Izdelava ličil doma

Ars Cosmetica Forum DEKORATIVA LIČILA Izdelava ličil doma

Ta tema vsebuje 18 odgovorov, ima 10 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 5 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of okarina
    okarina
    Član

Izdelava kremnega blusherja in balzama za usta, senčil in eyelinerja.
    Kako se vam zdi?

Meni bi bolj zanimal vaš komentar na rok uporabe in (ne)higiena takih izdelkov.
    [youtube:dbdltt67]http://www.youtube.com/watch?v=vlhR0M8y_24[/youtube:dbdltt67]

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Me ne mika packat :unsure: .

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

:lol5: najrajš pa peso kušnem, preden grem na zmenek in imam lepe roza ustnice :lol1: in potem jo zavijem v folijo, da lahko popravim make up kadarkoli in kjerkoli :lol1:

česa se ne spomnijo. In zanima me, kako je aloe vera zmešana z ogljem obstojna na trepalnicah :scared:

Profile photo of okarina
    okarina
    Član

Dokaj bedno, ja.
    Zmleta spirulina kot senčilo :D

Balzam za gobček/lička bi si pa naredila :devil: :devil:

nikapika
    Udeleženec

To me spominja na enega starejšega gospoda, ki si je (resda že leta nazaj), dajal na lase saje, da je imel bolj črne.

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Poljubljanje pese… :lol1:

Druge stvari me pa tudi ne mikajo, če sem čisto iskrena. Edino morda balzam za ustnice…. :think:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Hmm.. zanimivo. .)
    Mi je jako interesantno to, da ko si je zenska probala tisto algo ali kaj je tista zelenomodra zadeva, da je bila na roki FUL pigmentirana, na veki tiste druge zenske pa sploh ne??

V bistvu je ful zanimivo, ne vem ce bi sla to delat, ampak zanimovo pa je le.

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Recimo da spada to sem…

Sem že nekaj časa nazaj slišala (zadnjič ko sem kuhala vročo čokolado pa sem se spet spomnila), da lahko za zaključni oz. matirni puder uporabiš kar koruzni škrob (pri nas najbolj znan je Gustin).
    Kakšna mnenja?

Profile photo of Linna
    Linna
    Član

Morena, jaz sem to sprobala :silly: . (Zdaj me imate za najbolj weird osebo tukaj, a? :P :lol1: ). In lahko samo vse posvarim, da ne delajte tega :no: . Ker je končni videz dobesedno pomokan, ker je (sklepam) Gustin premalo mlet :lol1: . Resno mislim. Če bi bil bolj zmlet bi bil po mojem kul, sedaj pa ne. Je šel takoj dol z obraza :P .

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Ah, sva že dve :lol1:
    Premalo mlet? Meni se zdi pa zelo fino mlet, še bolj kot kakšen mineralni puder :think: P tako mehak je :))

Profile photo of Linna
    Linna
    Član

A daj, res? :think: Od kere firme pa je? Moj je od Dr Oetker :lol3: (se mi zdi).

nikapika
    Udeleženec

@morena wrote:

Recimo da spada to sem…

….da lahko za zaključni oz. matirni puder uporabiš kar koruzni škrob (pri nas najbolj znan je Gustin).
    Kakšna mnenja?

Kako se obnese ne vem, pa glede na zgoraj opisani izkušnji niti ne bom preverjala :lol1: , ampak je res, da naj bi vpijal maščobo. Npr. v receptih za home made body butter je tudi naveden (poleg naravnih masel in olj) ravno iz razloga, da zmanjša občutek mastnosti.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

joj sem se narežala zdaj pri branju komentarjev :lol3:
    omg, da kje peso sam zavoham :runaway:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Linna, moj se imenuje Gustin (mislim da je ravno Dr. Oetker :)) ). Sicer so še neke druge znamke, samo ta je najbolj dosegljiv po trgovinah. Klasično se uporablja za zgostitev jedi (npr. jaz za vročo čokolado, ker imam rada, da je bolj gosta).

Bom probala tole čudo pa vam poročam :lol1:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Tako, sem sedaj par dni uporabljala tole kot puder čez sončno kremo (in korektor) in se kar ok obnese. Matira sicer ne močno, nekako se ohrani tisti sijaj kože (kar meni zgleda bolj naravno). Sem pa nanašala tanko plast z Essence Blush čopičem (iz 50s LE) in ni obraz bel izpadel – seveda odvisno od tega kako temna je koža. Ga pa vsaj jaz ne opazim na koži, kar mi je najbolj pomembno (zaradi tega ne maram tekočih pudrov, ker se zmeraj vidi, da si napudran).
    Zaenkrat se dobro obnese :thumbsup:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico