Izdelki s filtri za telo

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA KOZMETIKA ZA SONČENJE Izdelki s filtri za telo

Ta tema vsebuje 15 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

Nina kaj pa meniš o afroditinih izdelkih za sončenje?
    imam kremo za po telesu in obrazu.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Bi bilo dobro, da nalepiš sestavine – da vidimo, katere filtre vsebuje…pa tudi ostale sestavine, da prečekiramo :read:

anncheek
    Udeleženec

okej afrodita sun care mleko za sončenje srednja zaščita(20)
    sestavine:
    aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glyceryl stearate, caprylic/capric triglyceride, oleyl erucate, isopropil palmitate, methylene bis- Benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, glycerin, ceteareth-20, srearyl alchohol, ceteareth-12, bis-Ethylhexyloxyohenol Methoxyphenyl triazine, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, cetyl alcohol, tocopheryl acetate, bisabolol, dimethicone, propylene glycol, BHT, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Filtri so kemični, so pa dobri kemični filtri. Zaščita je UVA in UVB.
    TUdi na splošno sestavinsko se mi zdi dobro mleko za sončenje (vit. C in E, bisabolol pomirja, deluje protivnetno) – mali minus za BHT..če bi še tega zamenjali za kakšen drug antioksidant, bi bilo super.

anncheek
    Udeleženec

Kaj pa je z BHT narobe?
    zdej me bo vse zanimalo :naughty:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

TUKAJ je Nina pisala o BHT in BHA.

anncheek
    Udeleženec

hvala gejba :flower2:

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Otresam prah s tele teme.
    Kaj boste letos uporabljale? Ste že kaj nabavile, kaj priporočate?
    Imela bi zase (in za moža), zaščita nekje 30.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz sem imela Eucerin gel SPF 50. Sem rjava in ne opečena. Shiseido 50 je bolje opravil nalogo – beli deli in nespraženi. :lol1:

Kristina
    Udeleženec

A pa si bila dosti na soncu? Sama se namreč zadržujem večino v senci, pod senčnikom (na plaži), le kar me sonce ujame tako spotoma, na poti, v vodi…
    Kaj pa LRP? Je imela katera? Pa Vichy, zdajle imajo eno akcijo -20 %, sem videla danes v lekarni.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Se sploh ne sončim – kopanje po 16ti, zgodaj zjutraj sprehodi. Vmes naše družine sonce ne vidi. :lol1:
    Mogoče bi morala nanesti še 1x toliko kreme, ampak potem je dobesedno maska. Ni mi čisto jasno, ker so druge poročale o veliko boljših rezultatih z novimi Eucerinovimi kremami.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

jaz po letošnjih nakupih krem z UV filtri še nisem šla, sem malo prelgedovala izdelke za telo, pa imajo vsi nano mineralne filtre – to je zame no go, tako da bom letos, če ne bo šlo drugače, zase kupila izdelke samo s kemijskimi filtri (z dobrimi kem. seveda).

Kristina
    Udeleženec

Gledala sem LRP Anthelios, razpršilo za obraz in telo ZF 30 in LRP Anthelios AC SPF 30, Matirajoči fluid. Pa se še nisem odločila, čeprav moram kar pohiteti, zaradi bližajočega se dopusta.

Profile photo of BostjanPD
    BostjanPD
    Član

Tule je en dober članek za sončenje in faktorji:)

lp

V skladu s pravili foruma je link izbrisan. Administrator

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Živijo punce, obujam temo :).
    Ker je spet čaz sončnih krem, me zanima katere boste ve uporabljale?

Letos se nekako spogledujem z novo serijo Niveeinih krem, tukaj so sestavine.

SUN DRUŽINSKI SPREJ ZA ZAŠČITO PRED SONCEM ZF 20:
    Aqua, Homosalate, Octocrylene, Glycerin, Alcohol Denat, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Panthenol, Tocopheryl Acetate, VP/Hexadecene Copolymer, Silica Dimethyl Silylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Eugenol, Coumarin, Parfum

SUN ZAŠČITNO OLJE PROTECT & BRONZE ZF 30:
    Aqua, Homosalate, Octocrylene, Glycerin, Alcohol Denat, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Panthenol, Tocopheryl Acetate, VP/Hexadecene Copolymer, Silica Dimethyl Silylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Eugenol, Coumarin, Parfum

In ker nikjer ne piše kaj je s temi nanodelci… a ne bi moralo pisati, da jih ima ali kako.. :scary:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico