Furminator

Ta tema vsebuje 45 odgovorov, ima 10 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Emily Emily 5 let, 3 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Doma imam mačka, ki ima precej problemov s kepami dlak in bruhanjem (kljub rednemu česanju z navadno krtačo). :verymad:

Zanima me, kako se pri mačkah obnese Furminator?

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Evo, mi smo imeli furminiranje ravno včeraj na sporedu.

Imam dva kratkodlaka mačka, Mačka ima precej gosto dlako s čisto kratkimi dlakami, Maček ima bolj redko dlako, ampak so dlake malce daljše (a je še vedno kratkodlak).

Če gledaš tiste posnetke, ko furminirajo razne pse in/ali mačke in se potem naberejo grozne količine odpadne dlake – no, vse to JE res. Sem bila presenečena, koliko dlake odpade. Če imaš le možnost, da to narediš nekje zunaj, potem ti priporočam, da se tega lotiš zunaj. Jaz naredim v stanovanju, ker sta oba mačka notranja in nimam nobenega atrija, ampak potem sesam stanovanje vsaj dvakrat tisti dan.

Ko se tega prvič lotiš, običajno ne zadošča, ko pa nekaj dni ponavljaš in potem delaš redno (na 14 dni), je pa precej manj odpadnih dlak v stanovanju.

Mačka sicer česanja ne marata, furminirat se pa kar pustita, očitno jima paše odstranjevanje odvečne dlake. In glede na obnašanje, očitno res ni boleče. Jaz sem si namreč predstavljala, da mora biti pri teh količinah dlake to vseeno malo boleče.

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Če to res tako pomaga, ga naročim še jaz (imamo mačke in psa, tako da bi bil zelo dobrodošel).

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Pomaga ful, ne morem pa reči, da sploh ni več odpadnih dlak … Saj veš, ko cartaš mačka, sem še vedno polna dlak, samo splošno gledano, je pa bistveno boljše. Pa redno je treba česati, morda morajo nekatei pogosteje, nekateri pa lahko na daljše razmake.

Priporočam, da si malo pogledate po netu in tudi njihovo uradno stran ;)

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Saša, hvala. :flower2:

Jaz resno razmišljam, da bi si ga nabavila. Zanima me kaka je razlika med najmanjšim za pse in unim ko je posebej za mačke? Zadnjič sem jih gledala v Mr. Petu in tega za mačke niso imeli. :ermm:

FURMINATOR

Samo jaz nisem prepričana, da tole ne poškoduje dlake. :unsure: Ker meni na posnetkih izgleda, kot da ga pobrije. :silly: A je potrebno potem še kaj menjati kake klingice ali ne? :blush1:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Ne, ni treba ničesar menjati. V bistvu je to ene vrste krtačka z malce debelejšimi kovinskimi in na zelo gosto postavljenimi zobci, ni nič ostro vse skupaj. Dlaka je še vedno gladka in svetleča in enako gosta, da ne bo pomote.

Je pa tisti mali za pse (moder) bil najprej “za male pse in mačke”, potem so pa še vijoličnega naredili, ki je “samo” za mačke (različne barve pomenijo različne velikosti), poleg tega sta pa modri in vijolični furminator v krtačnem predelu enako široka.

Res veliko si lahko prebereš na njihovi spletni strani: KLIK, sicer sem ga pa jaz kupila v Mr. Petu julija in ko sem spraševala, če ga imajo na zalogi, mi je bilo rečeno, da so ravno pošiljko dobili in da naj pohitim, ker takoj gredo. Pred tem sem spraševala v spletni trgovini Pasje mesto, pa ga tudi ni bilo na zalogi.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ravnokar sem videla da imajo v Mr Petu v spletni prodajalni na zalogi vijoličnega. :D:
    Ziher se ne bom mogla upret nakupu. :shop2: :blush1:

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Poglej še na e-bay. So cenejši … KLIK

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

BusyBee, hvala! :flower1:

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Ni problema. Sem pravkar tudi sama naročila enega MEDIUM. :yes:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Ko sem jih jaz že pred meseci gledala na ebayu, so bili ful dragi ali pa se mi iz Amerike niso splačali, ker so s poštnino vseeno prišli drago in če bi plačala davek, bi me stal dražje kot kupljen pri nas.

Na koncu sem dobila kupon za 15% popust v Mr. Petu in se mi je nakup tam še najbolj splačal :wink1:

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Jaz sem gledala za 6-10 € s poštnino vred. To pa se mi zdi veliko ceneje.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Samo to ne vem, če je original Furminator. :unsure: Ker je kar nekaj ponaredkov zuni. :ermm:

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Hm … no ja. Zdaj tako je, kar je. Bom poročala, kakšen bo učinek. Drugače pa tud v naših živalskih trgovinah prodajajo ponaredke in so uporabniki kar zadovoljni, kolikor je mogoče prebrati v internetu.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Mah, ja, ni vse v znamki in v napisu. :wink1:

Jaz sem vseeno kar na Mr. Pet-u naročla. :cool:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico