Formaldehid (Formaldehyde)

Ars Cosmetica Forum DEKORATIVA LAKI ZA NOHTE Formaldehid (Formaldehyde)

Ta tema vsebuje 8 odgovorov, ima 5 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of 123 123 5 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Formaldehid kot utrjevalec v lakih za nohte:
    Največja dovoljena koncentracija v končnem kozmetičnem izdelku je 5% (preračunano na formaldehid).
    Opozorilo, ki mora biti natisnjeno na etiketi: Zaščititi povrhnjico z maščobo ali oljem. Vsebuje formaldehid.

Prepovedana je uporaba v aerosolih.

STRUKTURNA FORMULA FORMALDEHIDA

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

jaz se mu izogibam ko hudiš križu, ker ga imam na sumu, da mi je pred meseci totalno uničil nohte…šele zdaj so prišli k sebi

sam kaj ko ga vsebujejo skoraj vsi utrjevalci za nohte. zato uporabljam Diklo, ki ga nima, pa mi kar odgovarja

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Nati, imaš mogoče doma embalažo od tega utrjevalca..če še slučajno imaš, lahko pogledaš, če ima napisano opozorilo na etiketi?

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

ne nimam je, žal…čeprav skoraj dvomim da kaj piše gor. saj imajo skoraj vsi utrjevalci notri formaldehid, a ni res?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Nikoli nisem na veliko kupovala/se zanimala za utrjevalce za nohte..tako da na splošno ne vem, če jih res večina vsebuje formaldehid.
    Doma ima trenutno negovalni lak Mavala, zaščitna nega in nima formaldehida. Nisem pa do zdaj še nikoli opazila tega opozorila..lahko da tudi nisem bila pozorna na to.

Profile photo of Coccinelli
    Coccinelli
    Član

Mene pa zanima kako škoduje formaldehid?
    Kupila sem si namreč Essence ultra strong nail repair utrjevalec nohtov, ker nisem vedela, da to vsebuje. Ko sem malce brskala o tem utrjevalcu sem ugotovila, da vsebuje formaldehid.. Zanima me še kaj lahko naredim, da bi mi čim manj škodoval? :)

Profile photo of gani
    gani
    Član

Dobrodošla Coccinelli :welcome2:

Drugače pa za lak obvezno pazi, da ga namažeš samo na nohte,
    nikakor ne po koži ga sračkat z njim. :no:

Profile photo of Coccinelli
    Coccinelli
    Član

Hvala za dobrodošlico! :hiby:
    In hvala za nasvet. :flower2:

Profile photo of 123
    123
    Član

Formaldehid je po mojih informacijah rakotvoren in nevaren za zdravje, zato se ga uporablja čedalje manj.

Za informacijo: ko se nam je v obratu polilo zelo malo formaldehida, smo morali vsi zapustiti obrat, ker ima tako močan pekoč vonj.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico