Glivično vnetje nožnice

Ars Cosmetica Forum OSTALO ZDRAVJE IN PREHRANSKA DOPOLNILA Glivično vnetje nožnice

Ta tema vsebuje 17 odgovorov, ima 7 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of goga goga 2 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Yaya
    Yaya
    Udeleženec

Torej, v nedeljo me je začelo srbet in peč, včeraj sem šla po Canesten za vaginalno uporabo in zvečer uporabila prvi aplikator. Danes sem dobila M, imam še dva aplikatorja, zdaj pa ne vem ali naj vseeno uporabim še ta dva ali počakam da gre M mimo. Po eni strani mi je škoda kreme, če ne bo nobenega učinka, ko jo bo samo “spralo” ven, po drugi pa če bo vsaj malo olajšalo…
    Ah, bom kar še ta dva porabila in po koncu M kupila še eno kremo in ponovila, tako bo najbrž še najbolj za ziher, da se mi vnetje ne ponovi.
    Pa kakšno srečo imam, da dobim vnetje ravno v času M. :veryangry:
    Ima katera kakšne izkušnje s tem? Bom najbrž morala teh par dni pretrpeti, saj vem. :)

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Se mi je zdelo, da že imamo podobno temo, ampak je ne najdem. Anyway..
    Mislim, da med menstruacijo nima smisla uporabljati Canestena – počakaj, da bo konec, potem pa nadaljuj. Čeprav, morda bo manj učinkovito, če boš uporabila samo dve. :think:
    Sicer sem pa tudi js imela take težave, pa mi bolj odgovarja Multi-Gyn FloraPlus gel, kjer imaš 5x5ml dozic z gelom. Nekaj časa sem uporabljala Canesten in se mi je vnetje velikokrat ponovilo, Multi-Gyn pa je vnetje po eni kuri odpravil. Lahko ga tudi preventivno vzameš – ko začutiš, da nekaj “ne štima”. :wink1:

Profile photo of Yaya
    Yaya
    Udeleženec

Sem tudi jaz iskala temo pa je nisem našla :)
    Sem šla vmes v lekarno in so mi navedli dve možnosti. Ena je, da počakam in po koncu M porabim še tista dva aplikatorja plus še enega, da bo zdravljenje tridnevno, takšno kot pač mora bit. Druga je, da nadaljujem kljub M in po koncu naredim še eno tridnevno kuro. V vsakem primeru moram naredit tridnevno neprekinjeno zdravljenje, da se mi zadeva ne ponovi. Med menstruacijo pa naj bi bil nek minimalen učinek, vseeno bolje kot nič, razen če je res močna, da “lije”, kar pri meni ni, tako da bom naredila tako kot sem se že prej odločila. :)
    Drugače pa se že imela vnetje kakih pet let nazaj pa sem isto naredila s Canestenom to tridnevno kuro in se mi ni ponovilo. Upam, da tudi tokrat ne bo težav.

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Mislim, da smo o tej tematitki debatirale na različnih temah, med drugim tudi v tejle: http://www.ars-cosmetica.com/forum/intimna-nega-2190?start=270

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

enako učinkovita je tudi canesten vaginaleta za enkratno uporabo (večji odmerek) – ima prirejeno sproščanje in prav tako deluje 3 dni.

nikapika
    Udeleženec

Sicer sem tole z eno vaginaleto že videla, ne pa tudi sprobala, ampak mi ni čisto jasno kako naj bi delovalo tole prirejeno sproščanje :think: , saj so se meni vaginalete tekom dneva vedno izločile.

Sicer pa zelo pomaga tudi (med drugim) Vitagyn C krema, ki jo je priporočljivo uporabljati tudi kot preventivo.

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Canesten se dobi brez recepta?
    Jaz sem 10 dni pila anibiotik in se mi doli (kljub probiotikom) nekaj dogaja. Sicer ni hudo ampak bi se za vsak slučaj pripravila :ermm:

nikapika
    Udeleženec

Ja. To sicer zna biti praktično, ampak tudi ginekologu to prav pride, da te odpravi po hitrem postopku. :veryangry:

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Jaz imam k sreči v redu ginekologinjo ampak sem bila zadnje dni tolikokrat pri dr. da se mi ne da več it. Vem kaj rabim, tako da grem jutri kar v lekarno :lashing:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Canesten kremo se dobi tudi brez recepta :). Sem odkrila enkrat med nosečnostjo, ko sem mojega poslala.

Lahko pa trkam, da od nosečnosti dalje se mi spodaj ne dogaja prav nič več v tej smeri. Nekaj dobrega, haha.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

ja, brez recepta se dobi, mislim da je še vedno tako, da na recept lahko dobiš samo ločeno – en recept za kremo in enega za vaginaleto.
    če kupiš sam, pa je ugodneje, če kupiš set, kjer je oboje.

to je ena taka stvar, ki jo je fajn met s sabo na kakšnih potovanjih, morju itd. bi lahko spadala med obvezno opremo :)

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Punce, ena čist poceni rešitev (vsaj meni vedno pomaga) – Babylove krema s cinkom :wink1:
    Če začutim, da bi lahko kaj bilo oz. se razvilo (čeprav imam redko s tem težave), se namažem in je skoraj takoj boljše.
    Včasih so imeli tudi te mini verzije, sedaj ne vem kako je s tem, ker jo imam za juhuhu časa (hranim v hladilniku).

Vir: Internet

nikapika
    Udeleženec

Zanimivo. Moram pogledat če se dobijo mini verzije tegale.

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Meni so danes punce v lekarni dale Vagitorije z mlečno kislino
    Menda je čisto v redu, dokler še ni hudo, torej v začetni fazi.
    Bom poročala kako so se obnesle. Sem pa vseeno kupila še Canesten kremo. Komplet (s svečko) lahko kupiš ali pa na recept.

nikapika
    Udeleženec

Tehle pripravkov z mlečnokislinskimi bakterijami je kar nekaj v ponudbi in res je, da v začetni fazi lahko pomagajo, ker delujejo na principu, da vzpostavljajo ravnovesje med mikroorganizmi v nožnični flori, po tem ko je bilo zaradi glivic porušeno. Zato so fajn, tudi za preventivo ob stanjih, ko je možnost vnetja večja.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico