem že res obupana :sad2:

Profile photo of gani
    gani
    Član

Bo minilo bo, vem kako ti je ker je bilo meni grozno, sem bila čisto obupana, da bom plešasta, ampak se uredi, Najbolj intenzivno izpadanje las je med 4 – 5 mesecem po porodu. Potem se stanje hitro umiri.
    Vseeno si pa lahko daš pregledat ščitnične hormone, ker se tudi pri teh hormonih marsikaj poruši, zaradi njih pa tudi radi izpadajo laski.
    Probaj pa jest še mandeljne ali orehe, menda naj bi tudi pomagali.
    Drugače pa potrpi. :yes:

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

uhh zgleda bom mogla to res pretrpet. Sem mislila da bo katera prišla z kakšnim super nasvetom in me rešila :superman: ampak ko pogledam mojo punčko se sploh več ne sekiram :baby1:
    Mi pa je v Lushu prodajalka tvezila da majo šampon ravno proti temu in da je nekomu ko ga ona pozna full pomagalo. pa sem vprašala po kolkem času pa so ji nehali lasje izpadat, pa je rekla da ko si je pol leta z njim umivala :eyes1: pa sem si mislila do takrat mi bojo pa že sami nehali izpadat torej ta šampon ne deluje :tdown:
    kera cvetka :flower5:

Profile photo of gani
    gani
    Član

Ja to je pa res cvetka :lol1:
    takrat ti lasje nehajo izpadat že z ali pa brez njihovega šampona :lol3:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Prehrana in dodatki pomagajo šele potem, ko jih redno jemlješ najmanj dober mesec…tako da če si slučajno prehitro obupala, mogoče ponovno poskusiš :cool: ..
    GLede vitamonov pa je odvisno kaj ti, ki jih zdaj jemlješ, vsebujejo…

Pri šamponih je pa tako, da se velikokrat zgodi, da zaradi preagresivnih sestavin lasje začnejo bolj izpadati…tudi če na embalaži piše, da je za krepitev las ipd.

Drugače pa se pridružujem mnenju gani, da so glavni vzrok hormoni..in da se bo sčasoma stvar uredila..

Profile photo of nala
    nala
    Član

Kaj pa nega proti izpadanju las od Vichyja? Jaz jo uporabljam, sicer šele kratek čas, tako da še ne morem poročati o uspehu… vendar sem slišala že nekaj pohval ;)

Profile photo of FiFi
    FiFi
    Član

Pozdravljena Lyra!
    Zanima me ali so ti lasje ponovno začeli rasti in ali imaš še vedno tako retke lase, kot si opisala. Glede na to, da je že kar nekaj časa minilo, odkar si npisala to objavo me zanima kakšno je sedaj stanje.

kaj pa tisto prehransko dopolnilo inneov al kaj je že?vem da ga imajo v lekarnah, pomagale pa naj bi pri zgostitvi las. Sicer ne vem če delujejo, sem pa poleti jedla njihove tablete, da sem kožo pripravila na sonce in prvič po 3letih odkar imam alergijo na sonce je nism imela.

upam pa da se ti je stanje las popravilo…moja sestrična, ki je robila 9 mesecev nazaj je imela tudi probleme z izpadanjem las, ampak se je stanje umirilo :thumbsup: je pa res da ima precej goste lase in še rahlo skodrane, tako da drugi nikoli niti opazili nismo da bi imela taproblem, dokler ga ni omenila.

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Lasje mi več ne izpadajo v takšnik količinah kot so mi, tako da se je stanje umirilo :yes:
    Imam pa polno majhni laskov (3-4cm) ki mi štrlijo kot antenice iz lasišča :lol1:
    Tako da lepo raste nazaj vse kar je šlo ven, čeprav še vedno izgledam kot populjena kokoš :naughty:

Profile photo of S
    S
    Član

O fajn, sam da se izboljšuje.

Profile photo of manca
    manca
    Udeleženec

spet je jesen. in spet to izpadanje las. čeprav se mi zdi, da mi tako grozno kot letos niso še nikoli izpadali. pa že tako so tako tanki in hitro padejo ven :(
    tudi vam izpadajo lasje na jesen in pomlad? kaj storite?
    jaz jih bom probala malo nahraniti z olji, pa razmišljam o balzamu od Vichyja Dercos za suhe in poškodovane lase. sem slišala, da pomaga pri šibkih laseh..

bom poiskala sestavine in prosila za komentar :)

Profile photo of Amy202
    Amy202
    Član

manca: tudi sama imam ta problem in ne vem kako naprej…lasje mi grozno odpadajo, odtok se zamaši, na krtči polno las…pa nisem noseča, nisem rodila, pred slabim letom sem nehala s KT…any idea? Začela bom uporabljati Fitoval in poročam.

Profile photo of manca
    manca
    Udeleženec

@amy202 wrote:

Začela bom uporabljati Fitoval in poročam.

amy, poročilo? :)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico