Glina

Ta tema vsebuje 37 odgovorov, ima 17 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Antropologica Antropologica 5 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Zanima me vse o glini, katera je najboljša, s čim se jo lahko meša (tonik, ustekleničena voda?), ima katera kakšne izkušnje?

Profile photo of Tanja76
    Tanja76
    Udeleženec

Jaz sem uporabljala zeleno glino od Akamutija, mešala sem jo pa z njihovi hidrolati. Navadna voda pa naj ne bi bila v redu. Eno žličko gline preliješ z dvema žličkama hidrolata in pustiš par minut da se le-ta vpije. Potem premešaš in naneseš na obraz. Na obrazu pustiš to zmes enih deset minut in potem očistiš. Več časa pa ne smeš puščati, ker naj bi koža potem začela vsrkavati strupe in to seveda ni dobro.
    Jaz sem cirka eno leto uporabljala njihove izdelke za nego obraza in sem bila kar zadovoljna. Potem pa so se mi nenadoma začeli delati mozolji (tisti rdeči zoprni) in tudi črni ogrci. Stanje sem potem popravila z Avenovo Cleneance K, setaj sem pa prešaltala na Paula’s Choice.
    Upam, da sem ti bila kaj v pomoč. :thumbsup:

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Jaz ne vem kaj imam za eno glino, ker sem jo dobila :roll:
    Mešam pa z navadno vodo ali zelenim čajem.
    Uporabljam pa tako kot je napisala Tanja. Na obrazu je ne pustim prav dolgo, nekaj minut, toliko da se posuši, potem pa sperem.

Zdaj sem se spomnila, da ne bi bilo slabo naresti eno masko :yes:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Ne vem zakaj ne bi bila dobra navadna voda. :confused: Hidrolat ni ravno velik korak naprej od nje.

Meni je najboljše mešat z zelenim čajem. Pustim jo pa gor max 10 min.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@nejka wrote:

Danes sem si naredila masko iz spiruline z glino, ki je hkrati tudi piling :potion:

2 žlici gline sem zmešala z 1 žlico spiruline in primešala 1 žlico jojobinega olja. Potem sem prilila 3 žlice ohlajenega rmanovega poparka in pustila 30 minut, šele potem dobro premešala, da sem dobila gladko zmes.
    Masko sem nanesla na očiščen obraz in pustila delovati 20 minut. Potem sem nežno sprala s krožnimi gibi.

Spirulina: bogata z betakarotenom in elementi v sledovih.
    Glina: globinsko čisti, posrka nečistoče, kožo nahrani z minerali.
    Rman: kožo napne, osveži, razkuži.

Maska je primerna za vse tipe kože. Zelo blagodejna je tudi za starajočo se in poškodovano kožo.

Jaz tudi mislim, da je navadna voda okej za mešanje..razen seveda če želimo s čajem doseči še kakšen dodatni učinek..

Profile photo of Tanja76
    Tanja76
    Udeleženec

@gejba wrote:

Ne vem zakaj ne bi bila dobra navadna voda. :confused: Hidrolat ni ravno velik korak naprej od nje.

Mogoče zato, da prodajo več hidrolata :lol1:
    Voda naj bi bila vsaj prekuhana, sem vedela zakaj, ampak sem pozabila, ker je že eno leto kar sem to brala :blush1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Po moje hude razlike ni – verjetno zato, ker je mogoče voda iz pipe pretrda :think: ..odvisno tudi, kakšna voda komu teče iz pipe pa če ima kakšne filtre.. :lol1:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Tanja – verjetno res. :devil:

Nina – bo potrebno uporabiti Evian. :P

darksome
    Član

Hvala za nasvete :flower2: , bom verjetno zavila v kakšno lekarno, pa si nabavim malo gline :)
    Jaz sem brala, da naj bi voda iz pipe vsebovala nečistoče, katere potem glina izsrkava, namesto da bi učinkovala na koži in potem baje nima tako dobrega učinka :think:

Profile photo of Tanja76
    Tanja76
    Udeleženec

So dvoje vrst glin, ena za telo, ki je bolj grobo mleta, in ena za obraz, ki je prav fincena. Pazi da izbereš ta pravo! :thumbsup:

darksome
    Član

Hvala :)

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

@gejba wrote:

bo potrebno uporabiti Evian. :P

hm, sem nekaj časa nazaj brala raziskavo o Evianu in me ne mika več, da bi jo pila :blush1:
    No, če je štacuna predaleč, je tudi Evian dober :))

In da ne bom čisto OT: jaz uporabljam Ašičevo glino in sem zadovoljna, pa tudi draga ni. Kupila sem jo v Sanolaborju.

Uporabljam jo z navadno vodo iz pipe. Pazim pa, da ne mešam s kovinsko žlico, kot so me opzorili, čeprav ne vem, v čem je fora.

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

Se strinjam s Sašo! Tudi jaz uporabljam Ašičevo glino in prav tako jo mešam kar z navadno vodo… Kupujem jo pa tudi v Sanolaborju… Meni je super in ne bom nič spreminjala…bolj je problem čas, da bi si to gor packala, hehe :cry3:

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Uporabljala sem Ašičevo glino, mešala pa sem jo z navadno vodo ali zelenim čajem in sprala po 15 minutah. Meni ni naredila nič dobrega, no. Sem brala, da je normalno, da dobiš kake izbruhe in da je potrebno vztrajati, da se koža očisti. Sem vztrajala pol leta (vsak 2-3 dan), potem sem prenehala z uporabo in koža se je umirila. Razlika je opazna. Mogoče bom med poletjem še kdaj posegla po njej, ampak bolj kot izjema kot pa del rutinske nege obraza.

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

Škoda no, je pač tako, da kot vsaka krema ne paše vsaki koži,tudi vsaka glina ne paše vsaki. Mogoče bi poiskusila s katero drugo, pa vidiš, če je kaj boljše…

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico