ESSENTIAL CARE – Organska avokadova obnovitvena krema

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Kreme in losjoni ESSENTIAL CARE – Organska avokadova obnovitvena krema

Ta tema vsebuje 3 odgovori, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Alenka Alenka 6 let, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sestavine:
    aloe vera juice*, filtered water, cold-pressed avocado oil*, extra virgin olive oil*, shea butter*, rosemary extract*, nettle extract*, cetearyl alcohol (plant origin), cetearyl glucoside (plant origin), levulinic acid & sodium levulinate & glycerine (plant origin), lavender essential oil*, xanthan gum (plant origin), lichen extract, orange essential oil*, frankincense essential oil, bergamot essential oil*, ylang ylang essential oil*, limonene* & linalool* (in the essential oils).
    *Organically grown/produced

Opis izdelka:
    Obnovitvena antioksidantna hranljiva krema, obogatena z vitamini in proteini, je nadvse primerna za nego suhe in izsušene kože.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Kljub vsesplošnemu navdušenju nad Vrtnično kremo istega proizvajalca, mene v tem letnem času testerji Vrtnične kreme niso prepričali. Nekako prelahka in premalo vlažilna se mi je zdela za mojo mešano kožo s suho povrhnjico. Zato sem raje posegla po Avokadovi, ki pa me je navdušila!!

Že nekaj mesecev nazaj, ko sem prvič stestirala obe kremici, sta se mi zdeli krasni, a po resnici povedano, so se mi zdele predrage (uporabljala sem namreč Alverde Aloe vero, ki stane nekaj več kot 2eura), zdaj pa sem jo dobila za darilo in bolj krasno darilo bi si težko želela :blush1: in tudi mnenje o ceni sem spremenila…za dobro kremo, ki traja nekaj mesecev, 20eur res ni preveč!

No, da preidem k bistvu – moji mešani koži kremica krasno ustreza, čeprav je namenjena suhi ! Lepo jo navlaži in nahrani, super mazljiva je, vpije se dokaj hitro (a ne tako hitro kot vrtnična, ki jo moja koža kar požre) in mi kože popolnoma nič ne zmasti in ne povzroča mašenja por. Je pa koža po uporabi veliko bolj prožna, nič me ne zateguje.

In kar je tudi velik plus – odlična podlaga za mineralni puder je!

Naj omenim še moje opažanje, da je struktura kremice v testerjih malo drugačna…v blazinicah je bolj tekoča, medtem ko je v full sizu bolj kompaktna in ne tako tekoča. Mogoče sem ravno zato nad svojo full size embalažico še toliko bolj navdušena!

Všeč mi je tudi embalaža na pumpico, ki omogoča ravno pravšnje doziranje in zelo higienično uporabo. Poleg tega je pa embalaža tako minimalistična a vseeno čudovita!

Skratka, jaz sem vsesplošno navdušena nad svojo novo kremico!
    Po tolikih mesecih (skorajda letih) iskaja ustrezne kreme za obraz, sem jo morda vendarle našla :thumbsup:

čista petka!

EDIT: po dobrem mesecu uporabe mi je krema povzročila izbruh mozoljev…začela sem jo uporabljat na dekolteju in mi je naredila štalo še tam…očitno le je komedogena :ermm: vseeno priporočam tistim, ki rabijo hranljivo kremo, a nimajo prevelikih težav z mašenjem por

sama pa nižam oceno, ker to le ni to

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Kremo sem kupila ker sem bila enostavno navdusena nad vrtnicno, pa sem zelela se malo bolj hranljivo za uporabo ponoci.

Ima prirocno embalazo na pumpico, ki omogoca natancno doziranje (en potisk mi zadostuje za nanos po celem obrazu).
    Je malo gostejse konsistence od vrtnicne vendar se vseeno ne gre za gosto kremo, se lepo razmaze in hitro vpije v kozo (malce pocasneje kot vrtnicna vendar se vseeno v roku 10min), kozo cudovito navlazi in nahrani ter ne pusca neprijetnega filma.

Uporabljam jo zvecer, po nanosu tonika (ponavadi essential care citrusni), za cez dan mi je malo prevec, saj si zelim samo vlage.
    Kljub temu da imam mesano kozo mi ni nic prevec hranilna, tako da jo priporocam na preizkus vsem, ce le nimate mastne koze.
    Mozoljckov mi ne povzroca (je pa ne uporabljam vsak vecer ampak samo takrat, kadar se mi zdi da potrebuje moja koza malo dodatne pomoci).

Cena je 22,9€ (ce jo kupite direktno pri uvozniku se par € ceneje), kar se mi za tako kvalitetno kremo ne zdi veliko in jo bom zagotovo ponovno kupila.

Za suho kozo bo verjetno premalo, za mastno prevec, vsem ostalim pa jo priporocam!

Profile photo of Alenka
    Alenka
    Udeleženec

Kremo sem kupila za mojo suho kožo in me je sprva navdušila. Sama krema mi je bila sicer premalo in sem jo kombinirala s Suprefruit oljem, oziroma jojobo po potrebi. Po približno treh tednih mi je krema začela mašiti pore, dobila sem podkožne mozolje, ki so z opustitivjo kreme izginili. V kolikor vam krema ne maši por pa jo priporočam, saj lepo nahrani kožo in ji da mehkobo.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico