Geo circle lenses (kontaktne leče)

Ars Cosmetica Forum SPLOŠNE TEME O KOZMETIKI SPLOŠNE KOZMETIČNE TEME Geo circle lenses (kontaktne leče)

Ta tema vsebuje 16 odgovorov, ima 7 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 7 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Ali katera mogoče pozna Geo circle lenses? Kje se kupi, kako se obnesejo? :lashing:

link http://eyesofcolor.wordpress.com/2009/02/10/geo-circle-lenses/

Sem namreč nekaj zasledila na netu, ko sem iskala barvne leče.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Opa, sele sedaj sem videla temo.. :)

Jaz sem cisto nora na te lece.. :))
    Sem si narocila Geo Angel Green in sedaj cakam se na Geo Nudy Blue.

Je pa problem, ker so te zelene temnejse na mojih zelenih ockah..

Caki imam se slikice nekje..

Drugace je nekaj vec slik na mojem blogu.. :)

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Pa so v redu za nošenje?
    Sama imam zelo občutljive oči, do sedaj so edine leče, ki jih lahko brez problema nosim ves čas Night & Day, od katerih se že 2 leti ne ločim.

Ker pa iščem kaj za popestitev bi včasih malo menjala.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Meni so cisto ok. So precej tanjse kakor nase ‘navadne’ lece.. In manj jih cutim.
    Kar je meni zelo vsec.

Jaz npr ne prenesem trdih in poltrdih lec. Te so mi pa super!

Evo, sem slikala se enx.. Tokrat eno oko z leco, drugo brez..
    Te mi niso toliko vsec, ker buta ven moja naravna zelena, ki pa ni tako zelo ‘umetno zelena’, kakor so lece..
    Naslednjic bom iskala kaksne ki imajo samo krog v zeleni barvi, da bodo bolj naravno izgledale..

Moram pa povedati, da so to precej poceni lece sploh ce jih primerjamo z nasimi barvnimi in letnimi leckami..

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Evo, sem dobila GEO nudy blue lecke.. in jih preizkusila :).

Takole:

normalna svetoba (soba):

Vecerno sonce, diretna svetloba:

Brez in Z:

S flashom:

V bistvu izgledajo precej naravno na mojih zelenih oceh. S flash lucjo izpadejo blazno svetle, toda v bistvu so dokaj temne.
    So zelo udobne (se jih niti ne cuti), izgledajo tudi v redu in so precej neopazne..Meni so vsec:)!

Sem pa naredila tudi mini ‘tutorial’ kako ugotovis ce imas prave GEO lecke.
    Nekatere lece, ki so bile kupljene pred Aprilom 09 nimajo se tiste nalepkice s kodo..
    Tako, da ti to lahko pomaga:
    Klikni me!

Imam se neka slikic s celotnim obrazom pod flashom na blogu ce te zanima. :) Saj bi jih zalepila sem, samo bu…

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

U, hvala za poročilo. Bom pogledala. :flower2:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Joj, meni pa tole vse preveč umetno izgleda … Pa tudi sicer – meni so leče le sredstvo za korekcijo vida in res ne vidim razloga, zakaj bi nekdo dodatno obremenjeval oči, ki so ipak naše edine in tako hitro preobremenjena.

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Se strinjam s Sašo, da takšne leče še dodatno obremenjujejo oči, vendar vseeno ne morem trditi, da mi niso lepe na pogled.
    Četudi so “nenaravne”, so mi nekaj posebnega – takih oči pač nima vsak. :)

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

@Saša wrote:

Joj, meni pa tole vse preveč umetno izgleda … Pa tudi sicer – meni so leče le sredstvo za korekcijo vida in res ne vidim razloga, zakaj bi nekdo dodatno obremenjeval oči, ki so ipak naše edine in tako hitro preobremenjena.

Se podpišem :yes: Tud jaz uporabljam leče le za korekcijo vida… In že razmišljam o operaciji, saj bi se rada znebila “tujka” v očesu, ker mi oči preveč obremenjuje :yes:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

@kvacka wrote:

Četudi so “nenaravne”, so mi nekaj posebnega – takih oči pač nima vsak. :)

Takih oči nima nihče, v bistvu :lol1: In oči so res zrcalo duše …
    Še najbolj pomembno pa mi je to, da so oči organ, ki ga ne moremo kar tako pozdraviti, ko ga enkrat poškodujemo.

Tisti ljudje, ki imamo kakšrne koli težave z očmi, najbrž nekako drugače gledamo na to, ker se morda bolj zavedamo tega naravnega zaklada. In če bi si enkrat vsak uporabnik “leč za kar tako” pogledal, kakšne sledove leče puščajo na roženici ob nepravilni rabi (in, ja, žal sem prepričana, da večina ljudi leč ne zna pravilno handlati) in kaj take razjede pomenijo za naš vid, bi najbrž dvakrat premislil, preden si bi jih namestil.

Jaz sem res dokaj redna uporabnica leč, ampak tolk “prestrašena in previdna”, kot jih je malo.

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

@Saša wrote:

Takih oči nima nihče, v bistvu :lol1:

Hihi, sej vem, ampak imajo jih tisti, ki nosijo takšne obarvane leče, to sem mislila. :silly:

Sicer pa sama sploh nisem za leče. Imam tudi težave z vidom, ampak jih ne bi mogla nositi. Me je preveč groza tujka v očesu.

Ampak izgledajo mi pa vseeno lepo te posebne očke. :)

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Joj kako komplicirate babe! :)
    Vem kako je imeti celo ‘stalo’ z ocmi.. Se mi je zgodilo, pa tudi slo mimo. Nikakor niso imele veze lecke ali kaj podobnega.

Sem pa stalna uporabnica korekcijskih leck, tudi te so z dioptrijo. So pa precej manj ocitne kakor na slikici s flashem. :)

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Tudi sama imam leče z dioptrijo, take kot so te bi bile za kako priložnost vmes, malo za spremembo. In seveda tudi te z dioptrijo ne pa brez.

Saj brez sem itak slepa. :ermm:

Tigica, meni so tudi všeč.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

@tigica wrote:

Joj kako komplicirate babe! :)
    Vem kako je imeti celo ‘stalo’ z ocmi.. Se mi je zgodilo, pa tudi slo mimo. Nikakor niso imele veze lecke ali kaj podobnega.

Ko se ti bodo zaradi leč pojavile razjede na roženici, te bom še enkrat vprašala, kdo komplicira. Ali pa ko boš imela 60% vid na eno oko in ti bo pomembmo, da si vida ne kvariš dodatno, tudi. In tako naprej. Največ vnetij roženice ipd. si zakuhajo ljudje s prepovršno uporabo leč.

Sicer pa – vsak po svoje, samo poudarjam, da oči niso enako kot lasje ali veke ali kaj drugega. Lase pobarvaš, pa prerastejo, veke namalaš in opereš. Kvarjenje oči zaradi lepote je pa meni povsem odveč ;)

In dokler bom lahko tumbala, kako pomembna je higiena pri uporabi leč, bom. Ker se jih veliko tega ne zaveda. Pa higiena tu ne leti toliko na čistočo rok kot na ustrezno čiščenje leče po uporabi, na uporabo kvalitetne tekočine (in ne najcenejše, ki jo dobite v lekarni), na uporabo fiziološke raztopine za spiranje posodic (in ne navadne vode iz pipe), itd.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

No no, nikar se ne jezi ;).

Sama ze vem za vse te reci, ker mi ni vseeno za moje oci. Konec koncev so bolj pomembne kakor to, da sem si vsec z leckami. Mogoce bo pa kateri ta tvoja informacija uporabna.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico