ESSENTIAL CARE – organska vrtnična vlažilna krema

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Kreme in losjoni ESSENTIAL CARE – organska vrtnična vlažilna krema

Ta tema vsebuje 18 odgovorov, ima 18 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of sarchee sarchee 4 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sestavine:
    aloe vera juice*, filtered water, rose flower water*, jojoba oil*, coconut oil*, shea butter*, rose extract*, cetearyl alcohol (plant origin), cetearyl glucoside (plant origin), rosemary extract*, levulinic acid (plant origin), sea buckthorn*, honeysuckle extract, lichen extract, xanthan gum (plant origin), rose essential oil*, eugenol* (in the rose oil)

Opis od proizvajalca:
    Izjemno antioksidantna krema za obraz vsebuje mešanico najboljših hranljivih, vlažilnih in negovalnih sestavin, nujno potrebnih za ohranjanje zdrave in lepe kože ter polti.

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Glede vrtnične kreme se popolnoma pridružujem Ninini oceni. Tudi meni je ta kremica čudovita v vseh vremenskih obdobjih. Lahka, zelo vlažilna, prijetna kremica, ki si zasluži najboljšo oceno.

Moja ocena: 5/5

Dodajam čisto svežo ugotovitev, namreč, tale kremica je edina, ki mi sploh ni zapacala kože, saj po enotedenski uporabi praktično ni bilo nobenih nečistoč in zamašenih por.

Moja ocena 10/5….. :lol1:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Kožo na obrazu imam poleti zelo mastno, pozimi pa samo na T predelu, lica pa skoraj izsušena. Pozimi sem jo uporabljala v kombinaciji z Garnierjevim zelenim tonikom in EC avokadovo kremo, ki sem jo nanašala samo na lica, vrtnično pa kar po celem obrazu. Sedaj poleti, pa opažam da mi je že sam tonik skoraj preveč, tako da krem za obraz sploh ne uporabljam. Torej meni kremica super ustreza za hladne dni, je zelo lahka in mazljiva. Po nanosu je koža lepo nahranjena in pomirjena. Meni ustreza. Vonja jaz sploh ne zaznavam, ker jo porabim za en nanos res zelo malo. Cena je sicer višja, ampak se mi zdi glede na to, da je porabim res zelo malo ustrezna. Edino kar me je strah je to, da bi se mi pokvarila, nikjer pa ne najdem datuma, do kdaj naj bi veljala :confused:

Ocena 4/5. (Jo po potrebi zvišam, ko bo zima :lol1: )

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Ta krema je zame “the one”. Se mi zdi, da sem že stokrat povedala, ampak meni resnično ustreza. Je sicer Nina že skoraj vse povedala…

Imam mešano kožo s precej mastnim t-predelom, pa še zelo občutljivo s PD povrh. Ta krema je zelo lahka, lepo se razmaže, takoj in popolnoma vpije, je zelo prijetnega, nežnega vrtničnega vonja. Koža se mi sploh ne masti kot se mi je prej po drugih kremah. Uporabljam pa jo že nekje od decembra 2008, pa je ne mislim menjati. Samo enkrat me je vmes nekaj premamilo, da sem kupila drugo kremo, pa sem jo samo enkrat uporabila, in že takoj naslednji znova začela uporabljat to vrtnično. Uporabljam jo večji del leta, le poleti sem kar samostojno uporabljala EC Losjon za prvo pomoč
    Jo pa sama brez težav uporabljam tudi za predel okoli oči.
    Všeč mi je tudi embalaža, ta način pumpice se mi zdi še najbolj higieničen in preprost za uporabo.
    Drugače pa jo uporabljam zgolj za dnevno nego, medtem ko imam za nočno nego bolj drugačen sistem.
    Tudi cena se mi zdi za tak izdelek sprejemljiva.

Čista petica :)

Profile photo of S
    S
    Član

No, s to kremico se borim že nekaj časa in ji dajem vedno nove možnosti, a nekako ne izpolnjuje pričakovanj.

Imam dokaj normalno kožo zelo nagnjeno k mašenju por, občasno pa se borim s suho povrhnjico. Krema je nekomedogena in zaradi tega pravi mali čudež, pa mi kljub svojim vlažilnim lastnostim, ki so mi jeseni popolnoma zadostovale, pozimi povzroča preglavice, na žalost. Začetno navdušenje je pojenjalo in sedaj nikakor ne navlaži moje kože, ampak se moram boriti z občasnimi luskicami, kot da bi povzročila obratni efekt. To sem nekaj časa rečevala s Sophyto serumom, dokler mi ga ni zmanjkalo, sedaj pa z jojobinim oljem, s katerim se v kombinaciji dokaj dobro obnese, a vseeno ostajam na lovu za idealno zimsko kremo.Samostojno ji tako dam priložnost zopet spomladi.
    Tekstura je lahkotna, nanaša se brez napora in ne draži kože, zato jo uporabljam tudi za nego okoli oči. Embalaža je zelo elegantna in na pumpico. Vpije se hitro, koža je kar navlažena, a kot rečeno ne zadosti. Vonj ni ravno prijeten, ravno tako pa ne spada med moteče.
    Cena je primerna, okoli 25 eurov za 50ml.

4/5

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ker je veliko punc na tem forumu hvalilo tole kremico sem se odločila, da je čas, da jo tudi sama sprobam.

S testerčkom niti nisem bila preveč zadovoljna, pa sem se vseeno odločila, da kupim še ful size.
    Kremice je precej tekoča, razmaže se super in tudi vpije se precej hitro. Kožo pusti mehko in navlaženo, je idealna podlaga za puder.

Moja koža je mešana, z izsušeno povrhnjico, ki se zelo hitro luska. Ta kremica je super, ker je za mojo kožo ravno prav vlažilna in lusk je manj, če jo uporabljam.
    Čisto na začetku nisem bila z njo zadovoljna, ker so se mi začeli delati mozolji, sedaj pa se je koža navadila in pazim, da je ne nanesem preveč in je super.

Imam pa občutek, da je za mojo kožo idealna za pozimi in da mi bo poleti preveč. No, bomo videli.

Vonj je prijeten, rahlo po vrtnicah.

Embalaža je super, ker je na pumpico.

Cena je okrog 26€, kupila pa sem jo v eni spletni prodajalni. Imajo pa jih tudi v Sanolaborjih.

Splošna ocena 4/5

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Kremo sem prvic kupila lansko leto in od takrat naprej je moja stlanica. Sprva mi je povzrocala malo rdecice in nekaj izbruhov mozoljev, kasneje pa se je moja mesana kozo nanjo super navadila.

Ima super sestavine, je v prirocni embalazi ki omogoca natancno doziranje (pumpica, en potisk mi zadostuje za en nanos).
    Ima dokaj redko konsistenco, se super razmaze in takoj vpije. Koza je po uporabi res neverjetno navlazena (po tem prekasa vse ostale kreme, ki sem jih sprobala do sedaj), nic mastna, ne pusca filma ali neprijetnega obcutka.
    Uporabljala sem jo v kombinaciji z razlicnimi cistilnimi geli in toniki in prav z vsemi se je super obnesla.
    Tudi poleti se mi koza ni nic dodatno mastila zaradi te kremice.

Krema je super podlaga tako za ˝normalen˝ kot mineralni puder.

Cena je 22,9€ (ce jo kupite direktno pri uvozniku se par € cenejsa) za 50ml kar se mi za tako kvalitetno kremo ne zdi veliko in jo res priporocam vsem z mesano kozo!

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Moja koža je mešana, velikokrat predvsem v zimskem času imam izsušeno povrhnjico.
    Vrtnično kremo v kombinaciji s Čistilnim mlekom z limono in čajevcem ter Citrusnim tonikom uporabljam že od septembra 2008. Do sedaj mi še ni povzročala mozoljev, pravzaprav se mi odlično obnese in je ne zamenjam za nobeno drugo :wink1: .
    Krema je ravno pravšnje konsistence – ni “prevodena” kot mi je bil marsikateri losjon za mešano in mastno kožo. Lepo in hitro se vpije in je odlična podlaga za puder.
    V obdobjih, ko imam izsušeno povrhnjico, si vrtnično kremo kar na dlani zmešam z malo jojobinega olja. Učinek je opazen takoj. Zvečer pa uporabim samostojno jojobino olje ali olje pšeničnih kalčkov z E vitaminom, ne prepogost- enkrat do dvakrat na teden superfruit koncentrat.
    Okrog oči je ne uporabljam, ker je zame prelahka.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Kremico sem sprva preizkusila kot testercek (oziroma 3) in mi ni povzrocala prav nobenih nevscnosti, tako da sem se odlocila za nakup polne embalaze.

V testerju, je krema taka.. cudna, kakor da bi se locila od olja ali nekaj podobnega, toda ni motece tudi izgleda da nima drugacnega vpliva na kozo kot ‘prava’ krema.

Sama imam mesano kozo, z mastno T zono in suhimi licki, krema mi je odgovarjala cez obdobje konec zime/pomlad.

Sama krema je izredno lahka, lepo se maze in se hitro vpije. Je bledo rumene barve (bolj bela kot ne).
    Uporabljala sem ji z dvema izdelkoma (namrec prvo sem nanesla Garnier Essential Fresh tonik ter potem kremo cez in ce mi je bilo premalo – ce me je na licih zategovalo, sem nanesla cez se jojobino olje), ko mi je zmanjkalo tonika sem pred kremo nanesla vodo v spreju ki se je ravno tako dobro obnesla.
    Pred kremo sem si obraz vedno umila se s Sophyto penico za obraz.

Kozo mi je navlazila, mogoce malce nahranila (toda za suhe predele ni bilo dovolj in me je vcasih zategovalo). Krema ne pusca filma, niti mastnega obcutka kar ji stejem v velik plus.

Porabila sem 2-3 potiske za celoten obraz (ceprav realno gledano bi samo 1-2 bila cisto dovolj) 2x na dan. Kremo sem porabila v roku dveh mesecev, kar se mi zdi dokaj hitro sploh za ceno ki jo placamo.
    Ampak glede na to, da zaradi kreme sploh nisem imela izbruhov mozoljev, pa tudi tiste mini mozoljcke po celu mi je uravnalo (so izginili!) mislim da je cena kar upravicena.

Embalaza je zelo prakticna in higienska (je na potisk tako da je doziranje zelo enostavno). Je tudi lepa na pogled (zelo minimalisticna), tako da je definitivno izstopala med mojo kozmetiko.

Cena je 26€ v Sanolaborju.

5/5 ker mi je res vsec, kljub malo previsoki ceni za mojo studentsko denarnico. Ampak definitivno se kupim! :sendlove:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Včeraj sem do konca porabila svojo prvo full size vrtnično kremo. Imela sem jo natanko za tri mesece – za razliko od tigice imam jaz 1 potisk dovolj za cel obraz, izjemoma dva, če imam bolj ‘suh’ dan. Glede na to, da mi je zelo dolgo trajala (uporabljala sem jo v glavnem 2x na dan), se mi cena zdi blazno ugodna – priporočam pa nakup neposredno preko uvoznika ali na spletnih straneh, ker je cena tam mislim da pod 22eur, v Sanolaborju pa 26, kar je res konkretna razlika – jaz sem jo kupila v Sanolaborju, ker nisem vedela, da je razlika tako velika.

Jaz res mislim, da so ode in hvalnice tej kremi upravičene.
    Je lahke teksture, kot nek losjonček, krasno se razmaže, lepo vpije, prijetno in naravno diši, kožo pa pusti mehko in nahranjeno. Jaz imam mešano kožo in mi je bila za pomlad fantastična. Kar mi je najbolje je to, da se res do konca vpije in ne pušča nobenega filma na koži – tudi kot podlaga za mineralni puder je fantastična.

to je bila sigurno ena najboljših krem, kar sem jih sprobala in da se pohvalim – po doooolgem času edina, ki sem jo porabila do zadnje kapljice, na polički pa že čaka nova, v mini izvedbi (30ml), ki sem jo dobila v EC citrusnem potovalnem setu in bo super za na dopust – za vroče dni oz. večer (čez dan bo aktualna krema s SPF) si res ne predstavljam boljše, lahke vlažilne kremice.

Jaz si jo vsekakor kupim spet v polni velikosti, ko porabim mini 15ml izvedbo, ki pa bo očitno tudi trajala slab mesec :thumbsup:

Vsekakor priporočam! Moja ocena je 5/5

Kremo sem preizkusila ob uporabi mini citrusnega seta, ki sem ga dobila od Arsa. :flower2:

Pred tem sem uporabljala Sopyhto Normalising, ki me je zaradi vonja res odbijala, tako da je bila ta pravi balzam za moj nos. Plastična tubica s pokrovčkom na navoj in luknjico za doziranje je praktična, majhna in primerna za prenašanje.

Krema je res lahke strukture, ne rabim je veliko za cel obraz. Hitro se vpije, ne pusti nobenega filma na obrazu in je zelo dobra podlaga za puder. Moja koža je kar nagnjena k mozoljem, ta mi jih na srečo ni delala.

Kupila jo bom verjetno ob priliki, ko bom potrebovala mini set.

5/5

Profile photo of Artemida
    Artemida
    Udeleženec

Kremo sem sklenila preizkusiti zaradi vseh teh dobrih ocen na Arsu. Najprej sem naročila testerje, ampak ti me niso do konca prepričali. Na začetku poletja pa sem vseeno naročila Citrusni mini set, saj sem želela preizkusiti še ostale izdelke iz te linije.
    Kremo sem uporabljala na morju in še kak teden po njem in na koži so bile že takoj opazne spremembe, saj je bila koža bolj pomirjena in na njej mi je nastajalo manj nečistoč (sicer imam grozno kožo, z veliko bolečimi podkožnimi mozolji in neenakomerno rdečico).

Pred kakim mesecem sem se pa odločila za nakup velike embalaže kreme. To je moja prva “tanaravna” krema in z njo sem zelo zadovoljna. Odlična je. Sedaj, ko je zunaj že mrzlo, mi je včasih premalo, tako da dodatno nanesem še par kapljic jojobinega olja. Krema se zelo hitro vpije, nima močnega vonja in ne pušča nadležnega mastnega filma, kot nekatere “industrijske” kreme. Poraba je minimalna, saj se krema zelo dobro maže.

Embalaža je super, saj je na pumpico. Cena kreme je res precej visoka (okoli 21 evrov), ampak za tako odlično kremo se splača odšteti malo več.

Jaz jo bom gotovo še kupila. Priporočam vsem z mešano kožo!
    Ocena 5/5.

Profile photo of Fleur
    Fleur
    Član

Moja koža je mešana, pozimi postane zelo občutljiva. Kremico uporabljam že nekaj časa, v poletnih mesecih jo uporabljam samo zvečer, za čez dan mi je občutno preveč. Pozimi pa je super tudi za podlago pod MU.

Nanos je zelo enostaven, ker je krema res mazljiva, ravno zato se je porabi zelo malo. Hitro se vpije, nimam občutka da bi mi pustila film na koži. Vonj nekaterim ni všeč, meni pa je super :)

Koža je po uporabi res nahranjena, krema mi zelo ustreza za vse predele obraza, tudi za čelo, ki se mi najbolj masti. Nisem opazila kakšnega vpliva na mozoljčke, ne pozitivnega ne negativnega.

Nakup bom najverjetneje še ponovila, če ne bom odkrila cenejše variante.

Ocena 4/5 – moti me cena, čeprav ji je treba priznati tudi, da se je porabi zelo malo in dolgo zdrži

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Imam mešano kožo in mi zelo odgovarja – dovolj mi je tudi v zimskem času. Je izjemno vlažilna :yes: , zelo lahke in fluidne teksture, hitro se vpije, pusti mehak občutek in mi kože ne masti. Po sestavinah super – velik plus za aloe in jojobino olje :thumbsup: . Vsebuje tudi izvlečke vrtnice, rakitovca, kovačnika in rožmarina. Če kreme ne bi poskusila, bi bila skeptična glede kokosovega olja in karitejevega masla – v določenih kremah mi namreč mašita pore, sploh kokosovo olje je znano po tem. Pri tej kremi se mi to ni zgodilo – mogoče je vsebnost teh dveh sestavin res dovolj nizka ali pa pri kokosovem olju in njegovem potencialu za mašenje por igra vlogo tudi kvaliteta olja (ki pa pri izdelkih, ki imajo Soil Association certfikat, ni vprašljiva).

Okrog oči je ne uporabljam iz dveh razlogov – ker mi draži oči in ker želim za to področje imeti posebej kremo (zaradi druge sestave kože okrog oči, zaradi drugih zakonodajnih zahtev za takšne kreme..).

Kot podlaga za puder se super obnese, meni je prijetnega vonja. Če bi ta krema obstajala še z zaščitnim faktorjem, bi si jo takoj nabavila.
    Vsem z mešano in normalno do suho kožo priporočam, da jo stestirate. Navdušena sem nad embalažo oz. priročno pumpico. Kremo je potrebno porabiti v 3-6 mesecih..če je ne shranjujete na hladnem, potem je bolje, da jo res čimprej porabite (izdelek je organski in ne vsebuje konzervansov).
    Visoka kvaliteta rastlin, iz katerih so pridobljene sestavine, je tudi zagotovilo za večjo vsebnost vitaminov, antioksidantov in drugih blagodejnih sestavin v rastlinskih izvlečkih.
    Priporočam, ocena 5.

EDIT: za mojo mešano kožo je bila v zimskem času kot samostojna krema premalo hranljiva. V toplješih dneh mi je dovolj tudi samostojna.

Profile photo of Chanel
    Chanel
    Udeleženec

Tole kremico sem kupila po priporočilu prodajalke v Sanolaborju. Cene se več ne spomnem.
    Embalaža na pumpico mi je super, ker dobim res samo toliko izdelka kot ga potrebujem.
    Vonj je prijeten, po vrtnicah.
    Poleti mi je kremica super, ne pušča filma na koži in se hitro vpije, ne masti mi kože. Pozimi mi je na licih žal premalo.
    Po enem tednu uporabe sem imela izbruh mozoljev, ampak se je potem popravilo.
    Poraba je majhna, tako da mi kremica traja.
    Nakup bom ponovila
    5/5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico