HAWAIIAN TROPIC – dry carrot oil SPF 15

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Kozmetika za in po sončenju Kozmetika z UV filtri za telo HAWAIIAN TROPIC – dry carrot oil SPF 15

Ta tema vsebuje 1 odgovor, ima 2 glasova, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nati Nati 6 let, 8 mesecev nazaj.

Prikaz 2 prispevkov - od 1 do 2 (od skupno 2)
  • Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

SESTAVINE: Ethylhexyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Ethylhexyl Salicylate, Silica, Prunus armeniaca, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, VP/Hexadecene Copolymer, PEG-40 Sorbitan Peroleate, Carthamus tinctorius, Parfum, Polybutene, Phenyl Trimethicone, Histidine, Arginine, Tartaric Acid, Daucus carota, BHT, Tocopheryl Acetate, Aloe barbadensis, Plumeria acutifolia, Mangifera indica, Psidium guajava, Carica papaya, Passiflora incarnata, Colocasia antiquorum, Aleurites moluccana, Beta-Carotene, CI 47000, CI 26100

UVB filtri so označeni z modro, UVA filter z rdečo. UVB zaščite je očitno dovolj-sta na drugem in četrtem mestu, izmerjeni SPF na testu je bil dosti višji od označenega na embalaži, znašal je 28,8. Pogorel je na merjenju UVA zaščite- izmerili so 1,7. Zaščita pred UVA mora biti vsaj 1/3 SPF-ja; torej bi morala biti minimalno 5. Benzophenone-3, ki v izdelku predstavlja edino UVA zaščito, ne absorbira v celotnem spektru UVA žarkov, kar je vsekakor pomanjkljivost.
    V minus mu štejem parfum, ki je kar nekje na sredini seznama, in barvila. Plus: vitamin E, aloe vera, rastlinsko olje, beta karoten, plus še mogoče kakšen rastlinski izvleček. Kljub obljubam, da vzdržuje vlažnost kože, se to na testiranju ni izkazalo- bil je med najslabše ocenjenimi. Glede na to, da je to izdelek za sončenje, sem mnenja, da lahko preveč ne nujno potrebnih dodatkov samo poveča možnost raznih fotosenzibilizacij. Ne priporočam.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Tole olje sem uporabljala predlansko poletje, ko sem imela že malenkost porjavelo kožo.
    Kupila sem ga zato, ker se mi je zdelo, s bo zaščita dovolj visoka (jaz se sončim res zelo malo, imam raje senco) in ker sem si zaželela izdelka za sončenje, ki bi imel pravi vonj – po kokosu! Takoj mi je seveda padel na pamet Hawaiian Tropic!

Olje me je blazno razočaralo!
    Uporabljala sem ga na morju (verjetno ene 3x ali 4x ko sem bila na plaži), moja koža je sicer precej svetla (no, takrat sem imela za en odtenek barve, ampak še vedno bela) in nikoli nikoli (do tedaj!) nisem imela sončne alergije! No, tisti teden se mi je naredila – na sumu imam kombinacijo sonca, soli in tega olja!

Vonj je bil daleč od pravega vonja krem za sončenje – smrdel je po zažganem kokosu.
    Olje je mastno ko hudič, zlepa se ne vpije, pa še barvo ima (neko svetlo rjavkasto), predvidevam, da se z belimi kopalkami ne bi razumel najbolje :silly:

Kot je Nina že napisala, nič ne vzdržuje vlažnosti kože, jaz sem imela prej občutek, da mi jo dodatno izsušuje

Vsekakor NE priporočam :mistake:

Prikaz 2 prispevkov - od 1 do 2 (od skupno 2)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico