Gelish lakiranje

Ars Cosmetica Forum DEKORATIVA LAKI ZA NOHTE Gelish lakiranje

Ta tema vsebuje 21 odgovorov, ima 8 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Plain Jane Plain Jane 3 let nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

Tele teme mislim, da še nimamo.
    No ker me je malo minilo do vsakodnevnega lakiranja nohtov in tudi zaradi pomankanja časa, sem si umislila depend kit za gelish lakiranje.
    Pri vtisi so zanimii, super stvar, všeč mi je tudi cena, ta kit sem kupila tako ali tako samo zaradi lučke, zdaj pa bom druge lake nabavla, take ki se jih ne da kar v drogeriji kupit, ker bi rada tudi kak € zaslužla s tem, ker vidim, da se ženske sploh za poletje navdušujejo nad tem.
    Zanima me če mate ve kake izkušnje, nasvete?

Bom poročala tukaj kako se obnesejo tile lakci.

Profile photo of Plain Jane
    Plain Jane
    Član

Ja, moja izkušnja je bila prvič zadnjič in nikoli več.

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Moja domača izkušnja z Depend gel kompletom:

Prvič sem nanesla tudi barvni gel lak. Odstranjevanje je bilo katastrofa.
    V drugo sem dala le prvo in zadnjo prozorno gel fazo. Se mi je isto ta gel potem že po dveh dneh na koncah krušil. Ugotovila sem, da takoj po geliranju, ne smem pod tuš oz. delati z vodo.
    Tam, kjer se ni krušil mi je lepo ostal na nohtu.

Ker je bila tnek sloj, ni problem, če se ga ne odstrani, ker je kot navaden prozoren lak za nohte.

Sedaj sem nanesla spet le prozoren gel in je vse OK. Tudi na konicah se ne kruši. Sem šla takoj po geliranju v posteljo, da ni bilo vsaj nekaj ur stika z vodo.

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

@Plain Jane wrote:

Ja, moja izkušnja je bila prvič zadnjič in nikoli več.

Zakaj pa ne, če lahko vprašam? :lashing: Meni se zdi sicer dobra ideja (sem razmišljala da bi imela za poleti na nogah), ampak malo sem skeptična glede odstranjevanja…in se potem nikoli ne odločim. :lol1:

anncheek
    Udeleženec

Mene tudi zanima zakaj ne??

Odstranjevanje, pa piše v navodilih da za 8-10 min daš na noht odstranjevalec in zaviješ v folijo, brez vate in potem potrgaš dol :O

Plain Jane
    Član

Ravno zaradi odstranjevanja, ker mi nikakor ni šlo dol in mi je na koncu morala gel spilit dol. Tako da…
    Je pa res, da mi niso delali prav z Gelishem (Gelish je namreč samo ena izmed mnogih firm tega, kot je CND Shellac ipd.).

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Aha, me je bilo strah, da je bilo kej takšnega. Hvala Plain Jane, da si povedala, ker sem že nekajkrat stala pred temi zadevami in bi jih že skoraj kupila. :flower1: Zdaj me je pa minilo :lol1:

Plain Jane
    Član

S tem za domačo izdelavo si pa sploh ne bi upala eksperimentirat. Ampak to sem samo jaz. :P

anncheek
    Udeleženec

Evo po 5 urah kelnarjenja(beri pomivanja posode in prelaganja gajb )so nedotaknjeni.
    Bom se naprej porocala kako pa kaj. Mene pa odstranjevanja sploh ni straah, ker ravno slisim, da je to lahkao za odstranit, moja kolegica dela z temi permanentnimi laki ze kar nekaj casa, pa pravi, da gre kamot dol, brez piljenka:O

Plain Jane
    Član

Jaz sem si jih najprej sama namakala v acetonu (ta tekočina za odstranjevanje je samo čisti aceton), pa tud pikica ni šla dol, še več, nohte mi je do nerazpoznavnosti ukrivilo, zato sem šla potem v salon (ne tega, kjer so mi prvotno naredili ‘gelish’), pa mi tud tam ni šlo dol (uporabljajo od OPIja sistem), tako da na koncu mi je morala spilit dol. Hvalabogu se je ful potrudila in nisem imela tok uničenih nohtov kot bi jih lahko, mazala sem potem non stop z Nail Active od LCN-a in jih nekako spravila v red.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Odstranjevanje tudi mene skrbi, zato me trenutno najbolj mika Alessandro Striplac. Samo bom šla zagotovo prej na kakšno promocijo, da vidim kako obstojna bo manikura na mojih nohtih. :think:

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Mene tudi zanima vse to, na Alessandro Striplac grem tudi jaz na promocijo, všeč mi je namreč, da lahko sistem testiram, če mi ustreza in se potem odločim, ali ga kupim ali ne. :thumbsup:

Sem pa ravno včeraj v BTC v Mullerju videla tudi SensatioNail sistem, 70 € je začetni komplet z vključeno lučko, barvni gel laki pa so 17 ali 19 €, nisem prepričana. O njem sem pa brala že zdavnaj in se v bistvu že takrat navdušila nad podobnimi zadevami “DIY”: KLIK. Ampak 50 $ v ZDA (recimo 38 €) in 70 € tu… Če mi začnejo s stroški nabave in dostave, jim ne verjamem čisto nič več. Stari Essence Colour&Go so bili pri nas 1,25 €, v ZDA pa 0,99 $ (recimo 75 naših centov), za tam je pa dostava iz Evrope v minus? :veryangry:

Potem pa sta tu še Depend Gellack in Orly Smart Gels sistema, prvi mi je cenovno najbolj všeč :silly: , ampak se mi lučka zdi preslabe kvalitete, drugi pa mi je absolutno predrag.

Sem pa že kupila nek xy soak off komplet v eni izmed SLO spletnih trgovin in sem bila RAZOČARANA. Ne vem, če lahko prilepim link (verjetno ne), ampak zadeva ni delovala. Manikura se je drugi dan krušila na večih nohtih (ok, tako “dobro” se mi obnese tudi navaden lak), potem pa hudič ni šel dol! Vse sem delala po navodilih, sijaj sem popilila in nohte sem imela zavite v folijo z vatico, napojeno v tekočini, ki so mi jo poslali. Nič. Pol ure kasneje – še vedno čisto nič. Potem sem začela z acetonom in nič, pa aceton 20 minut in spet – čisto nič ni šlo dol! Kdo bi si mislil, po okrušenih konicah, ostalo pa trdo kot marmor. Ne bom lepila slik, kako žalostni so bili potem nohti po piljenju… :unsure:

Zato me je pa zdaj malo strah poskušati na novo, ampak zaredi ene slabe izkušnje pa tudi nisem obupala, če je en sistem zanič, niso nujno tudi vsi drugi. Gelish in Shellac manikuri v salonu, ki sem ju dobila preko darilnih bonov, sta šla komot dol z acetonom, pa sem to seveda počela sama doma in ni bilo nobenih poškodb nohtov. :silly:

Profile photo of colorfulbottle
    colorfulbottle
    Udeleženec

anncheek, super tema! :thumbsup:

Tudi sama sem začela razmišljati o teh soak off gelih, ker preprosto nimam več časa da si na vsake 2 dni menjam lak, dlje mi pa ne zdrži brez krušenja, in okrušen lak mi gre res močno na živce.
    Prejšnji teden sem se le odločila za nakup, sem kupila nekaj stvari z ebaya, sedaj pa čakam da prispejo, ko pridejo, bom poročala kako se kaj meni obnese.

Kvačka, res škoda da si imela tako slabo izkušnjo, upam da bo moja bolj pozitivna. :yes:

anncheek
    Udeleženec

@Plain Jane wrote:

Jaz sem si jih najprej sama namakala v acetonu (ta tekočina za odstranjevanje je samo čisti aceton), pa tud pikica ni šla dol, še več, nohte mi je do nerazpoznavnosti ukrivilo, zato sem šla potem v salon (ne tega, kjer so mi prvotno naredili ‘gelish’), pa mi tud tam ni šlo dol (uporabljajo od OPIja sistem), tako da na koncu mi je morala spilit dol. Hvalabogu se je ful potrudila in nisem imela tok uničenih nohtov kot bi jih lahko, mazala sem potem non stop z Nail Active od LCN-a in jih nekako spravila v red.

Pa kaj za enga hudiča si pa mela gor :O ojej tole ni čisto nič prijetno za čut :O

Upam, da pri meni ne bo tk.

Kvačka lučka je kul, še timer ma. Bomo pa vidl kok dolgo bo delovala. :D

anncheek
    Udeleženec

Evo včeraj so nohti preživeli 3 urno namakanje na bazenu, in še vedno ugledajo nedotaknjeni. Meni je to super, ker lak se mi je vedno okrušu :)
    Bom vidla kak bo kaj v prihodnje, po enem tednu bom samo konice pa še eno plast nadlaka dala gor :), tk tud v navodilih piše, če imamo obremenjene nohte :)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico