Filmogled

Ta tema vsebuje 257 odgovorov, ima 60 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 1 leto, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Yo you all!

Odpiramo novo temo FILMOGLED.

Pravila igre:

– če ste si ogledali kak film (magari slovenskega :lol1: ) in bi radi “pokofetkali” o njem, brž na forum in pisat

– ni nobenih omejitev glede žanra, oblike, piratstva in drugo; ni potrebno niti da ste pismeni :peace: !

– moderator si pridružuje pravico, da ultimativno odloči o odličnosti oz. bednosti filma :police: (ja, pa kaj še :wink1: )

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Film: My Blueberry Nights

Igralci wannabe: Nora Jona, Žid Love in nepomembneži (aja, pa Natalija Portmož)

Komentar šerifa:
    Film je za prespat čisto vredu. Nora Jona naj ostane kar glasbenica, ker ji tam redko kdo seže do kolen; kot igralka je na nivoju TVdoberdana in NašeBedneKlinike (no, mogoče tak nizko res ni :wink3: ).

Žid je spet pravi “all women wanna have sex with me, but I’m to tired…” ampak ga je premalo, da bi film rešil pred dolgočasnim kelnarjenjem po Ameriki.

Nasvet:
    Če še filma niste gledali vam ga toplo odsvetujem (razen če se mislite iti astro-lizalico v zadnji vrsti kinodvorane), če pa ste si ga že ogledali potem zahtevajte povračilo stroškov.

(Napisana recenzija odraža mnenje šerifa :police: in na tem forumu ne bo trpela ugovorov.)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Kratek povzetek filma My Blueberry Nights

Mladenka Elizabeth (Norah Jones) se odpravi na dolgo pot po Ameriki, na kateri naj bi se končno našla in si odgovorila na vprašanja o svojih ljubezenskih čustvih, ključe pa pusti pri prijatelju Jeremyju (Jude Law), ki mu občasno s poti pošlje tudi kakšno razglednico. Elizabeth na poti seveda čaka kopica nenavadnih dogodivščin, a nekega dne se bo le morala vrniti v New York.
    vir: http://www.kolosej.si

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Film: The Dark Knight aka. Črni šišmiš

Igralci: Kristjan ‘Bale sena’, ‘Vroči’ Leadger, Aaron ‘Srčnikot’, Michael ‘CoCaine’, Gary ‘Starimož’, ‘Malo Morgen’ Freeman, neka no-name deklina s čudnim priimkom in ostali amaterji.

Fabula: Superjunak Šišmiš (slo. Netopirčina) rešuje fiktivno mesto pred fiktivnimi zlikovci. Pri tem uporablja ‘state of the art’ tehnologijo, ki jo bognedaj naj ne kopirajo na Bližnjem Vzhodu. Na koncu pobije, kar je “pobiti treba” (no, v bistvu je milostljiv do nepridipravov, ponavadi jih samo spravi za zapahe). Betmen štorija šestič torej.

Kritika Šerifa: Zaplet je vreden dobre kriminalke, tudi z nemogočnostjo ne pretiravajo. ‘Vroči’ Leadger je vrhunsko prbit zblazneli sociopat – Džoker. Dobro mu parirajo ‘Bale sena’ – The Dark Šišmiš, ‘CoCaine’ – Šišmišova služinčad in ‘Starimož’ – policijski mo-fo. Posebno omembo si zasluži pes Aron – Dvolični okrožni tožilec.
    Za vse dekline in dječake tega foruma je ogled filma obvezen, ker bo naslednjih 99 Houlivudskih filmov za drek v primerjavi s Šišmišom.

Kaj še bulite!? :confused: Nč čakat, film gledat!!!

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Tudi mene je novi Batman izjemno presenetil :thumbsup: ..nisem si mislila, da bom tako navdušena odšla iz kina..Christian B. je odličen :batman: :inlove: , Heath L. fenomenalen joker :flower4: , deklina je tudi okej, ampak se mi ne zdi ravno najboljša izbira za to vlogo :huh:

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Film: Sideways
    Režiser: Alexander Payne
    Igralci: Paul Giamatti,Thomas Haden Church in ostali
    Leto: 2004

Štorija:
    Dva kerlca, Miles in Jack, v krizi srednjih let se odpravita na teden degustiranja vina po vinotočih v Kaliforniji. Miles je artikuliran poznavalec vin (enolog). Jack je glupi, just-wanna-have-fun nizkoproračunski igralec. Potovanje se zgodi en teden pred poroko Jack-a, kot zadnji krik svobode pred zakonskim jarmom.

Debata:
    Film je lahkotna filozofija življenja povedana na poetičen način skozi figuro vina. Najprej je treba pridelati grozdje, katerega vrsta pogojuje zahtevnost vzgoje le-tega. Potem ga je potrebno tenkočutno pripeljati do njegovega kulturnega bistva, ki je vino – prave barve, vonja, okusa in teksture (kot kozmetika :eyebrow: ).
    V filmu je vrhunski dialog med Miles-om in Mayo (deklina, ki se vplete v dogajanje), ko mora Miles odgovoriti na izziv, zakaj med vini povzdiguje Pinot.
    Lik Miles-a naredi estetsko, književno vrhunsko samorefleksijo skozi prispodobo vina (Pinot). Grozdje dotične vrste opiše kot izjemno občutljivo, s tanko in krhko lupino, katerega je potrebno negovati v ‘rokavicah’, z navdihom, vznesenostjo, predanostjo in ljubeznijo. Spet druge vrste pa zrastejo v vsakršnem dreku, če skrbiš za njih ali pa ne.

Da skrajšam nakladanje:
    Če hočete pokukati na življenje skozi stilirizirane prispodobe vina je ogled filma nujen. Priporočam ga tudi abstinentkam (-om). :drink2:

Bonus!
    Ob naslednjem kozarcu vina boste moderjše (-i), sofisticiranejše (-i) in lepše (-i)…

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Mene je ta film, ko sem ga prvič gledala, tako navdušil, da sem se prejšnji teden, ko so ga ponovno vrteli na TV, res razveselila.
    Odličen film, poln modrosti o trti in vinu! Poučno!
    Za osveščanje vseh, ki mislijo, da trta zraste in obrodi kar tako in da je vino pač vino – ali je to Janževec ali Kristančičeva pozna trgatev.

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Nejka:
    Za osveščanje vseh, ki mislijo, da trta zraste in obrodi kar tako in da je vino pač vino – ali je to Janževec ali Kristančičeva pozna trgatev.

Se strinjam :yes:. Je pa res, da jaz spadam med tiste butle, ki pijejo vino na volumen, ker drgač ga res redko pijem. Mi je pa film dal par iztočnic, kako se ne-osmešiti pred ljubiteljskimi poznavalci vin.
    Držim se pravila: “Bodi tiho :shutup: , kimaj :yes: in srkaj po kapljicah :drink2:.”

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sicer vem, da me bosta popljuvala :naughty: ..ampak mene razen zelo dobrega scenarija..ostalo niti ni tako zelo pritegnilo..
    ..nisem ljubiteljica alkoholnih pijač :dontknow:

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Ah Nina :eyebrow:, you’ll never be one of us…

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

:lol1:

Profile photo of hudicka
    hudicka
    Član

Se oglaša velik fan azijske kinematografije, no in filmov nasploh :), predlagam:
    Crouching Tiger, Hidden Dragon
    Hero
    House of the flying daggers…..te ste sicer že sigurno kaj pogledali ;)

Musa – azijski gladiator :)
    In the mood for love – meni eden najlepših love filmov
    Vengeance trilogija – noro psihološko brutalni filmi (Sympathy for Mr. vengeance, Old boy in Sympathy for lady vengeance)
    Infernal affairs – departed se skrije
    pa lahko bi še cel roman spisala,ampak počasi :))

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Internal affairs sem gledala na liffu (predlani?)..meni je bil izjemen :respect2:
    Pa Oldboy mi je bil tudi :thumbsup: (čeprav priznam, da sem vmes malo mežala.. :blush1: )

Profile photo of hudicka
    hudicka
    Član

Heh, jaz sem ga tudi na liffu gledala, Oldboy je pa tako ali tako klasika :), samo res ni za nežne želodce.

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Ja, Oldboy, pa Internal Affairs sta res dobra filma :thumbsup: Samo se mi zdi, da mam pri filmih bolj povdarjeno babjo stran, tak da sem nekako bolj čustveno doživljal Crouching Tiger, Hidden Dragon in Hero. Pa tudi Pomlad, Poletje, Jesen, Zima… in Pomlad je čudovit (totalno sem poženščen :dontknow: )

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico