FENJAL – Deo roll-on water orchid

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega telesa Antiperspiranti in deodoranti FENJAL – Deo roll-on water orchid

Ta tema vsebuje 8 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of amisa amisa 6 let, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

SESTAVINE: Aqua, Aluminium Chlorohydrate, PPG-15 Stearyl Ether, Steareth-2, Steareth-21, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Bisabolol, Propylene Glycol, Phalaenopsis Amabilis Extract, Aloe Barbadensis Gel, Parfum

Kot antiperspirant (zmanjša produkcijo in izločanje znoja) deluje aluminijev klorohidrat, protibakterijsko delovanje ima etilheksilglicerin, nekaj malega pa k deodorantskim lastnostim prispeva tudi parfum- za prekrivanje neprijetnega vonja.
    Vsebuje še alantoin, ki ima pomirjevalno, blažilno in mehčalno vlogo. Bisabolol in aloe učinkovito pomirjata kožo in pomagata pri obnovi. Izvleček orhideje je dodan, vendar iz same navedbe ekstrakta med sestavinami in brez kakšnega posebnega opisa na embalaži, ne vemo, kaj točno vsebuje in zato tudi ne, kakšna je njegova vloga (v literaturi najdemo podatke, da izvlečki orhideje delujejo pomirjevalno, antioksidantno..).
    Vonj je nežen, prijeten, pudrast in se lepo zlije s pridihom vonja po orhideji. Do kože je zelo nežen, pri meni učinkuje (glede potenja sem med manj problematičnimi).
    Dobre sestavine in krasen vonj. Dajem mu najvišjo oceno- upam pa, da se bo našel še kakšen uporabnik, ki bo podal mnenje o njegovi učinkovitosti pri večjem znojenju :fitness1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

UPDATE: pri kakšnih hudih naporih se ne obnese najbolje..je bolj nežne kategorije :)

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Tega ORCHID nisem poskusila, sem pa imela roll-on Fenjal Luxury ki je bil krasen. Dišala sem skozi cel dan, ne glede na napore, potila se nisem nič (nimam problemov s prekomernim potenjem oz potenjem nasploh).
    Je pa res, da je vonj dokaj “vsiljiv” in skoraj ni variante, da bi lahko zraven uporabljala še kakšen parfum, ker se vonj zelo zaznava.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Tale water orchid je bolj nežen vonj..jaz nisem imela problemov z mešanjem vonjav. So pa eni Fenjalovi deoti res kar močno oz. specifično odišavljeni.

Profile photo of anchek
    anchek
    Udeleženec

meni je bil pa luxury vredu pa sem se enkrat odločila za malo spremembe, pa sem vzela tegale water orchid. To je neverjetno kako grozen vonj je na meni razvil :no: sem bila še optimistična pa ga nanesla parkrat, pa je bil rezultat vsakič enak. Je verjetno še vedno nekje doma z že potečenim rokom uporabe :ermm:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Trenutno uporabljam tale deodorant in nimam večjih pripomb na njega :D:
    Na meni se razvije kar prijeten vonj, tak nežen. Ne zdrži ultra dolgo, vendar solidno opravi svojo nalogo za ta letni čas. Mislim, da za poletno vročino ravno ne bi bil dovolj in zato ga bom kar pred poletjem porabila in potem nabavila kaj močnejšega :yes:

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Fenjalovi deodoranti so pri meni že kar stalnica. Nad njihovimi vonji sicer nisem posebej navdušena, so pa pri meni eni redkih deodorantov, ki mi ustrezajo, kolikor pač gre. Kakih hudih naporov ne zdrži, je pa res, da sem nagnjena k prekomernemu potenju, zato se s tem ne obremenjujem več. Tudi mami uporablja njihove deodorante in je z njimi zelo zadovoljna, tako da bo gotovo ustrezal vsem, ki nimajo hujših težav. Podpazduh nič ne izsuši, kar mi je posebej všeč, saj imam pri drugih izdelkih vedno težave pri tem.

Običajno si naredim zalogo, ko so kje v akciji, da pridejo malo ceneje.

Dokler nisem preizkusila novega mineralnega deota od Garnier-a, je bil zame the only one. Ampak vidim, da ga bo sednji nadomestil. :lol1:

Ocena: 4/5

Profile photo of anchek
    anchek
    Udeleženec

Sem ga sprobala že nekaj časa nazaj in mi ni odgovarjal.
    Na meni je razvil resnično nek čuden vonj, zdelo se mi je da se še bolj potim kot brez deodoranta,
    ne vem, če sem mogoče dobila kakšnega pokvarjenega ali pa je prišlo do res čudne reakcije z mojo kožo.
    Edina vredu stvar je embalaža, ki je na kroglico (rol-on).
    Kupila ga ne bom več, saj ga že prvič nisem porabila do konca.
    Pa koliko se spomnim tudi poceni ni bil ravno.

Ocena: 1

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Fenjal deodorant rada uporabljam predvsem pozimi.

Embalaza je klasicna, steklena steklenicka, roll on ki omogoca dokaj natancno doziranje.

Vonj je meni prijeten, nezen, rahlo pudrast s kanckom orhideje, na kozi hitro izgine in se ne mesa s parfumom.

Na oblacilih nazalost pusca madeze, ravno zato ga poleti ne uporabljam.

Svojo nalogo opravi dobro (nimam ravno problemov s prekomernih potenjem), med kaksnimi fizicnimi aktivnostmi oz. v veliki vrocini pa me je razocaral (se en razlog zakaj ga poleti ne uporabljam).

Do koze je nezen in mi je ne drazi, tudi ce ga nanesem takoj po depiliranju.

Cena je mislim da okoli 4€ v dm-u kar je za deodorant dokaj po ceni, vendar se po mojem mnenju enako ucinkoviti deodoranti dobijo tudi za nizjo ceno.

Priporocam, ce vam je vonj vsec in ce ne potrebujete zares vzdrzljivega deota!

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico