Hišni ljubljenčki-splošni pogovor

Ars Cosmetica Forum OSTALO KOTIČEK ZA ŽIVALI IN RASTLINE Hišni ljubljenčki-splošni pogovor

Ta tema vsebuje 196 odgovorov, ima 34 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 1 leto, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of emanuela
    emanuela
    Član

Opazila sem, da takšne teme še nimamo….tukaj bi lahko komentirale vse na splošno o naših žvercah.
    Npr jaz lahko pokomentiram to, da bi z veseljem posvojila še enega muca-tokrat mucko, ampak me muči prostorska stiska…no ja, to bi še šlo, ampak dvomim, da bi bilo lastniku po godu, pa še moji me že imajo dovolj :hairup: Pa tudi če gledam na prihodnost, dvomim da si fant želi živalski vrt, čeprav Maca obožuje.
    Po moji zaslugi imamo doma dva razvajena psa…In zdaj so se navezali že na mojega mačka, ki gre vsak vikend z mano iz Lj na Ptuj.
    Ima še kdo doma razvajene živali, oz si jih želi? :))

Haha, kot sploh ne vem kje nej začnem :) moja Kepica misli da je Rambo….sej pleza po kletki,tko kot vsak hrček (right?), ampak se mi zdi da je več na vrhu kletke kot pa na tleh…haha, se vsakič nasmejim ko jo gledam :P jo bom enkrat slikala pa nalimala sem, da vidte kako to zgleda!

Bunkica (moj prvi hrček) je bla pa sploh legenda…velik bolj temperamentna kot Kepica, skos se je hotla neki grickat pa ne vem kaj še vse :P pa hranaa o moj bog….čist vse je vedno pojedla in ni nič puščala v posodici s hrano, zalog je mela za 2 leti pomoje. Sm jo mela najrajš, ker je bla res originalna ampak sm jo žal dala uspavat ker je bla že ful stara pa še tumor se ji je naredu in je bla čist boga :no:

Drugače bi pa z največjim veseljem imela psa :sendlove: in ga bom tudi imela, takoj ko grem na svoje :)

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Ooo lustna tema :)!
    Mi imamo doma kar enih razvajenih zverc. Najbolj je razvajena tamala psicka od fotra… Jo imamo skoraj 4 leta in mala je prava princeska. :lol1:

Nas novi kosmatinec (no moj) je tudi ze na dobri poti, ampak vsi ubogajo.. tako da jih je razvajenost odpuscena. :P

Macke so tudi… hecne :)). Najbolj smesen mi je Tacek (oce je dajal imena!), ki je cel plasen in je raje vzunaj kakor notri, ampak ko se pride stiskat pa bi tudi grizel le da dobi kar zeli..
    Druga, Kepica (saj sem rekla, oce dajal imena) je pa skoraj bolj ubogljiva kot pes! Ona je tudi najvecja lovka v bajti in nosi raznorazne zivalce domov, uff… In seveda je potem vsa ‘tecna’ ko je nihce nic ne pohvali..

Najstarejsa Mica je pa razred zase. Malo je tecna (18 let), drzi se bolj zase.. vecino casa je, spi in se sonci :).

Papagajcki so pa pridni, in zelo radi ‘opozorijo’ ce da kdo TV prevec na glas (mene tudi prevec moti glasna TV haha). :inspect:

uuu jaz sem imela tudi papagajčka (no skobčevko) :) ful je bil dober, pa vedno k sm prišla iz šole je čivkal kt nor :) haha, pa vedno k sm ga spustila da je letal po bajti se mi je na koncu na glavi ugnezdil barabica ena…

Sicer bi pa z veseljem imela psa…sej enkrat ga bom imela, v to sem 100% prepričana.

Profile photo of majams
    majams
    Član

Mene pa zanimajo vaše izkušnje s psi in življenjem v bloku. Rada bi posvojila kakšnega iz zavetišča, ampak ja fant proti in pravi, da v bloku ni dovolj prostora in da to ni primerno za pse. Sej mogoče se delno strinjam, ampak za majhnega psa pomoje pomanjaknje prostora verjetno ni problem, če ime redne sprehode. Ali pač? Kakšne so vaše izkušnje v zvezi s tem?

Profile photo of Cathy
    Cathy
    Član

No moje mnenje kar se tiče živali oz. psi v bloku.

Poznam par, ki živi v bloku in ima zlatega prinašalca, pa imata dvosobno stanovanje. Pes je priden, redko laja. Problem nastane le takrat ko hočeta kam it in ga ne moreta s sabo vzet, ker sam pa ne more bit v stanovanju, ker ga še ni navajen. Sicer je prej živel tudi v bloku, ampak sta se sedaj drugam preselila.
    Stvar je v tem, da v bloku je polno ljudi in če je pes nemiren in veliko laja, se pritožijo.
    Sama osebno imam kužiko in če bi se selila v blok, bi jo definitivno s sabo vzela, ker je tako zelo navezana name.

Profile photo of bolha
    bolha
    Član

Komot se da živeti tudi z velikim psom v manjšem stanovanju.
    Lepo ga utrudiš psihično in fizično preden imaš za iti proč in pes bo dal mir.
    Ogormno ljudi poznam, ki tako delajo in nimajo problemov.
    Ampak spet ne moreš biti odsoten cel dan.

Profile photo of majams
    majams
    Član

Res je, da potem ne moreš biti odsoten cele dneve, ampak saj isto velja tudi, če živiš v hiši. Kar se laježa tiče, bi verjetno morala pazit na to pri odločanju, katerega kužka iz zavetišča bi vzela. Kolikokrat ve vodite psa na sprehod? Koliko časa vam vzame en sprehod? No, saj verjetno se razlikuje od pasme, ampak me vseeno zanima :silly:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

jah odvisno kakega psa bi imela? majhni kužki imajo tut v bloku dovolj prostora, veliki psi pa po mojem mnenju rabijo dvorišče in veliko prostora

pri sprehodu je pa spet odvisno od pasme – čivava se že po 10minutah teka lahko utrudi, medtem ko moj lovski nima nikoli dovolj, se nikoli ne utrudi

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Takole je… doma imamo dva psa… Mala se utrudi po pol ure setanja, vecji pa bi komot lavfal 3-4 ure.
    Ko je res kriza (grdo vreme, ipd) ga peljem na 1urni sprehod. Ampak ne tisto uzivancija ampak da hodi ob meni konstantno ker tako pes ‘dela’ (ga tudi psihicno utrudi) in potem je zmatran ko pridemo domov.
    Ce je vreme, cas, plac… pa gremo tudi za par urc in uzivamo na polno :).

Ponavadi ga cez dan s cim zaposlim (kaksen kong, ali kaj podobnega kar ga psihicno utrudi), da porabi odvecno energijo…

In potem se 1x ali 2x na dan vadimo trikce cca 20 min, da je se malo bolj psihicno zmatran… pa je to to.
    Pa tudi igramo se :)).

Profile photo of Dreamer
    Dreamer
    Član

Jst imam pa doma mačko Kitty, ki je ful agresivna, vedno se kr neki podi u noge pa grize. Uglavnem čist divja je, skos lovi ptiče, miši in podobne živalce. Zadnič pa je prinesla domov spet eno svojih trofej-veverico :( tok je bla luškana, res ne vem kk ji je to uspelo :no:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Wow, veverico je prinesla domov..
    Mi imamo tudi eno macko, ki nosi ‘trofeje’ domov in noben zvoncek je ni odvadil tega (ker si ga je strgala dol grr!!)..
    Ce ti uspe, ji daj zvoncek tako jo bodo zivali prej slisale kot videle… (ko je ze preprozno)…

Glede grizenja pa… daj ji nekaj za delat… :P Meni je vsec tista ‘praskalnica’ heheh..

Profile photo of S
    S
    Član

Joj, vem kako je grozno, ko živali nosijo domov svoje trofeje. Sosedov lovski pes nam vsakič, ko pridemo na vikend, razkaže svoj tedenski izkupiček in pred nas prinese mrtve ptičke, veveričke, voluharje ipd. :cry2: Groza no, sprva sem bila zgrožena, zdaj pa samo ignoriram in upam, da preneha s tem počasi. Drugače je najbolj luban kuža na svetu, a v rokah lastnika lovca je postal morilski stroj. :veryangry: Saj vem, da nagon veliko pripomore, vseeno pa ga ne bi bilo potrebno spodbujati :roll: ( prepovedala bi vsa lovska društva, to da se skrbi za naravno ravnovesje je najbolj budast izgovor za njihove lovske podvige :wall: ).

Profile photo of Dreamer
    Dreamer
    Član

tigica s tisto praskalico verjetno misliš tisto stojalo za praskat, ga ma vendar je skrajno nezanimivo za njo, razn unih par kuglic ki so obešene na njem, veliko raje ima mamin lonec za rože iz ratana :lol1: to z zvončkom pa res ni slaba ideja ker mi res ni prijetno ko prinese vse ljubke živalce ko trofeje, bom poskusila, mogoče bo pa delovalo :roll:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Saj problem niso tisti ‘pravi’ lovci ki delajo tako kot je treba (ker clovek je ze od nekdaj posegal v naravo in jo tako ‘uravnaval’, brez tega propade marsikaj… en dober zgled je 1. ameriski narodni gozd. Zaradi tega ker so mislili da vse skupaj dela sama narava je skoraj slo vse v maloro – prej so pa indijanci uravnavali vse s pozigalnistvom), v glavnem problematicni so tisti ki lovijo na crno.. ali pa psihopati v njihovih vrstah uf!

*S* pa mislim, da lahko ti bolj malo naredis.. :/ to bi moral lastnik se zavzet da to ne pocne.. ampak ce mu je v interesu, eh. :no:

Pismo, sem dobila inspiracijo da grem danes po najbolj trpezen zvoncek ever. EVER! In bom namontirala na ovratnico pa naj potem kaj prinese. :lol1:

Dreamer:
    ja ja, tisto ja.. sej pri nas je bilo tudi zanimivo le dokler so reci strlele iz te zadeve, sedaj pa je bolj za kremplje brusit ali kaj..
    Smo pa nabavili ker so raznorazni koti, mehki deli.. celotno popraskani ah!

Mogoce bi bilo dobro, da kaj po netu pogooglas o ‘vzgoji mack’ ?

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico