Izdelki Alverde (dm)

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA IN OBLIKOVANJE LAS Izdelki Alverde (dm)

Ta tema vsebuje 112 odgovorov, ima 29 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Orange Orange 5 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Alverde izdelka za lase, ki sta na Öko-Testu dobila oceno “zelo dobro”:

Regenerator Aloe/Hibiskus

Šampon Olive/Henna

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Sama uporabljam Alverde šampon in balzam s hibiskusom, ki sta namenjena poškodovanim lasem. Sem zelo zelo zadovoljna :gjump: :gjump: :gjump:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Ima ta s hibiskusom silikone? :think2: Sem ugotovila, da imam veliko lepše kodre, če ni silikonov v šamponih/balzamih.

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Ni silikonov! :D:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ne oporekam temu, da ne želite silikonov :lashing: , v primeru nagnjenosti k poškodbam las so pa vseeno dobra zaščita :wink1: .

Maščobe in olja v regeneratorjih prav tako pomagajo pri poškodovanih laseh, ker so sestavni del las..in pri poškodbah nadomestijo “odstranjene” maščobne komponente.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Meni ne škodijo vendar pa so lasje lepši, če jih ni. Olja so mi čisto zadosti za zaščito konic. Moram si kupiti monoi olje – verjetno ga bom zmešala z jojobinim.

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Ko sem uporabljala šampone s silikoni, ni bilo čisto nobene razlike..nič ni bilo videti, da bi bilo kaj bolje :no: . So mi pa povzročali srbeče lasišče, pa kot ene vrste luščenje kože in to samo ob robu lasišča :think2: Ne rečem, da so mi to povzročali silikoni, ampak verjetno katere druge sestavine, ki so bile v teh šamponih.
    Potem sem pa prešla na šampon od Dr.Hauschke, pa je bilo takoj bolje. Slednjega sem zamenjala z Alverde izključno zaradi neprimerljivo nižje cene.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Kaj je monoi olje? ..jojobino olje pa itak tudi super za lase :2thumbs:

@nejka wrote:

Ko sem uporabljala šampone s silikoni, ni bilo čisto nobene razlike..nič ni bilo videti, da bi bilo kaj bolje :no: . So mi pa povzročali srbeče lasišče, pa kot ene vrste luščenje kože in to samo ob robu lasišča :think2: Ne rečem, da so mi to povzročali silikoni, ampak verjetno katere druge sestavine, ki so bile v teh šamponih..

silikoni so ponavadi v regeneratorjih, v šamponih pa se rada znajdejo kakšna preagresivna sredstva..sploh za občutljiva lasišča. meni od alverde ni ustrezal žajbljev šampon- se mi je prhljaj kar potrojil :ninja: ..pa mislim, da je celo bil proti prhljaju :think2: .Balzama sem imela dva od alverde pa sta oba bila uredu.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

@nina wrote:

Kaj je monoi olje? ..jojobino olje pa itak tudi super za lase :2thumbs:

Rožice (Tiare) namočene v kokosovo olje. Minus je samo močan vonj, zato bom mešala z jojobo.

Monoi oil is the result of soaking together the Tahitian Gardenia (Tiare) flowers into pure coconut oil. Please note that because of its tropically grown ingredients, Monoi oil solidifies at temperatures below 68° F (20°C). This is a natural process that occurs because genuine Monoi contains no emulsifiers to keep it in a liquid state.
    VIR

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Tnx :flower2: za info.

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Tudi jaz sem imela (v blažji obliki imam še zmeraj) podobne probleme kot nejka. Luščenje kože ob robu lasišča in srbeče lasišče.

Trenutno uporabljam žajbljev Alverde šampon, ki je stanje nekoliko omilil, a ni čisto vredu. Torej še zmeraj sem v lovu za perfect šamponom.

Profile photo of kresnicka
    kresnicka
    Udeleženec

Jaz tu pa tam za spremembo kupim Alverdine izdelke za lase, pa so za tak denar, roko na srce, odlični! Ponavadi kupim šampon z olivo in kano ter balzam z izvlečki limoninih listov in marelice. Tudi ta hibiskusov balzam sem že poskusila, pa je bil prav vredu. Ampak moji lasje načeloma balzama sploh ne potrebujejo … malce ga nanesem zgolj na konice, pa še to zarad boljšega filinga :)

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

mala OT: kje pa se dobi Monoi olje?

Od alverde sem imela pa samo en sampon za gladke lase (mislim, da je marelica ali breskva), pa je bil kar ok, ko porabim zaloge bom sprobale se ta pohvaljen balzam

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Kateri Alverde šampon (in balzam) priporočate za lase, ki se zelo hitro zmastijo?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Uh – jaz sem vse sprobala vendar nimam favorita. Izmenično uporabljam šampon z žajbljem, kano in marelico. Mogoče je marelica še najbolj v uporabi.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico