Izdelki Lavera

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Izdelki Lavera

Ta tema vsebuje 19 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 3 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Ker mi je kar nekaj izdelkov te znamke vsec, me zanima kaj menite o njihovih izdelkih za nego obraza?

Sama sem ze uporabljala kremo in gel za obraz za mešano kožo z ognjičem in sem bila zelo zadovoljna (lepo mi je matirala ten, ni mi povzročala mozoljčkov, po uporabi je bila koža mehka…), zdaj ko čepim na tem forumu, me je začel malce motiti alkohol v kozmetičnih izdelkih in pravkar sem opazila, da ga tudi ta kremica vsebuje. Lahko kdo malce pokomentira?

LAVERA – Ognjič Za mešano kožo – KREMA BALANCE
    Za mešano kožo

Krema navlaži kožo in jo rahlo matira. Esence ognjiča, breskve in marelic koži dodatno vlažijo. Babassu olje, maslo iz mangovih jedrc in nepozebnika skrbijo istočasno za matiran ten, da se koža ne sveti.

Sestavine CTFA/INCI:
    Water (Aqua), Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Alcohol, Tricaprylin, Glycerin, Sodium Lactate, Hydrogenated Palm Glycerides, Squalane, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Orbignya Oleifera Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Glyceryl Oleate Citrate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Hydrogenated Lecithin, Tocopheryl Acetate, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract*, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Calendula Flower Oil*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water*, Lysolecithin, Melissa Officinalis Water*, Tocopherol, Xanthan Gum, Lecithin, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Fragrance (Parfum)**, Geraniol**, Citronellol**, Limonene**, Linalool**

* sestavine iz certificirane biološke pridelave
    ** naravna eterična olja
    BDIH certifikat • pH vrednost: 5,0-5,5 olje nv vodni emulzijo • vegan

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Palmovo olje je komedogeno..in je že na drugem mestu..pa tudi še kar nekaj ostalih sestavin. SIcer je res, da se včasih kakšna krema klub komedogenim sestavinam okej obnese in ne dela mozoljčkov…pri takšnih jaz definitivno raje prej dobro testiram.

Za alkohol pa res ni fajn, da ga vsebuje – če je že v kremah za obraz, kjer se tudi zaradi učinka konzerviranja velikokrat najde v certificiranih izdelkih, bi bilo dobro natančno vedeti, koliko ga je procentualno (tako kot smo se direktno od proizvajalca pozanimali pri Sophyto).

Drugače pa ima krema dobro antioksidantno delovanje, tudi nekaj sestavin ugodnih za problematično in mastno/mešano kožo, ampak nekak ne sodijo zraven te potencialno komedogene maščobe…

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Hvala Nina :)

To kremico sem ze imela in mi je bila res dobra, ampak zdaj je zaradi alkohola ne bom vec kupila..lahko najdem kvalitetnejse kreme (npr. EC vrtnico).

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Tudi sama sem že imela celo tole ognjičevo linijo, pa mi ni bila všeč – že sam vonj mi ni bil všeč, pa tudi občutek na obrazu ni bil pravi…

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Ali je imela katera njihove balzame za ustnice?
    Sem našla sliko swatchev za obarvane balzame:

vir
    Od leve proti desni: ribez, malina, jagoda, bronze, soft rose, soft pearl

Baje pustijo rahlo obravane ustnice (sploh ribez in malina sta pohvaljena) :lashing:
    Imajo pa še navadne, neobarvane, tudi precej pohvaljeni.

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Sem bila po dolgem času v Sanolaborju in imajo tudi tri izmed Lavera balzamov. Me je cena nekaj čez 4€ odvrnila, mogoče kdaj drugič (čeprav moj trenutni balzam stane manj kot evro :naughty: ).

Profile photo of unsu
    unsu
    Član

Lavero ima po novem tudi DM, sem ravno zadnjič zagledala njihove izdelke na poličkah

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Sama sem imela ze kar nekaj balzamov od Lavere in lahko samo pohvalim :thumbsup:

OT: Trenutno sem pa kupila v DM tako opevan ognjic, ki ga nekaj casa ni bilo na zalogi pa lahko tudi pohvalim (kolikor se seveda posluzujem uporabe balzamov za ustnice..bolj malo) :)

V DM imajo po novem Lavero ja, vendar ne vse kolekcije..dekorativo pa tud gele in losjone pa nekaj linij za obraz. Nimajo pa se vsega..jaz zelo cakam sampone :P

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Uu, res? To je pa fina novica, da ne bo treba za vsako reč (= šampon) v BTC hodit. Meni imajo dobre šampone, balzamov pa še nisem sprobala.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

v nasem DMu nimajo Lavera samponov&balzamov

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Nekaj novih izdelkov Lavera (škoda, ker je tolk alkohola :ermm: )

Lavera my age – dnevna krema
    Water (Aqua), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Alcohol*, Glycerin, Squalane, Pongamia Glabra Seed Oil, Sodium Lactate, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Rhus Verniciflua Peel Wax, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Camellia Sinensis Leaf Extract***, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Ubiquinone, Sodium Hyaluronate, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Cichorium Intybus (Chicory) Root Extract, Maltose, Algae, Magnesium Gluconate, Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract, Maltodextrin, Silica, Lecithin, Lysolecithin, Hydrogenated Lecithin, Hydrogenated Palm Glycerides, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Xanthan Gum, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Fragrance (Parfum)**, Limonene**, Linalool**, Benzyl Salicylate**, Citronellol**, Geraniol**, Citral**

Lavera my age – nočna krema
    Water (Aqua), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Alcohol*, Squalane, Glyceryl Stearate Citrate, Pongamia Glabra Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Glycerin, Squalene, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Hydrogenated Palm Glycerides, Sodium Lactate, Camellia Sinensis Leaf Extract***, Ascophyllum Nodosum Extract, Bambusa Arundinacea Stem Extract*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract, Maltodextrin, Silica, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Ceramide 3, Lecithin, Lysolecithin, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Xanthan Gum, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Fragrance (Parfum)**, Limonene**, Linalool**, Benzyl Salicylate**, Citronellol**, Geraniol**, Citral**

Lavera my age – serum
    Water (Aqua), Alcohol*, Glycerin, Sodium Lactate, Lecithin, Camellia Sinensis Leaf Extract***, Pongamia Glabra Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract*, Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract*, Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract, Maltodextrin, Silica, Ubiquinone, Cichorium Intybus (Chicory) Root Extract, Maltose, Algae, Magnesium Gluconate, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Rhizobian Gum, Fragrance (Parfum)**, Limonene**, Linalool**, Benzyl Salicylate**
    * ingredients from certified organic agriculture, ** from natural essential oils, *** Fair Trade

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

@morena wrote:

Ali je imela katera njihove balzame za ustnice?
    Sem našla sliko swatchev za obarvane balzame:

vir
    Od leve proti desni: ribez, malina, jagoda, bronze, soft rose, soft pearl

Baje pustijo rahlo obravane ustnice (sploh ribez in malina sta pohvaljena) :lashing:
    Imajo pa še navadne, neobarvane, tudi precej pohvaljeni.

Bronzer sem tudi že imela pa mi je bil všeč – obarvanost tudi :thumbsup:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

ja res je, Lavera s tem alkotom res mal zašuštra vse skupaj. se najdejo med sestavinami dobri izvlečki in razni naravni nadomesti klasičnim sestavinam… v bistvu bi se odločla za tako kremo v primeru, da bi mela pred sabo procentualno recepturo.

Profile photo of ghostopera
    ghostopera
    Član

A katera ve, če kje v sloveniji prodajajo kozmetiko (šminke ipd) od Lavere? v dm-ju in mullerju imajo samo izdelke za telo, ličil pa ni!

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Imeli so še do kakšno leto nazaj v DM, sedaj pa ne vem, mogoče imajo v Kalčku ali pa kakšni podobni naravni trgovini?

Sem pa pred kratkim kupila njihov obarvan balzam za ustnice, malina, in se mi zdi super, gost in malenkost barve da, pa še lepo diši :)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico