ESSENTIAL CARE – Čistilni gel limone in čajeve mirte

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Čiščenje obraza – gel, pena, mleko, robčki ESSENTIAL CARE – Čistilni gel limone in čajeve mirte

Ta tema vsebuje 7 odgovorov, ima 8 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of KuKi KuKi 5 let, 10 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Sestavine:
    aqua, coco glucoside, calendula officinalis extract, olea europaea oil, cetearyl alcohol, aloe barbadensis leaf juice powder, levulinic acid, sodium levulinate, glycerine, xanthan gum, citric acid, citrus limonum oil, melaleuca alternifolia oil, limonene

Opis izdelka:
    Vitaminsko bogatemu olivnem olju dodana aloe vera in ognjič kožo pomirijo ter obnovijo. Eterični olji antibakterijske in protivnetne čajeve mirte in limone kožo blago očistita, uravnavata izločanje lojnic ter tako dolgoročno vzpostavljata kožno ravnovesje.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Gel sem uporabljala priblizno 4 mesece (dokler ga nisem porabila) in na moji mesani kozi z izsuseno povrhnjico je sicer dobro opravil nalogo ciscenja (MU mi je sicer odstranil, vendar mislim, da kaksnega tezjega MUpa ne bi dobro odstranil oz. bi ga za to potrebovala ogromno), ce sem ga uporabila za odstranjevanje maskare in sencil pa so me oci izredno pekle, zato sem ga uporabljala samo zjutraj. Nego sem nadaljevala s citrusnim tonikom essential care in vrtnicno kremo. Po teksturi je dokaj tekoc, nanasala sem ga kar s prsti in odstranjevala z vodo, pri cemer se je malo (ampak res malo) penil. Moj je bil v drugacni embalazi kot na sliki in sicer v plastnicni posodici z odprtino na vrhu, doziranje je bilo dokaj prakticno in natancno. Sama prakticnost uporabe je enaka kot pri ostalih gelih, skratka nic posebnega.
    Cena je 18,5€ za 150 ml, porabi se ga v nekaj mesecih, cena se mi zdi glede na sestavine upravicena, ni pa ravno med najcenejsimi in glede na ucinek ga ne bom vec kupila, saj mi glede na uporabnost (samo zjutraj in nbe okrog oci) enostavno ne ustreza toliko, da bi bil moja stalnica.

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Tale čistilni gel je vsekakor moj najljubši in stalnica že več kot eno leto. Uporabljam ga za jutranje čiščenje in osvežitev obraza. V kombinaciji z EC Vrtnično vlažilno kremo ali Losjonom za prvo pomoč se pri moji mešani koži, z izrazito mastnim predelom – čelo, nos, brada – in PD odlično obnese.

Sam gel je rahlo biserno bele s pridihom zelenkaste barve. Ob stiku z vodo se rahlo peni, lepo porazdeli po obrazu in brez težav lepo spere. Koža je očiščena, osvežena in lepo napeta ter nič izsušena. Sam vonj je meni zelo prijeten in osvežilen – limona in čajevec.

Embalaža – tubica s pokrovčkom na preklop. Take imam pri čistilnih gelih tudi najraje.

Cena sicer ni ravno ugodna – okoli 18,50€. Pa vendar, ker je to moj favorit, ga bom še naprej redno kupovala.

Profile photo of Fleur
    Fleur
    Član

Tale gel za čiščenje sem uporabljala kot testerček, in me je teko navdušil, da sem si ga kupila in sem ravnokar na koncu s svojo prvo tubico.

Embalaža se mi zdi ok, priročna in uporabna. Doziranje je natančno. Konsistenca je tipično gost gel, vonj pa zeliščni, meni ni moteč.

Všeč mi je, ker gel po čiščenju pusti občutek čistoče na koži, nimam pa občutka, da bi mi kožo izsušil. Moja koža je zelo mastna na T predelu, na licih pa suha, ampak ta gel uporabljam in mi tudi na licih odgovarja. Rečem lahko, da se na koži pozna, da je bolj čista, T predel se mi po umivanju kar nekaj časa ne zmasti.

Gel nanesem na moker obraz ter ga vmasiram in sperem. Z njim še nisem poskušala odstranjevati MU, tako da za to ne vem kako se obnese.

Cena gela je malo boleča za študentski žep, ampak ga bom še kupila, saj mi zaenkrat zelo odgovarja. Ocenila bi ga s 4/5 (minus zaradi cene)

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Gel sem stestirala, ker sem dobila citrusni mini setek. :lashing:

Uporabljam ga za jutranjo osvežitev in večerno odstranitev nečistoč (kako odstranjuje puder nisem probala).

Gel je kremaste strukture in se v kombinaciji z vodo super speni in razmaže po obrazu. Tudi spere se brez problema. Koža je po uporabi mehka in očiščena. Imam mešano kožo in večkrat po podobnih čistilih mi kožo vleče skupaj. Pri tem gelu tega občutka sploh ni. :D:

Vonj mi je zanimiv, svež in se mi ne zdi premočan.

Nakup bi ponovila, če me ne bi ovirala cena. Morda (ko bo več denarja) bo ta gel spet na moji polički. :lol1:

Na voljo je v trgovinah Sanolabor in v kar nekaj spletnih prodajalnah. Lahko pa ga kupite tudi direkt od uvoznika. :yes:

Splošna ocena: 4/5

Profile photo of Artemida
    Artemida
    Udeleženec

Zadnje čase se bolj nagibam k naravni kozmetiki in zato sem zaradi vseh dobrih ocen na tem forumu pred nekaj meseci začela uporabljati izdelke EC. Čistilni gel sem preizkusila najprej s testerčkom in si nato priskrbela še citrusni mini set, v katerem je bilo 30ml gela.

Čistilo ima meni zelo všečen in osvežujoč citrusno-zeliščni vonj, njegova konsistenca pa je bolj redka kremasta kot gelasta, vsaj če izdelek primerjam z drugimi čistilnimi geli za obraz.
    Uporabljala sem ga za čiščenje obraza zjutraj in zvečer ter tudi okoli oči – dobro se je obnesel tudi za odstranjevanje tekočega pudra in nežnega dnevnega makeupa. Po njem nisem imela večjih problemov s kožo, ki je problematična – sicer mi kože gel ni pretirano navlažil, mi je pa tudi ni izsušil, kar je zame velika prednost. Sem pa tako ali tako po čiščenju vedno uporabila tonik in občasno še kremo.

S čistilnim gelom sem bila zelo zadovoljna. Všeč mi je tudi zaradi naravnih sestavin in certifikata, zato se mi zdi zanj vredno plačati skoraj 20 evrov. V prihodnosti ga bom gotovo kupila.

Ocena 5/5.

Jaz imam samo tester, ki mi ga je poslala spletna trgovina Srček.si,
    ker sem ga želela preizkuiti tudi na moji koži.

Imam suho povrhnjico z malo mozolji.
    Ob večkratni uporabi tega čistilnega gela sem bila zelo zadovoljna.
    Prebdvsem mi je zadnje čase pomembno, da je vse kar dajem na kožo čimbolj naravno oz. organsko.

Po uporabi me ni zategovalo, kot pri večili gelov. Vonj je prijeten, in tudi opazila sem, da se mi je stanje območja malih mozoljčkov in rdečice precej izboljšalo.

Sedaj bom kupila tudi veliko embalažo, ker je ta izdelek res vreden svojega denarja.

Ocena: 5/5

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Gel sem odkupila od Nine in sicer v potovalni velikosti. Gel je dokaj tekoč in rumenkaste barve. Poraba je majhna, pa tudi vonj je prijeten. Uporabljam ga tako, da ga nekaj iztisnem v dlan, dodam malce vode in vmasiram po obrazu. Spere se brez težav. Okrog oči ga raje ne uporabljam, ker so nekatere uporabnice poročale o tem, da so jih pekle oči, zato nočem tvegati :)
    Mojo mešano do mastno kožo po nanosu sicer malce zateguje, zato moram obvezno uporabiti kremo.
    Kar se tiče embalaže nimam pripomb, le pokrovček bi bil lahko na poklop (nevem, kako je pri full size različici, a “trial size” ima pokrovček na navoj).
    Plus so seveda tudi naravne sestavine :thumbsup: kot edini minus bi izpostavila le ceno, saj je full size verzija relativno draga, zato je po vsej verjetnosti ne bom kupila.

Ocena: 4 (zaradi cene)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico