Essential Care izdelki za obraz

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Essential Care izdelki za obraz

Ta tema vsebuje 347 odgovorov, ima 51 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 5 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sprobala vrtnično kremo za obraz in je super :yes: . Nanesla sem samo na obraz in vrat – na deklaraciji piše, da se lahko uporablja tudi okrog oči, vendar jaz osebno za kožo okrog oči raje uporabljam kremo, ki je namenjena izključno temu. Zahteve za te kreme so drugačne kot za kreme za obraz..pa še določene sestavine, ki so za kožo po obrazu čisto okej ali celo koristne, se za področje okrog oči lahko izkažejo za neugodne.

Imam mešano kožo – krema se je dobro vpila in tudi občutek na koži je krasen :thumbsup:
    Vrtnična krema se mi zdi primerna za mešano kožo in normalno do suho; za zelo suho in zrelo kožo pa bi bilo bolje stestirati avokadovo kremo.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj
      Za boljše poznavanje izdelkov Essential Care – nekaj njihovih načel:

• rastlinska olja v izdelkih so organska, deviška in hladno stiskana
    • zagotavljanje kakovostnih zelišč in eteričnih olj – posledica tega so bolj učinkoviti rastlinski izvlečki in s tem tudi končen kozmetičen izdelek
    • kadar je mogoče, so zelišča pridelana biodinamično
    • uporaba neprosojnih belih plastenk, ki ščitijo pred oksidacijo sestavin
    • za večjo dostopnost izdelkov varčujejo tako, da ne uporabljajo zunanje embalaže in odklanjajo pretirano oglaševanje
    • podpirajo organsko pridelavo, ker tudi manj onesnažuje okolje
    • uporabljajo embalažo, ki je bodisi reciklirana ali se varno reciklira
    • izdelkov ne testirajo na živalih
    • vsi izdelki so primerni za vegetarjance, veganski izdelki so posebej označeni z “V”
    • izdelki imajo certifikat Soil Association
    Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Sem včeraj sprobala vrtnično kremo in je res fajn. Se lepo maže in hitro vpije in ne pušča nekega filma na koži. Imam pa mešan tip kože.
    Sprobala sem tudi avokadovo, za katero predvidevam, da je za bolj suho kožo. Pa mi moje ni zmastila in se tudi lepo vpije.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ja, avokadova je načeloma bolj primerna za zelo suho kožo..čeprav sem slišala, da je nekaterim z normalno kožo pozimi okej.
    Jaz imam čez celo leto mešano, tako da bi mi avokadova bolj služila kot občasna maska v zimskem času – po kakšnem mrzlem in vetrovnem dnevu :P

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Meni bi pa pozimi pasala, ker imam takrat na licih bolj suho kožo :thumbsup:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Jaz sem tudi preizkusila tole vrtnično kremo. En testerček sem imela skoraj za cel teden :)

Meni je všeč, tut struktura mi je fajn, ker je kot nekak losjonček in se res hitro vpije, ne pušča nobenega mastnega ali lepljivega filma, pa še prijeten vonj ima. Meni je edino mogoče premalo nahranila kožo…moram sprobat še avokadovo

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

LINK do vabila na predavanje od soustanoviteljice Essential Care – Abi Weeds.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@poly wrote:

Prosila bi za testerje essential care in sicer vrtnično kremo in otroški losjon. Pa še Balm Balm, če se da še dobiti-roza.
    Vprašala bi še, če obstaja tudi kaj za zelo suho, zrelo kožo. Trenutno je na Dr. Hauski. Takoj zdaj vas bom še priporočila prijateljicam. Super ste.

Za zrelo in suho kožo je primerna avokadova obnovitvena krema – lahko kot nočna in dnevna krema. Za optimalno nego je pri takšnem tipu kože dobro zvečer kombinirati avokadovo kremo s serumom – superfruit koncentrat (ta med drugim vsebuje izvleček granatnega jabolka, rakitovec, avokadovo in jojobino olje).
    Avokadovo olje na sploh je zelo priporočljivo za nego suhe, zelo suhe in zrele kože (več o tem TUKAJ); vsebujeta ga oba omenjena izdelka.
    Jojobino olje je samo zase zelo priporočljivo tudi za mešano kožo – vendar ga je zaradi na splošno zelo ugodne sestave in hitre vpojnosti dobro vgrajevati tudi v izdelke za zelo suho kožo.

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Tudi jaz sem več kot zadovoljna z vrtnično kremo! :yes:
    Uporabljam jo že več kot mesec dni in moram reči, da nisem bila tako zelo zadovoljna še z nobeno kremo do zdaj. Vse je bilo kar tako bolj za silo, pri mnogih je bil učinek zadovoljiv samo kak teden ali dva, potem pa je bilo vse po starem – mozolji, sijaj na t-predelu…Tu pa tam se mi naredi še kakšen mozoljček, ki ga hitro “uničim” s prav tako super izdelkom od Essential Care, ki se mu reče Losjon za prvo pomoč. O podkožnih mozoljih pa ni ne duha in sluha :dance1: .
    Z avokadovo kremo si negujem vrat, na katerem imam zelo suho kožo, pa kremico enkrat na teden uporabim tudi kot masko za cel obraz in dekolte.

Profile photo of gracekelly
    gracekelly
    Udeleženec

Dobila sem vzorčke krem, ampak meni je tudi avokadova premalo mastna.Grem jutri na predavanje, resnično bi rada za svojo suho občutljivo in zrelo kožo dobila nekaj res dobrega.Se vidimo
    gracekelly

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Za takšno kožo je že skoraj nujno, da pod kremo naneseš olje..

..se vidimo jutri :)

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

@nina wrote:

Jaz sem tudi očitno zraven občutljivih :) (predvsem kar se oči tiče) – danes sem jo prvič sprobala okrog oči in so se mi takoj po nanosu oči zasolzile in zelo narahlo zapekle. Po kakšnih 3-5 minutah je prenehalo.
    Kar se obraza tiče, se mi zdi pa odlična – malo jo še moram stestirati..da vidim, kako bo po daljšem času.

Jaz sem se z vrtnično kremo namazala okoli oči samo dvakrat in to bolj iz radovednosti kot kaj drugega. Pri meni ni bilo nobene reakcije. Drugače pa raje uporabljam za nego okoli oči prav kreme, ki so za to namenjene, pa po možnosti s sestavinami, ki delujejo tudi proti gubicam.

Sicer pa mi je krema odlična, tudi po zdaj že kar dveh mesecih redne uporabe! Nehali so se mi delati podkožni mozolji, koža je bolj gladka, pa še super podlaga za puder je. Skratka vse naj naj o tej kremici. :yes:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Tudi jaz moram pohvaliti vrtnično kremo za obraz. Krema se res hitro vpije in pri meni ni pustila nobenega mastnega filma. Konsistenca je “lahka” kot losjonček. Pravzaprav sem ob nanosu imela občutek, da mi je krema premalo, a zjutraj sem se zbudila z izredno mehko kožo. Res, super občutek. Sprobala sem jo tudi okrog oči in meni oči ne draži. Vonj je prijeten, nežen. In tudi jaz nisem imela občutka, da bi mi mašila pore.

Aja, moja koža je mešana z občasno izsušeno povrhnjico.

Avokadove kreme pa še nisem stestirala.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Meni ta vrtnična krema prav presenetljivo ustreza – kot sem že omenila me je skrbela vsebnost kokosovega olja (mogoče tukaj odtehta kvaliteta olja ali pa dovolj majhna vsebnost), ki je potencialno komedogeno..vendar kot kaže meni por ne maši. Vpije se zelo lepo..predvsem mi je všeč, ker kljub lahkosti dovolj navlaži mojo kožo. Veliko lahkih krem mi, čeprav imam mešano do mastno kožo, ne navlaži dovolj..puščajo pa mi masten sijaj na T predelu.

Za okrog oči pa je ne bom uporabljala – mi ne ustreza..pa še vedno sem zagovornik dejstva, da je koža okrog oči drugačne strukture in da so zakonske zahteve za takšne kreme strožje.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

jaz sem pa preizkusila Avokadovo kremo. Ugotavljam, da moja koža zdaj pozimi rabi res veliko vlage in mi kreme, ki sem jih uporabljala jeseni in poleti niti pod razno ne ustrezajo. Pa mi je tale Avokadova zelo všeč. Strašno cenim pri kremah to, da se hitro vpijejo in ne pustijo nobenega filma ali mastnega občutka na koži

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico