Essential Care izdelki za lase

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA IN OBLIKOVANJE LAS Essential Care izdelki za lase

Ta tema vsebuje 27 odgovorov, ima 8 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of rabarbara rabarbara 7 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Danes sem sprobala blagi zeliščni šampon – sem bila zelo zadovoljna :yes: . Embalaža je zelo priročna, velik plus za pumpico, ki omogoča praktično in natančno doziranje, vonj je zelo naraven in sem se ga mogla kar malo navadit (pri meni to ponavadi velja za vse organske izdelke). Kljub temu da se skoraj nič ne peni (izdelek je organski in ne vsebuje klasičnih penilcev) zelo dobro očisti lase in lasišče. Všeč mi je, ker mi las ne obteži ali preveč zravna – a jim kljub temu da lep sijaj.
    Podrobna ocena in opis še sledijo v podforumu Ocene kozm. izdelkov.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Da se ne boste preveč čudile, da se šampon tako malo peni :)) – ima zelo nežne čistilce, ki se res zelo malo penijo.

Nekaj sestavin, ki jih izdelki EC ne vsebujejo:
    – butylene glycol
    – cocamide DEA/MEA
    – cocomidopropyl betaine
    – dimethicone (silikon)
    – lanolin
    – methyldibromo glutaronitrile
    – mineralna olja
    – parabeni
    – parafinska olja
    – petrolatum (vazelin)
    – polyethylene glycol (PEG)
    – sodium lauryl(eth) sulphate
    – TEA
    – triclosan
    – urea
    – barvila

Od naštetih sestavin mene motijo ali pa mi na koži ne odgovarjajo – mineralna oz. parafinska olja in vazelin, triklosan, SleS, lanolin, barvila; deloma parabeni, PEG in butilen glikol.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz sem danes prvič uporabila Blagi zeliščni šampon. Zaenkrat mi je zelo všeč – lasišče ga dobro prenaša. :thumbsup:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Tisto, kar ti dobro prenašaš je verjetno podpisano in poštemplano, da tudi meni (pa še komu.. :P ) ne bo povzročalo težav :lol1: – še dobro, da te mamo :))

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Sem popolni testni zajček za ARS. :lol1:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Jaz sem tudi včeraj sprobala Blagi zeliščni šampon (Nina še enkrat hvalaaaa :yes: )

Tudi mene je pumpica navdušila, ker to je pa res priročno! Šampona doziraš toliko, kolikor želiš, ni šans da kaj poliješ, res super. Vonja jaz skoraj ne zaznam, je res minimalen – me pa malo spominja na Aubrey Organics kremo za obraz (mislim da Green Algae). Je tak res komaj zaznaven, zeliščen in meni čisto prijeten.

Peni se res nič, kar mene načeloma ne moti – lase sem si ravno tako lepo oprala, ampak se mi zdi, da se zaradi tega šampona porabi kar veliko. Jaz sem ga morala nanesti kar veliko, da sem lahko oprala lase.

Do lasišča in las je pa res zelo nežen. Dobro je uporabiti balzam, sploh za dolge lase, a jaz ga nisem, ker ni bilo časa, pa se m ravno tako z lahkoto razčesala lase in danes so prav lepo mehki.

Meni je všeč, zelo, edino poraba je prevelika.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Jaz si 2krat našamponiram, nanesem pa vsakič kakšne 4 pritiske na pumpico.
    Sicer šampona trenutno nimam pri sebi – mislim pa da ima rok trajanja 3 mesece po odprtju..

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

no saj jaz tudi nekaj takega. Bomo videli, za koliko časa bo. Za tri mesece itak noben šampon ni.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

LINK do vabila na predavanje od soustanoviteljice Essential Care – Abi Weeds.

Nati – jaz pa imam šampon običajno kar za dolgo..umivam si pa 2krat tedensko.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Jaz pa moram še enkrat pohvalit Blagi zeliščni šampon. Mi zelo ustreza, tko nežen je. Edino porabim ga precej. Je pa res fajn. Sploh nad embalažo in priročnim doziranjem sem čist navdušena

Profile photo of AnaMaria
    AnaMaria
    Udeleženec

Včaraj sem prvič preizkusila tale šampon. Pogrešam pene, ampak o tem smo itak že debatirale. Porabi se ga posledično več, embalaža/doziranje je več kot odlično.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@nina wrote:

Jaz si 2krat našamponiram, nanesem pa vsakič kakšne 4 pritiske na pumpico.

Spreminjam režim doziranja :)) – vsakič nanesem 8-10 pritiskov. Je boljši efekt..

Profile photo of AnaMaria
    AnaMaria
    Udeleženec

O, punci, sta me potolažili, se mi je zdelo, da je potrebna večja količina za dobro oprane lase.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

o ja ja, js ga moram kar veliko dat na roke, da je zadeva uporabna

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Jaz kar nisem upala napisati, da 4 pritiski pa pri meni nikakor niso dovolj :blush1: Še pod 10 najbrž nisem :blush1: :blush1: Nanesem ga pa direktno na lase, lasišče in ne prej na roke in potem na lase. Imam srednje dolge dokaj goste lase. Včasih šamponiram 2x včasih 1x… Sicer ne morem trditi, da se je stanje mojega lasišča kaj izboljšalo, a definitivno se ni poslabšalo. Zelo mi je všeč embalaža in doziranje na pumpico, ker s tem res lahko zelo lepo kontroliraš porabo.

Sem pa zadnjič ugotovila, da mi tale šampon tudi po treh šamponiranjih ni odstranil olj z las. Pred pranjem las sem si namreč naredila “oljno masko” za lase – karite maslo, kokosovo olje in olivno olje. Po treh šamponiranjih je bil občutek na laseh še zmeraj malo masten. Po treh šamponiranjih sem obupala in uporabila drug šampon…

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico