Hidrolati

Ta tema vsebuje 26 odgovorov, ima 14 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of bucka bucka 2 let, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

viewtopic.php?f=36&t=737
    A ta hidrolat uporabiš namesto tonika?

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

kaj pa je tukaj kot konzervans? meni so ti hidrolati ful cudni, to se ja pokvari v enem tednu ce ni nic drugega not…..hmmm

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Ja, to je namesto tonika. Se pa ne pokvari v enem tednu, to je ubistvo ”voda z okusom” :lol1: Je pa to stranski produkt ob pridelavi eteričnih olj.
    Meni je všeč, tak osvežilen pa še kožo fajn navlaži. Jaz ga pred oljem na obraz našpricam, da se potem lažje vse skupaj vpije.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

8eur za vodo za enotedensko uporabo? :scared: a ni bolje vsak dan kuhat kamiličnega čaja?

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Pa kje ste našle 1 teden? Sej 200ml verjetno ne moreš v tok kratkem času porabit…

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Meni ni všeč, da nima čisto nobenega konzervansa. Je sicer flaška na pumpico, vendar sem jaz bolj ziheraš, tako da pričakujem vsaj malo konzervansov. :blush1:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

ojoj Morena, sori :lol1: tole moje branje je blo totalno dislektično :lol1: sem bla prepričana da sem v tvojem postu prebrala, da je rok uporabe en teden :mistake:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Ah, ne. Sem sedaj šla prav pogledat, rok uporabe je na embalaži do junija 2010, tako da bo že kaj na tem. :P

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

sepravi vec kot eno leto? Kako je to mozno, ce ni notri nobenega konzervansa?
    me jezijo tile hidrolati :lol1:

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Kaj pa, če konzervansa enostavno ne napišejo?

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

ja saj ravno to meni ni vsec, ker nekaj je sigurno notri, da ima tako dolg rok uporabe. In ce ni napisano potem predvidevam da kaj posebno dobrega sigurno ni notri :no:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

torej, kaj menite o hidrolatih?
    jaz osebno ne znam uporabljat tonikov…hidrolati se mi zdijo podobna stvar…
    ampak zdaj ko gledam te krasne Akamutijeve flaške, me ima da bi si eno privoščila :lol1: ampak katero?

odločam se med Tea tree hidrolatom: Pure Distilled Tea Tree (Malaleuca alternifolia)
    Hidrolatom damaščanskih vrtnic Organic Distilled Rose (Rosa damascena)
    in Facial Mistom: Organic Distilled Rose (Rosa damascena), Organic Distilled Neroli (Citrus aurantium)

le kaj naj izberem za mešano kožo s suho povrhnjico? verjetno kaj bolj vlažilnega in Tea tree odpade?

kaka ideja?

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Jaz sem imela že vrtničnega in tistega bosvelija ali nekaj takega.Oba sta bila super glede občutka na koži, le vrtnični mi je grozno smrdel…nekako po gnilih vrtnicah :lol1:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Mene pa zanima, kaj naredi hidrolat obstojen?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

O temu smo že 1x debatirali. Akamutijevi hidrolati imajo veliko odprtino in nobenih konzervansov (vsaj navedenih ni).

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico