ESSIE – Lak za nohte

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Dekorativa Laki za nohte ESSIE – Lak za nohte

Ta tema vsebuje 11 odgovorov, ima 12 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of metuljceek metuljceek 4 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Opis izdelka:
    Laki za nohte. Na voljo v več odtenkih.

Fotografijo je prispevala Lyra :flower2:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Tile lakci so moje odkritje leta. :lol1:

Všeč mi je, da se jih lahko dobi v Sloveniji (naročanje iz tujine in jaz sva dva pojma :lol1: ).
    Barvna paleta je res široka in se najde za vsak okus nekaj.
    Zenkrat sta v moji zbirki 2 original size in 5 minijev.

Nanos je zelo enostaven, čopič je super. Večina barv je zelo pigmentiranih.
    Meni od vseh lakov tile najdlje zdržijo brez krušenja. Najprej nanesem podlak, 2 plasti laka in še g2g.

Na Čarodejki stane en lakec 9€, v tujih internetnih trgovinah pa se dobi občutno ceneje.

Nakup priporočam.

Splošna ocena:
    5/5

Profile photo of anchek
    anchek
    Udeleženec

Imam 4 full size in mislim da 7 mini Essie lakcev.
    Najbolj mi je všeč čopič, s katerim se da preprosto lepo nalakirat,
    vsi so prekrivni z eno debelejšo plastjo,
    razen tistih ki so mišljeni za francosko manikuro in ne smejo biti prekrivni.
    Prva 2 sem kupila na čarodejki, ostale sem pa naročila iz tujine ker so občutno cenejši.

Cena se mi ne zdi pretirana saj je vsebine zelo veliko in velika izbira barv.

Ocena: 5 (ker so tile, ki jih imam jaz resnično super)

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

To so eni najboljših lakov ever…..Odlična obstojnost, krasen sijaj, čudovite barve. Imam jih okrog 50, tako velikih kot mini in me vedno znova presenečajo.

Moja ocena: 5

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Jaz imam pa 2 velika lakca Essie, odtenka After sex in Clutch me if you can.

S prvim sem izredno zadovoljna in si zaradi barve ter perfektnega nanosa ter prekrivnosti zasluži čisto petico.

Drugi pa je malo bolj tako-tako… Odtenek je izreden, a je nanos zelo težek, ker se poznajo proge pa če se postavim na glavo, pa tudi prekrivnost je zelo slaba. Da dosežem barvo iz stekleničke, potrebujem (pazi to) 4 debele sloje, ki jih do zdaj ni uspešno posušil niti g2g. Vedno se mi je lak po max. treh urah enostavno tako upognil, da sem ga mogla direkt odstranit (verjetno zaradi toliko slojev). Ta si pa komaj zasluži eno bogo trojko…

Obstojnost je povprečna, sicer pa meni noben lak ne zdrži dolgo in tudi ta dva nista izjemi.

Tako da je skupna ocena pri meni zaenkrat 4/5.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Meni so pa zelo vsec essie lakci.
    Nekateri imajo zelo dolgo obstojnost, toda ne vsi.

Npr moj glavni rdecko After sex ter temno rdeci Swing Velvet se mi ne obdrzita brez belih konic niti en dan, toda krusit se mi zacneta po priblizno treh dnevih. Sta pa med manj obstojnimi lakci na meni.

V nasportju se mi Bold and beautiful obdrzi do enega tedna brez problema. Le malce se mi je strdil, ker sem na koncu steklenicke.

V glavnem lakci so mi res vsec, se jih bom kupila ker je res veliko odtenkov in tudi Essie je znan po svoji kvaliteti.
    Le cene so malce navite (cca 9-14€ za lak v Slo)

4/5

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Še ena znamka lakov ki mi je super.

Plusi:
    -velika izbira oddtenkov
    -super obstojnost z nadlakom
    -hitro sušenje
    -lesk
    -lepa oblika stekleničke z radodarno količino
    -krasen nanos, super čopič, lak se ne packa
    -dostopni so v sloveniji =)

Edini minus pri teh lakih je, da niso vsi zelo prekirvni in nekateri rabijo tudi 3 sloje. To je predvsem pogosto pri mlečnih oddtenkih, ki jih je malo morje.

Ocena:4/5

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Imam okoli 60 essie lakcev, ki sem jih ˝nabrala˝ v parih letih in z veseljem posezem tudi po novih odtekih.

Embalaza je lepa steklenicka z belim pokrovckom na navoj z vsebino 15ml.

Copic je standarden, dokaj dolg in ozek, mnoge se nad njim pritozujejo, meni pa za nanos izredno ustreza, saj z njim lahko lak nanesem bolj natancno kot npr. z OPIjem, je pa malo tezji za obvladat pri lakih, pri katerih se rade vidijo crte oz. se lisasto nanasajo.

Na izbiro je ogromno odtenkov, tako v redni kot v LE kolekcijah, Essie je posebno znan po svojih svetlejsih odtenkih, prav tako ima fantasticne rdece odtenke in zadnje case kar nekaj bolj trendovskih, odstekanih barv.

Nanos je precej odvisen od odtenka, nekateri se nanasajo fantasticno, spet drugi potrebujejo kar nekaj potrpezljivosti, velika vecina pa jih na koncu izpade super.

Tudi gostota se razlikuje od odtenka do odtenka, nekateri so zelo tekoci, spet drugi ze kar prevec gosti.

Na mojih nohtih so Essie lakci zagotovo eni izmed tistih, ki se obdrzijo najdlje. Ob stickey podlaku in hitrosusecemu nadlaku mi v povprecju zdrzijo tudi po 4-5 dni, nekateri kaksen dan ali dva manj, kaksen pa celo en teden, tako da sem z obstojnostjo nasplosno zadovoljna.

Cena je okoli 6€ preko spleta, kar se mi zdi upraviceno za tako dobre lake, pri nas so sicer nekoliko drazji vendar cena se vedno ni pretirana.

Priporocam!

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Imam že kar nekaj njihovih lakov in so mi res zelo všeč. Večina imam minije in 2 full size. Z njimi sem zelo zadovoljna. Pigmentiranost je odvisna od vsakega odtenka posebej, saj nekateri potrebujejo samo 2 plasti, drugi pa celo 4. Obstojnost je zelo dobra, saj mi zdržijo do 5 dni. Mehurčkajo se mi ne in se kar hitro sušijo, a vseeno uporabim še hitrosušeči nadlak. Z nanosom nimam nobenih težav, ker se vsi v moji zbirki zelo lepo nanašajo.

Steklenička mi je zelo všeč, saj je oglata in tako zavzame manj prostora v škatli. Čopič je ozek in dolg, kar meni zelo odgovarja. Cena je kar visoka pri nas, saj je okoli 9€, vendar se za tak lak vsekakor splača malo globje posežti v žep. :)

4/5

Imam 2 Essie laka, Van D’Go in Splash of grenadine. Steklenička je prikupna, oglata, vsebuje pa 15 ml laka. Cena v Sloveniji se giblje od 9,5€, z veseljem bi imela še kakšnega, pa so malcep redragi za moj žep.

Z odtenkoma sem zelo zadovoljna, prvi potrebuje 3 sloje za polno prekrivnost, drugi pa 2. Edino kar mi pri teh lakih ni všeč je čopič, ki je tanek, sama pa prisegam na široke in ploščate čopiče. Ampak glede na to, da sta mi oba odtenka zelo všeč, jim tudi to oprostim. Nanos je enostaven, vedno pa uporabim še hitrosušeči nadlak, ki podaljša obstojnost in doda še dodatek lesk.

5/5

Imam samo dva, ki sem jih zamenjala s prijazno ARSovko :manicure: .
    Za zdaj sta edina, ker so med dražjimi laki (sploh v SLO).
    Odtenki so raznobarvni, skoraj ni nikogar ki ga nobeden ne bi ganil. :lol1:

Pigmentiranost je dobra, potrebuješ priblj. 2 nanosa.
    Lak se ne okruši še dolgo, če uporabiš dober nadlak.

Ocena: 3/5 (zaradi cene)

Profile photo of metuljceek
    metuljceek
    Član

tudi jaz imam dva lakca od njih, odtenek mesmerize (na moji profilni je, ja <3) in seveda nadlak good to go…oba moram super pohvalit, res sta zelo kvalitetna, hitrosušeča, prvi zelo pigmentiran. Oba sem kupila na čarodejki v slo, ampak so teli essiji kar malo predragi za moj žep :unsure: v planu imam še dva odtenka, v katera sem se preprosto zaljubila. to sta splash of grenadine in turquoise&caicos. :) drugače mi je pa od vseh nadlakov, kar sem jih sprobala, good to go najboljši, kar res podaljša obstojnost in se hitro suši, ima pa tudi dolgotrajen lesk…tko da manikura mi je znjim ponavadi zržala najmanj 5 dni, včasih tudi cel teden :))

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico