ESSENTIAL CARE – Citrusni tonik

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Toniki ESSENTIAL CARE – Citrusni tonik

Ta tema vsebuje 5 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nati Nati 6 let, 2 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Sestavine:
    Hamamelis Virginiana Flower Water*, Aqua, Calendula Officinalis Flower Extract & Alcohol*, Citrus Sinensis Peel Oil*, Citrus Paradisi Peel Oil*, Citrus Limonum Peel Oil*, Cymbopogon Citratus Oil*, Citrus Aurantium Bergamia Oil*, Cananga Odorata Flower Oil*, Limonene* (in the essential oils).
    *Ekološko pridelano (100%)

Info od proizvajalca: v toniku je max. 1,5% alkohola.

Opis izdelka:
    Tonik skrbno izbranih citrusnih eteričnih olj, pomirjajočega ognjiča in adstringentnega virginskega nepozebnika uravnava izločanje lojnic, očisti kožo, jo prebudi in osveži.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Citrusni tonik sem na svoji mesani kozi uporabljala v kombinaciji z essential care cistilnim gelom in vrtnicno kremo in zame je to eden izmed najboljsih tonikov, kar sem jih preizkusila.

Steklenicka je lepa in prakticna za doziranje (sprej), je pa malo nerodna za transport (glede na to da je steklena in se lahko razbije).
    Vonj je svez in dokaj mocan vendar meni nemotec.
    Kozo mi je izrazito lepo navlazil (dostikrat sem ga uporabila brez kreme), napel, po nanosu je bila sijoca in mehka. Porabila sem celo steklenicko in zagotovo ga bom se kupila, tudi zaradi super sestavin in ker moji kozi resnicno odgovarja. V kozo se izredno lepo vpije in ne pusca mastnega filma.

Cena je 23,20€ kar je sicer veliko (ce ga kupite direktno pri uvozniku je par € cenejsi) vendar je po mojem mnenju vreden svojega denarja glede na dobre sestavine in super ucinek.

Steklenicka mi je trajala priblizno 3mesece, uporabljala sem ga vsak dan zjutraj in zvecer.

Zelo priporocam vsem z mastno, mesano in normalno kozo in tudi za suho, v kombinaciji s kaksno dobro kremo.

EDIT: Moj novi tonik smrdi po alkotu, prav tako mi na kozo ne deluje ok, mi totalno izsusi (mesana koza), kar lupit se mi je zacela po parih dneh :scary: ko sem ga imela nazadnje nisem imela taksnih problemov in tudi vonj je bil drugacen, nic po alkotu. Ali so spreminjali sestavine pred kratkim ali so pa razlike v serijah, ker definitivno je razlika vec kot opazna.
    Ah, sem kar razocarana, pa tako dober tonik mi je bil :verymad:

Citrusni tonik sem imela priložnost sprobati, ko sem prejela mini citrusni set. Takoj, ko sem ga preizkusila, me je najprej očaral vonj, ki je zelo močan, ampak tako lepo diši po citrusih. :sendlove: Navdušena sem bila tudi nad stekleničko in načinom doziranja – je na sprej.

Uporabljala sem ga ponavadi po odstranjevanju MU-ja, parkrat našprical na obraz, kar je res prijeten občutek osvežitve in z vatko odstranila odvečen tonik. Kožo res prijetno navlaži, po uporabi pa sem uporabila še vrtnično kremo.

Mislim, da si bom tonik zagotovo še prisvojila v prihodnosti.

5/5

Profile photo of Artemida
    Artemida
    Udeleženec

Tale tonik sem prvič stestirala, ko sem si pred parimi meseci kupila citrusni mini set. Tonik mi je postal že ob prvi uporabi všeč, saj tako lepo diši po citrusih, kožo pa navlaži in prebudi.
    Preden sem si pred kratkim kupila “ta veliko” embalažo, sem stestirala še vrtnično različico tonika. Sicer mi je tudi tisti odgovarjal, ampak sem se vseeno odločila za citrusnega – najbolj zaradi vonja. Problemov s kožo mi pa ni delal nobeden izmed njiju.
    Embalaža je kar velika steklenička na pumpico; sama tonik našpricam direktno na obraz in ga potem s čistimi prsti malo pomažem po obrazu in dekolteju. Hitro se vpije v kožo; takoj zatem nanesem kremo ali jojobino olje.
    Glede embalaže: malo me moti težka steklena flaška, ker se med tovorjenjem lahko razbije. Za potovanja si bo verjetno treba nabaviti manjšo potovalno verzijo…

Skratka, tonik mi je všeč in ni mi žal, da sem zanj dala 4-krat več, kot bi dala za kak drug tonik. Priporočam!
    Ocena: 5/5

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ta tonik sem stestriala z mini setkom. :lashing:

Tonik mi je zelo všeč in mislim, da si bom nabavila še original size. :naughty:

Kožo osveži, očisti in celo malce napne.
    Vonj je precej močan, vendar ni neprijeten. Embalaža je zelo všečna, ker je na sprej. Nanos je zaradi tega zelo enostaven.

Edina ovira je visoka cena, ker se kar težko sprijaznim, da dam za tonik toliko denarja. :lol1: Pa še poraba je precej hitra in sem imela ta majhno flaško samo za nekaj dni. :ermm:

Priporočam mastno in mešano kožkam. :wink1:

Splošna ocena: 4/5

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Tudi jaz sem tale tonik preizkusila v mini setu. Najprej moram pohvalit embalažo, ki je fantastična za na potovanja ali za v torbico, saj je majhna in na pumpico, kar omogoča manjšo porabo.

Jaz kakega ožanja por ravno ne zaznam, mi je pa všeč kako osveži kožo, odlično se obnese pod EC vrtnično kremo.

Vonj mi je sicer prijeten, citrusen in naraven, a precej premočan – se mi zdi, da je za na obraz čisto preveč odišavljem, mene kar malo zaduši, ko ga nanesem, je pa res, da se takoj razdiši.

Full siza verjetno ne bom kupila, ker imam druge, cenejše favorite med toniki, gotovo pa za drugo leto za na morje zopet kupim Citrusni mini set :thumbsup:

4/5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico