Izbira parfuma

Ars Cosmetica Forum DEKORATIVA PARFUMI Izbira parfuma

Ta tema vsebuje 56 odgovorov, ima 18 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 2 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Zanima me kako izbrati parfum, teh testiranj v mulerju se nekako otepam, ker enostavno ne vem, kje sploh naj začnem..mogoče bi mi lahko katera kaj svetovala..rada imam bolj močne, težke vonje.. recimo Poison od Diorja, čeprav se mi zdi že skoraj pretežek.. med samimi vonji imam rada vanilijo, vrtnico, pačuli, mogoče kakšen kokos..res težko rečem..iščem majčkeno drzen parfum(lahko tudi kaj bolj eksotičnega), ki ne bo preveč vsiljiv, ne sme pa biti preveč otročji vonj, če razumete kaj mislim..kompliciram a? :lol1: res se zelo lovim ob parfumih enostavno ne najdem pravega zase..

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

meni se zdi najboljsa varianta da poisces kaksne opise parfumov (glede na to kaj ti je vsec), jih izberes in gres potem probat v mullerja. Ker dokler nimas parfuma na sebi ne mores vedet ce ti je vsec ali ne. Seveda pa se ne smes naenkrat s tremi razlicnimi naspricat, ker potem ni fore :silly:
    lahko seveda tudi prosis za testercke in ce imajo dober dan jih celo dobis :thumbsup:

Meni je Poison tudi vsec, pa so mi dobri tudi : kenzo amour indian holi, escada magnetism, dior j`adore, loccitane vanilija, angel, bvlgari omnia amethyste,…. morda lahko zacnes s temi :ermm:

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Mogoče tudi Kenzo Flower Oriental?

darksome
    Član

uuu, hvala, super nasveti, so mi pa skoraj vsi, ki sta jih naštele padli že v oko, se bom malo pozanimala, pa potem res šla kaj sprobat, sicer z muko ampak naj bo :lol1:

kaj pa Kenzo Jungle Elephant? Je zeloo težek vonj?

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

jaz ga ne poznam :unsure:

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Prvič sem ga opazila pred kakimi 8 leti, ko ga je imela sošolka. Bila sem čisto fascinirana in ker je bil blaaazno drag, sem si priskrbela ponaredek. :blush1: Potem pa je mami opazila, da ga uporabljam in sem za rojstni dan dobila še original! :))

Je zelo intenziven, tak sladek – bi rekla kar, da je razred zase (malo specifičen vonj). Diši po cimetu, malo spominja na jabolčni zavitek. Meni je fenomenalen in ga bom gotovo še kdaj kupila … bi pa rekla, da je bolj za zimo. Sicer me to ne moti, ker vonjev ne izbiram glede na letni čas, ampak mogoče se ti bo zdelo pomembno. Ko sem bila nadišavljena z njim, sem vedno dobila ful komplimentov … edino mojemu lubija zdaj ne diši tako zelo (pojma nimam zakaj).

Je zelooooo obstojen – še ko sem likala perilo, je dišalo po njem.

Vsekakor je Elephant eden mojih naj naj ever vonjev.

darksome
    Član

zanimivo mnenje :lashing: cimet mi je tudi :flower2: , tole me pa res mika sprobati..verjetno ga v mulerju nimajo da bi ga povohala :unsure:

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Imajo! :cheer:

Po moje ti bo všeč …

darksome
    Član

Ress? Joj tole pa res moram it povohat, že tema parfuma mi je všeč, sloni, džungla :flower2: :dance1:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Kako pa ve sicer probavate parfume oz. se odlocate?

Jaz sem se vedno mnenja da je treba parfum nanest na cisto kozo, kaksnih 10min po tusiranju (pac da ni vlazna koza) in to na golo kozo. Se mi zdi da samo tako zares pride do izraza na tebi, vidis ali ti ustreza ali ne, kako je obstojen na tebi itd.
    Seveda je to nemogoce v trgovini, zato me kar konkretno jezi da se tezko dobi testerje in mislim, da nisem se nikoli kupila parfuma, ki ga nisem prej sprobala doma oz. nisem se nikoli kupila samo na podlagi vonja v drogeriji.
    Na fragrancex imajo pri vecini parfumckov tudi testerje, ki stanejo mislim da okrog 2€, kar sicer res ni ravno poceni, vendar kar se mene tice je vredno, ker le tako lahko res ˝zacutis˝ parfum.

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Darksome, tole sem našla:

* Osnovna nota: mandarina, cardamom,
    * Srednja nota: ylang-ylang, vanilija, pačuli
    * Zgornja nota: kašmir.

Vir

Pa še to:

Don’t be put off by the rather bizarre name, for this fragrance from Kenzo will leave you smelling beautiful (and not of elephant dung!).
    I first encountered this bewitching scent when I was invited to a perfume event at a large department store. I would never really have bothered even trying out this perfume if it hadn’t been thrust under my nose by an over-zealous, tangerine-faced assistant, as I was not attracted by the products packaging and……well…..the name is a little off-putting! (I cringe every time someone asks me which perfume I’m wearing!) However, my prejudices were cast aside by L’Elephants bewitching aroma.

Belonging to the oriental olfactory group, this bold and sultry fragrance always makes me feel rather exotic! (Other perfumes in this group would be Coco Chanel, Opium and Youth Dew – so if you like these then you stand a good chance of liking Jungle L’Elephant too). There is a certain spiciness which enhances the character of the scent and gives it a definite originality. It is, for me, by far the sexiest of all the perfumes I own. This opinion is confirmed by the fact that every time I wear it on a night out, people always comment that my perfume is wonderful (especially men, which makes a change!).
    The fragrance is very strong, and you only need to apply a tiny amount. I advise spraying into the air and walking through the mist of perfume. However, it does have good staying power and smells the best around an hour after application.

The bottle is not the most feminine of designs, being a rather boring shaped bottle with a gold elephant on top. But I have since discovered that the elephant is Kenzo’s cult animal and is the designers good luck charm. So, if it works for him, then maybe the golden beast on top of the bottle might pass some luck my way too!
    There are other products available to complement the Jungle L’Elephant range. I have the body lotion, but I find that this is too powerfully scented to use with the fragrance and so tend to use it alone when I want a lighter perfume.

Kenzo Jungle L’Elephant is more of a winters evening fragrance, than a summers day (if you get my drift). But if you are aiming for a sultry, exotic, seductive feel, or are trying to attract the man of your dreams, then this could well be the fragrance for you! Kako pa to drži. :))

Vir

Amisa, običajno preizkusim vonje na roki, sem pa parkrat tudi že naročila na pamet kar preko spleta – včasih mi ustreza, včasih pa ne …

Je že fajn probat na roki, ker na vsakem razvije svoj vonj … pa potem vidiš, če je nek parfum obstojen na tebi ali ne … se mi zdi, da en velja kar za vse ljudi enako.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

jaz sem kar ˝starokopitna˝ kar se parfumov tice in ce mi ni zares vau in ce se mi ne zdi da mi je pisan na kozo, potem ga prakticno ne uporabljam in kmalu podarim naprej, zato tudi ne kupujem kar na blef, imam prej par dnevno preizkusnjo :lol1: zato mi gre tudi na zivce oz. mi ni vsec ce dobim parfum za darilo (to velja seveda ce dolocena oseba ne ve kateri parfum mi je vsec), recimo kaksnega ki ravno takrat prde ven itd. in ne razumem, kako lahko nekdo sploh kupi nekomu parfum, brez da bi vedel da mu je tocno ta res vsec. Jaz dojemam parfum kot del sebe, nekaj, kar se mora popolnoma skladati z mano in nikjer ne pise, da bo ista disava tudi nekomu drugemu tako odgovarjala, tako da parfum podarim res samo osebam za katere natancno vem kaj jim je vsec in kaj ne.
    Eh parfumcki :lashing: bi lahko se tri dni pisala o njih, sploh zdaj ko imam koncno spet mojo Escado :wink1:

darksome
    Član

super izčrpno :thumbsup: , hvala BusyBee :flower2: Kaj tale mandarina se močno vonja? Sestavinsko mi drugače deluje mikavno, razen mogoče mandarina :ermm:
    amisa, s tem se pa strinjam, tole s testerji tudi mene jezi, zato pa se tako težko odločim za kakšen parfum..kaj kje ceneje oz. kakšna slo stran pa ne obstaja s testerčki?

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Glede mandarine – jaz je nisem opazila … :lol1:

Preveri na strani, ki jo je priporočila amisa http://www.fragrancex.com. :thumbsup:

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

@amisa wrote:

meni se zdi najboljsa varianta da poisces kaksne opise parfumov (glede na to kaj ti je vsec), jih izberes in gres potem probat v mullerja. Ker dokler nimas parfuma na sebi ne mores vedet ce ti je vsec ali ne. Seveda pa se ne smes naenkrat s tremi razlicnimi naspricat, ker potem ni fore :silly:
    lahko seveda tudi prosis za testercke in ce imajo dober dan jih celo dobis :thumbsup:

Meni je Poison tudi vsec, pa so mi dobri tudi : kenzo amour indian holi, escada magnetism, dior j`adore, loccitane vanilija, angel, bvlgari omnia amethyste,…. morda lahko zacnes s temi :ermm:

Tole so pa vsi moji naj parfumi, imava res podoben okus! Pri meni sta v igri še Trezor od Lancoma in pa Chanelov No.5, ta sploh na meni noro diši… :lashing:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico