Izdelki z ureo

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA Izdelki z ureo

Ta tema vsebuje 25 odgovorov, ima 14 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of KuKi KuKi 7 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Glavne značilnosti uree ali sečnine so vlažilno, keratolitično in antimikrobno delovanje. V kozmetiki se uporabljajo izdelki z največ 10% sečnine.

primeri losjonov:

OMBIA MED 10% UREA KORPERLOTION
    Aqua, Urea, Sodium Lactate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Panthenol, Glyceryl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Simmondsia Chinensis Oil, Squalane, Pentylene Glycol, Silica, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Sodium Cetearyl Sulfate, Acrylates/C10-30, Alkyl Acrylate, Crosspolymer, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide, Heliotropine

EUCERIN SMOOTHING LOTION 3% UREA
    Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Paraffinum Liquidum, Octyldodecanol, Glycerin, Urea, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Lactate, Panthenol, Dimethicone, Methoxy PEG-22/Dodecyl Glycol Copolymer, PEG-45/Dodecyl Glycol Copolymer, Magnesium Sulfate, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Ozokerite, PEG-2 Hydrogenated Castor Oil, Sorbitan Isostearate, Lactic Acid, Methylparaben, Hydrogenated Castor Oil, Propylparaben, Bisabolol.

EUCERIN REPAIR LOTION 10% UREA
    Aqua, Urea, Sodium Lactate, Paraffinum Liquidum, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Benzyl Alcohol, Methoxy PEG-22/Dodecyl Glycol Copolymer, PEG-45/Dodecyl Glycol Copolymer, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Ozokerite, Lactic Acid, PEG-2 Hydrogenated Castor Oil, Sorbitan Isostearate, Hydrogenated Castor Oil.

Če primerjamo sestavine :police: ..jaz bi zbrala prvega.

Profile photo of tanca
    tanca
    Član

Kaj in kako kakovostno pa je od Baleje mleko ki ima tudi urea _% :think2:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Imaš mogoče sestavine?

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Bi bila omenjena Ombia Med primerna za normalno kožo? Nimam problemov z izsušeno kožo, iščem pa nekaj osvežilno – vlažilnega, brez puščanja mastnega filtra za sabo.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ombia je dobra tudi za normalno – je vlažilna, ampak osvežilna se mi pa ravno ne zdi :huh:

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

No, sem šla v izvidnico in Ombia Med losijona ni nikjer – izgleda, da ni v stalni ponudbi. Sem vzela drugega z avokadovim oljem za normalno kožo:

Aqua, ethylhexyl stearate, glycerin, myristyl myristate, glyceryl stearate citrate, cetearyl alcohol, persea gratissima oil, tocopheryl acetate, sodium pca, sodium lactate, fructose, glycine, tocopherol, dimethicone, niacinamide, urea, inositol, parfum, carbomer, sodium gydroxide, citronellol, geraniol, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool, phenoxyethanol, benzyl alcohol, potassium sorbate.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Solidno mleko za telo :) (sploh v primerjavi s kakšnimi dražjimi in nič kaj boljšimi)

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Js sem ravno zadnjič gledala v Hoferju tole mleko na pumpico (sej je to ta, ne?) in sm se spraševala a naj ga kupim… na koncu nism, sm si rekla da morm prej mal preverit če ga že ima katera pa malce vprašat kako se obnese…

Profile photo of kresnicka
    kresnicka
    Udeleženec

Tudi Fruit of the Earth Cocoa butter with aloe & vitamin E vsebuje ureo. Čeprav piše, da je maslo, so slovensko prevedli kot regenerativni losjon s kakavovim maslom in aloe vero. Je baje primeren tudi po sončenju.

Še sestavine:
    Water, mineral oil, cocoa butter, cetyl alcohol, glycerin, stearic acid, aloe vera gel, tocopheryl acetate (vitamin e), wheat germ oil, sunflower seed oil, retinyl palmitate (vitamin a), propylene glycol, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, Triethanolamine, sodium lauryl sulfate, carbomer 934, dimethicone, fragnance, FD&C Yellow#6, FD&C Yellow #5.

A bi bil vsaj približno vredu? Ali raje ne? Mika me. :blush1:
    TUKAJ pa si lahko še pogledate kako izgleda.

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

@kresnicka wrote:

Tudi Fruit of the Earth Cocoa butter with aloe & vitamin E vsebuje ureo. Čeprav piše, da je maslo, so slovensko prevedli kot regenerativni losjon s kakavovim maslom in aloe vero. Je baje primeren tudi po sončenju.

Še sestavine:
    Water, mineral oil, cocoa butter, cetyl alcohol, glycerin, stearic acid, aloe vera gel, tocopheryl acetate (vitamin e), wheat germ oil, sunflower seed oil, retinyl palmitate (vitamin a), propylene glycol, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, Triethanolamine, sodium lauryl sulfate, carbomer 934, dimethicone, fragnance, FD&C Yellow#6, FD&C Yellow #5.

A bi bil vsaj približno vredu? Ali raje ne? Mika me. :blush1:
    TUKAJ pa si lahko še pogledate kako izgleda.

tole maslo ne vsebuje uree, tisti diazolidinyl urea je konzervans, ki sprošča formaldehid, odebeljene so tiste sestavine zaradi katerih jaz tega masla nebi kupila.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Kaj pa naj bi bilo narobe s cetyl alcohol? Saj je vlažilec.
    Mene bolj moti mineral oil, konzervansi, barvila in SLS … če pustimo dišave ob strani.

Profile photo of kresnicka
    kresnicka
    Udeleženec

Uhh, hvala za razlago … sem mislila, da vsebuje ureo … sem pa res :mistake:
    Potem ga najbrž tudi jaz ne bom kupila.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Pred kratkim sem si v Hoferju kupila 2 kremi z ureo.

Prva je za noge in vsebuje 10% uree, druga je pa za roke in vsebuje 5% uree.
    Obe sta OMBIA MED in sta za občutljivo kožo.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mami je kupila tisto za noge in mi je zelo všeč … za roke. Ko sem si hotela kupiti svojo, sem pomotoma vzela tisto za roke … ki mi ni všeč niti za noge. :lol1:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Joj, meni tista za roke tolk smrdi, da sem jo kar stran vrgla. Da ne omenjam, da mi itak ni bila všeč, ker mi je pustila nek čuden film na koži.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico